Posilnovna v mezonete

Ahojte, asi trochu hlupa otazka, ale o stavebnice toho vela neviem a potrebujem to rozlusknut. Zvazujem kupu mezonetu s tym, ze by som si na poschodi zriadil malu posilnovnu. Zakladom by bola posilnovacia klietka, co je konstrukcia s vahou okolo 100kg. Pocitam, ze by som narabal s maximalnymi vahami okolo 200-220kg. Je take nieco na poschodi bezneho mezonetu realne, resp hrozi nejake poskodenie v pripade padu takej vahy (nepredpokladam to, ale stat sa to moze). Vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
@johnnnyk myslim, ze na toto ti bude vediet zodpovedat iba stavebnik, ktory dozeral na stavbu daneho mezonetu
Odpovedať
@johnnnyk ked ide o poschodovy mezonet, tak podla mna by to nemal byt ziadny problem a malo by to bez problemov udrzat
Odpovedať
@johnnnyk Keby podlaha v mezonete neuniesla 200 kg, tak by tam nemohla byť naraz viac, ako 1 osoba. Pokiaľ nebudeš hádzať 150 kg činkou o podlahu, tak by to malo byť v pohode.
Odpovedať
@johnnnyk myslim ze by to malo byt ok, ved ked si vezmes ze niektori chlapi vazia okolo 100kil. Tak to musi mat dobru nosnost a pokial, ako pise vyssie nebudes hadzat 150kilove cinky, tak by s tym problem nemal byt
Odpovedať
@chrobak7 Tak ono samozrejme 200kg nemoze byt problem a ak vezmem do uvahy hmotnost ludi a nabytku, tak to tych 200kg vyznamne presiahne. Ale napriklad pri drepe sa dokaze koncentrovat znacna hmotnost na malom mieste, napriklad v mojom pripade by to bolo cca 100kg (ja) + 150kg (cinka) + 100kg (klietka). Okrem toho, riziko, ze ta cinka padne je vzdy aj ked samozrejme cielom je sa takym situaciam vyhnut. Len nemam absolutne ziadnu predstavu kolko taka taka stavba musi vydrzat, resp ako je to dimenzovane. Chapem ale aj to, ze to zalezi od konkretnej stavby.
Odpovedať
tak nad takymito vecami som sa nikdy nezamyslala. bola to pre mna samozrejmost, ze ked je raz nieco poschodove, tak aj poschodie musi udrzat dost vela kilogramov.
Odpovedať
Profilova fotka
Podla mna v pohode, ak sa fakt bojis tak mozno by bolo dobre keby sa ti na to ide pozriet nejaky statik alebo tak, nech ti povie co si o tom mysli. Hlavne ak sa do toho pustis tak potom treba premyslat co pojde na podlahu aby to co najviac zbrzdilo keby ti nieco z toho spadne
Odpovedať
@robco_99 Nie je to vylozenene strach, skor nevedemost. Ako som povedal, neviem o tom nic a casto mam tendenciu ocakavat to najhorsie 🙂 Nad podlahou som premyslal a chcel by som dat nieco podobne ako sa pouziva vo fitkach. Toto napriklad vyzera schodne: https://www.odolnepodlahy.sk/sport-fi... , ale zatial som to neriesil detailne, skor som zvazoval moznosti.
Odpovedať
@johnnnyk neviem v akom rezorte je ten mezonet. Ale predpokladam, ze staticky navrh budov je ucelovo vzdy predimenzovany, takze nejakych lokalnych 350 kg nemoze byt problem. Vezmi si len do uvahy, vana napustena vodou a v nej lezi osoba. To tiez nemusi mat daleko od 300kg. A takych veci by sa naslo viac. Nechcem ist do uplnych absurdit :-) Napriklad intimne zblizenie dvoch jedincov s vysokou nadvahou :-) Bavime sa teraz cisto technicky :-) A ked uz mas nejake pochybnosti, tak tu klietku umiestni niekam do rohu miestnosti, aby nebola v strede. Ale fakt myslim, ze problem by to byt nemusel.
Odpovedať
@jurkoboss Urcite by nebola v strede miestnosti, aj ked z hladiska statiky som nad tym nepremyslal. Ale niektore tie argumenty co si pouzil boli dost presvedcive (nechcem to nejak blizsie rozvadzat 😄 ) a zrejme sa naozaj obavam bezdovodne 🙂 Vdaka
Odpovedať
Pamätám si v paneláku pred 35 rokmi mali sme ako rodina svadbu ...a boli tam nasúkaných 15 -20 ľudí aj deti v 19m2 obyvačke a nikomu nenapadlo že by sa to mohlo prepadnúť 😄
Odpovedať
@leilak1 To by uprimne nenapadlo mna 🙂 V takom panelaku som zil nejaku dobu v podnajme a uprimnu sustrast kazdemu, kto by sa to pokusil poskodit. Ale dnes sa to predsa stava trochu inak, sice progresivnejsim postupom, ale s co najnizsimi nakladmi 😛
Odpovedať
Článok sa načítava...
@johnnnyk Ak to neposudzoval statik Tomcani, ktory riesil Trinity a Apollo :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?