Reklamácia tepelného čerpadla - spoločnosť nereaguje

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Dobrý deň, máte niekto skúsenosť s tým ako postupovať pri reklamácii tepelného čerpadla v prípade, že spoločnosť nezdvíha telefóny a nereaguje na e-maily. Poštou som to už poslal... Jedná sa o reklamáciu tepelného čerpadla, teda riešenie potrebujem čím skôr nakoľko nám nejde teplá voda. Máme malé deti atd... (ešte že je leto) Spoločnosť Hi-Tec s.r.o., klima s.r.o. web: klimainfo.sk
Odpovedať
1
2
Ja mam nastavenie TUV az do 60, ale nahrievam na 30-45C, pricom mam teplotny senzor v spodnej 1/3 180l nerezovej nadobe. Keby som chcel mozem ho presunut do hornej 1/3 :-) co i spravim pre moje info.
Odpovedať
@rkorba ono fakt zalezi v akej vyske senzor je, ked sledujem parametre procesov tak mojich 47 st dosiahne pri teplote hada 64,5 st, po vypnuti had odovzda teplo vode neskor a teplota vystupa na 48,5 st.
Odpovedať
Tieto problemy pri TC sa prejavuju pri nespravnom nadimenzovani objemu TUV voci vykonu TC a nepomoze ani inverter a hlava kompresora sa prehrieva najme vo vrchnej hranici nastavenej teploty TUV ked sa z hada vracia 48C voda Preto to maju niektore TC riesene tak ze odstavia kompresor a zbytok dohreju spiralou. Ak to vase TC doteraz nerobilo tak moze byt problem aj v nedostatocnom objeme chladiva v systeme. Nato pozor. Aky ma objem TUV a od kedy mate toto zariadenie?
Odpovedať
Profilova fotka
@gkrivanek Objem nádrže na TUV je 300 litrov. čerpadlo ma cca rok. Je tu ešte jedna vec čo sa týka môjho TČ. Jednalo sa taktiež o reklamáciu, možno to s tým má súvis neviem. Text z reklamačného protokolu: ------------- Závada č.1: Vonkajšia jednotka TČ pravidelne namŕza. Problém som prvý krát spozoroval v decembri 2019. Na jednotke samotnej a na vrtuly bola vrstva ľadu o ktorú sa vrtula jemne zachytávala. V ten deň keď som si to všimol ale bol odmek a v ten den sa aj ľad roztopil. Ďalej som to neriešil. Problém sa začal znova prejavovať začiatkom roka 2020. Na silné namrznutie jednotky ma upozornil hluk, ktorý spôsobovala vrtula búchaním o namrznutý ľad. Námraza došla až do takého štádia, že jednotku bolo potrebné vypnúť. Po kontaktovaní technika (pán xy) bola závada odstránená. Ľad ručne rozmrazil teplovzdušnou pištolou a upravil nejaké nastavenie na samotnej jednotke. O 2 dni jednotka opäť zamrzla a proces sa opakoval. Pán xy bol umňa už 4 krát a problém naďalej pretrváva. Jednotka zamrzne približne za 48 hodín, ak nie je počas tejto doby plusová teplota, v tom prípade sa ľad trochu roztopí a cyklus zamrznutia sa predĺži. Závada č.2: TČ bolo zapnuté niekedy v priebehu novembra 2019. Ohrev TUV bol v tom čas vypnutý nakoľko dom nie je zatiaľ obývaný. Bolo potreba v dome udržiavať teplotu aby mohli neprerušene prebiehať dokončovacie práce. Teplota domu v priebehu pár dní bola cca 18 stupnov a takto sa aj držala naďalej. Ideálna teplota pre stavebné práce takže som nijako teplotu neriešil. Predpokladal som, že takáto teplota je nastavená na jednotke TČ a že po nastahovaní ju jednoducho zvíšim na požadovanú teplotu. Pri prvej návšteve technika (závada č.1) som sa opýtal pána xy ako mám zvýšiť teplotu. Došli sme k záveru, že teplota by mala byť vyššia ako spomínaných 18 stupnov. Upravil ale nastavenie teplotnej krivky a zapol ohrev TUV na 45 stupnov pre lepšie rozmrazovanie vonkajšej jednotky. Ako sa ale ukázalo, TUV bez aktívneho boostu nedokáže nahriať vodu na viac ako 39 stupňov a vodu v podlade na viac ako cca 23 stupnov. Pri teplote vody 23 stupnov nahreje dom maximálne na 18-19 stupnov. A to za predpokladu, že je vonku okolo nuly. Neviem čo by bolo pri nižších teplotách. Z uvedeného vyplýva, že jednotka z nejakého dôvodu nedokáže vyhriať vodu, či už v TUV alebo v okruhu podlahového kúrenia na nastavenú teplotu. Čerpadlo sa tým pádom dostáva do slučky, z ktorej sa nevie dostať. TUV je nastavená na 45 stupnov, čerpadlo sa snaží túto hodnotu dosiahnuť. Snaží sa o to cca tri hodiny. Nakoľko jednotka nedovolí také dlhé nahriavenie TUV bez ohrevu podlahovky automaticky sa prepne na vykurovanie podlahy. Podlahu samozrejme ale taktiež na 32 stupnov nevyhreje. Prikladám pre lepšie pochopenie graf teplotného senzoru v podlahe. Je na nom zjavné, kedy sa vypne vykurovanie podlahovky a zapne ohrev TUV. O všetkú teplotu, ktorú podlaha absorbovala počas vykurovania príde počas ohrevu TUV nakoľko trvá veľmi dlho. ------------- Vyjadrenie firmy: ------------- Pán Ličko nemá zateplený dom a tepelné čerpadlo nebolo navrhované na nezateplený dom so stratami ďaleko prevyšujúcimi vypočítaný výkon. Preto nemôže očakávať, že tepelné čerpadlo bude plniť svoju funkciu tak ako by malo za normálnych podmienok. Ak pán Ličko dnes zateplí dom, garantujeme mu, že od dnes prestanú všetky jeho problémy s tepelným čerpadlom. V opačnom prípade ťažko očakávať zázraky od TČ. Pán Ličko sa odvoláva na prevádzku do -25°C a to tak aj je, ale zabudol, že my riešime extrémnu vlhkosť a nie mrazy. -25°C je “malina” oproti 95% vlhkosti ktorá je ekvivalentom -50°C. Odporúčam mu tepelné čerpadlo odstaviť. ------------- Nakoľko prešla zima a prišli plusove teploty tak som to dalej neriešil. Chcel som počkať na zateplenie domu aby nemali ako argumentovať. (zateplenie sa medzi tým zrealizovalo). Ešte stojí za zmienku. Kontaktoval som projektanta kúrenia ktorý mi vypočítal, rozdiel so zateplením a bez. (firma ktorá realizovala TČ vypočítala tepelnú stratu na 6KW.) Takže si osobne myslím, že argument so zateplením domu veľmi nemá opodstatnenie. Vyjadrenie projektanta kúrenia: ------------- Ak nezateplíte obvodový múr, výsledné tepelné straty sa zvýšia z pôvodných 5,08 kW na 6,23 kW, teda o 23%. -------------
Odpovedať
@lukas_licko daj presne typ dtroja aky mas !
Odpovedať
Profilova fotka
@janopopovec Hitachi Yutaki S 6kW 230V RWM-2.5NE + RAS-2.5WHVNP + PC-ARFHE
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?