Problemy so susedmi

Zobraz úvodný príspevok
Mame problematickych sudedov. Ked su v praci, je to v klude, ale akonahle sa vratia, daju nam to najavo. Naschval maju repraky s basmi obratene na nasu zahradu a pustaju si nahlas hudbu kedykolvek sa im zachce. Dnes ma uz ale vytocili, pretoze sme mali navstevu a bolo to pocut a naschval si zapli hudbu, lebo vedia, ze sa spakujeme do druhej casti zahrady. Lenze uz ma unavuje vzdy ustupit a tak zvazujem dalsie kroky. Smie vobec takto sused znevyhodnovat suseda? Nie su na to nejake paragrafy, pripadne ako sa branit proti takymto praktikam? Ja nie som konfliktny typ cloveka a nedokazem ist robit naschvaly, snazim sa zit tak, aby som nemala (nerobila) zbytocne problemy tam, kde ich netreba, lenze vsetko ma svoje hranice. Dakujem za reakcie
Odpovedať
1
2
@lagatta urcite sa nesnazte vybit klin klinom (teda oplatit rovnakou mincou). Za prve: neviem o jednom jedinom susedskom spore, kde by vzajomne prieky problem vyriesili. Za druhe: toto nie je vase ihrisko, nieste v tom "doma". Naopak, hlucny sused vie, ako urobit este viac hluku.
Odpovedať
@milan_ no a to je ta otazka ako na nich? Snazim sa milo, nic, volala som ich na kavu, nic, idem za nimi, nic...
Odpovedať
@lagatta ako pise @janetbla , obecny urad. budete pravdepodobne obaja predvolani, kde kazdy povie svoju verziu (tu bude priestor na to povedat si vsetko), ale pravdepodobne uz tu by mu malo dojst, ze tu je problem. Ano, vztahy sa nastrbia, ale ak je to clovek rozumny, pochopi.
Odpovedať
Profilova fotka
@lagatta ano, ale hajzlici prave vyhladavaju nekonfliktnych ľudí pretože vedia ze nekonfliktný to nebude riešiť tak, ako konfliktný.
Odpovedať
@dominik_galaba skratka, neriesitelna situacia. Zatial je od tej party klud, tak som sama zvedava do kedy. Ale ak nie, je mi jasne, ze nepomoze obecny urad. Rozpravala som sa aj so starostom, ale po pravde, obec nema paky, maximalne by sme isli tam a povedali si, ale ak su raz susedia nerozumni, nepomoze nikto a nic.
Odpovedať
Tak to ma mrzi, ze to zaslo az takto daleko no. Ale tak aj tu uz niektori dali take navrhy, ze robit im napriek nejakym reflektorom alebo co, len neviem ci by to pomohlo, aj ked sa hovori ake pozicaj take vrat. Mozno ale keby ste skusili aj vyrobit hluk, tak ako oni, ze vychytat ked budu doma a nahodou bude klud, pre zmenu robit bordel, podla mna by to zacalo liezt na nervy aj im.
Odpovedať
@jaroonkel a teraz si predstav, ze som hlucny sused. ty urobis hluk, aby mi to akoze liezlo na nervy. a o tyzden prides za mnou sa stazovat, ze ci by som nemohol byt trochu tichsie. hadaj aka reakcia pride.
Odpovedať
Ved ale, preco by som sa isiel stazovat, ked spravim hluk? Tam islo o tom im to vratit rovnakou mincou.
Odpovedať
Profilova fotka
@benko3387 hej hej a tak niekedy ani nemas co ineho, len vratit to aspon takto, proste nech vidia, ze to ie len len tak a je to teda aj celkom neprijemne
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?