Pleseň v Satniku

Pozdravujem, Bývame už 2 roky a každý rok na jeseň sa mi v šatníku objaví pleseň tento krát uz nieje len vrohoch stropu ale aj po stene. Savo a pod. Je krátkodobé riešenie nemáte stym skúsenosti ako sa toho zbaviť ? Ďakujem
Odpovedať
@erik4321 Je to byt alebo dom? Zateplene? Co je z druhej strany steny?
Odpovedať
@krasavec_estekrajsi dom zateplený 20 polystyrén
Odpovedať
Odvlhčovač v skrini. Alebo nechať pootvorenú skriňu a vetrať.
Odpovedať
Profilova fotka
niekedy v takychto pripadoch nepomozu ani odvlhcovace. skusil by som zaviest pravidelne vetranie, to by mohlo pomoct.
Odpovedať
vetrat vetrat vetrat
Odpovedať
@raphael42 to asi nepostaci, kedze sa plesen objavuje aj na stene. Za tym bude asi nieco viac nez len vlhko v skrini.
Odpovedať
Profilova fotka
Zrejme tam bude niekde zle urobené to zateplenie. Keď sa toto tvorí, jasné, že savo to rieši problém len zvonku, ale nie zvnútra. Akú máte vlhkosť?
Odpovedať
Profilova fotka
tak tak, na vonkajsie odstranenie plesne ok, ked sa nieco taketo pouzije, ale problem bude asi niekde inde. lebo tak zbavis sa tej plesne, ale nemyslim si, ze to bude stacit natolko, aby sa uz viac neobjavila.
Odpovedať
Profilova fotka
Mas rekuperaciu? Vetrate? Nemate doma vlhko?
Odpovedať
Rekuperáciu nemáme, vetrané kúrime v dome na 23 v šatníku ale nieje žiadne Okno nič. Meral som vlhkosť v dome všade okolo 50 šatník 70. Vybral som spoza šatníka dosku stenu vydrel savom a teraz tam mám odvlchcovac
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
mam už urobenu fasadu a thermo kamerov sme zistili že betonovy preklad mi to robi... čo stym idem robiť ešte neviem...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?