Pozemok a geodeticky plan

Profilova fotka
Dobry vecer.mam pozemok ale mame jeden dvor ktory je rozdeleny.neni vytyceny ale vieme ze su rozmery.moj sused sa tvari ze ma zamerany pozemok,ale nema rozmery a ma geometricky pan,ktory vraj nieje presny.rozmery sa nam biju a tak sa chcem opytat ze ked jeho zameranie je v cislach ine ako moje.ci to vie upresnit presne vytycenie pozemku.jeho plan s mojim sa nezhoduje ani v jednom cisle,ktory mame na papieroch.dakujem za odpoved
Odpovedať
Jedine co potrebujes je vytycenie hranic pozemku.
Odpovedať
@brano1980 Trochu zmätočne napísané, treba doplňujúce informácie: - Čo to znamená, že dvor je rozdelený? Sami ste si ho rozdelili? Alebo je rozdelený na mape? - Predpokladám, že je to jedna parcela. A že ste podieloví spoluvlastníci. Kto má aký podiel na parcele? Máte každý 1/2 a 1/2? - Neexistuje nepresný geometrický plán. Ak tvrdíš, že nie je presný, čo to podľa teba znamená? - S čím sa bijú rozmery na GP? Ak predpokladám, že pozemok je spoločný, a viete si ho rozdeliť tak, že každý bude mať iba svoju časť, tak vy sa musíte dohodnúť, ako si to rozdelíte. Geodet to už len zakreslí do Geometrického plánu a podá sa to na kataster. Ak sa pozemok nedá rozdeliť a len si chcete určiť, ktorú časť bude užívať jeden, ktorú druhý a ktorá bude spoločná, tak si zatlčte do zeme kolíky a natiahnite farebnú pásku. Ty budeš chodiť iba v rámci modrej pásky a sused v rámci zelenej.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte.tak to su 2parcely.nebol tam nikdy plot a tak som chcel aby mi pes nebehal po cellm pozemku,tym padom ani po jeho a plus ze on preraba tak jeho robotnici sa premavaju po mojom pozemku a sprepacenim osikuju vsetko kde pride.mapa udajne nieje presna takze je tam nejaka tolerancia.on mal svoje zameranie a aj ja.v niektorych cislach je to aj 15cm rozdiel.kebyze neboj taky uzky pas,tak to neriesim vobec,ake skor mi ide o to ze tam robi bordel a vsetok odpad dava mne na pozemok.pri tom ze som mu aj vravel ze nech si to sprata priebezne,tak mi povedal ze to on bude prerabat aj rok
Odpovedať
Profilova fotka
@brano1980 Na fotkach vidiet ze .jeho bordel z domu je na mojej strane a ze to mam obist.tak ja uz neviem ci som ja nenormalny alebo je toto normalne
Odpovedať
Co znamena on ma svoje zameranie a ja svoje? Mate vytycene hranice od geodeta? Ak bude odpoved nie, tak si ich dajte vytycit, postav plot a je po probleme
Odpovedať
@brano1980 Chápem dobre, že ten pozemok sú vlastne dve parcely, z ktorý ty si vlastníkom parcely č. 354/2 a sused je vlastníkom parcely 349/12? Potom neviem, kde je problém. Každý má svoju časť, treba len presne vymerať (presné je relatívny pojem - geodet tiež nedokáže na cm vymerať hranicu pozemku, je tam tolerancia nejaký 10-20 cm). Potom po vymeraní si postav na hranici plot a máš to. Ale stratíš z pozemku ďalších 1 cm, lebo ten plot bude musieť byť celý na tvojom pozemku.
Odpovedať
Profilova fotka
@podko .v piatok sa to bude diat.vytycovacie body.dik
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 toto presne ze je to tak na hrane,ze bud jeden alebo druhy bude niest nasledky.preto som chcel aby sme mali pravo prejazdu a nebol by problem.
Odpovedať
@brano1980 Vynútiť sa to nedá, jedine sa dohodnúť. Obaja máte tie pozemky tak úzke, že keby každý využíval len svoju časť, tak ste veľmi obmedzení šírkou. Ak sa dokážete dohodnúť, že to bude len cesta a nikto tam nebude nič ukladať (prípadne si môžete vyhradiť nejakého 0,5 metra na krátkodobé vyloženie vecí - deň, dva tri max. týždeň), tak budete môcť využívať pekne širokú cestu obaja. Ale to sa musíte dohodnúť vy.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 ja som za lebo ja tam nemam nic takze len on spekuluje.bude jednoduchsie dat plot a mne tam autom netreba chodit.bordel by robil na celom dvore a to ja nechcem.skoda ze suseda si clovek nevybera.z druhej strany super pristup pana.vsetko sa toleruje a na zaciatku sa povedali moznosti.len tento stale nejaky problem ma
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?