Pila na krbove drevo

Scheppach HS 100 S Special Edition stolová píla dobry den mate niekto tuto pilu? ak ano ste snou spokojny? Chcela by som to kupit manzelovi na vianoce na pilenie dreva do krbu. Dakujem https://www.mall.sk/stolne-okruzne-pi...
Odpovedať
1
2
@valmar tie cirkulárky sú tak pre stolára ktorý to má ako hoby ,rezať dosky, bukas, do krbu ide väčšinou hrubšie drevo niekedy som kupoval celé kmene na plno metre je to cíce najlacnejšie ale najprácnejšie, treba k tomu reťazovú pílu lišta aspoň 35 cm pri dome stačí elektrická, teraz radšej kúpim hotové klátiky, sú síce drahšie ale bez práce
Odpovedať
@valmar za tu 100ku mu to kup,to neni vela, ale drevo do krbu s tym nenareze, na to mu kup motorovu pilu na benzin.
Odpovedať
@valmar keby si bola normálna tak mu kúpiš niečo na oddych. Na prácu sa darčeky nekupuju. To nie je potom darček to je tryznenie..
Odpovedať
Na pilenie dreva do krbu poriadnu pilu radsej niaku sthil, husqvarnu
Odpovedať
@daralbajda kazdy druhy chlap kupuje zenam darceky na robotu, tak klud 😜 @valmar nevidim vyznam v tom kupovat muzovi takyto darcek. A ked uz, nech si vyberie sam
Odpovedať
Toto skutočne nieje píla na drevo do kozuba. Na také občasné zakúrenie, teda pár polienok odporúčam k domu elektrickú reťazovú pílu, aj neznačkovú do sto eur. Ak kúpiš lacnejšiu ostane aj na kozu na pílenie... Ja používam,takú už 12 rokov a fachčí iba som dokúpil 2 reťaze.
Odpovedať
@zuzcek1988 ja vidím. Keď už človek nevie čo vymyslieť a nemajú s praktickými darčekmi problém. Pred 2 rokmi som dostal karbobrúsku a potešila viac ako štvrté pyžamo a 5 párov ponožiek,holiaci strojček a sada pánskej kozmetiky kúpená v zľave v Tescu dva dni pred štedrým dňom. 😄
Odpovedať
@dodok ked ozaj vie co ma kupit ok. Ale toto je vyslovene tapanie v nezname
Odpovedať
@vlado1992 načo by jej bola poriadna pila za cca 500 €? Nemyslim si ze by v krbe spalila 20 m3 dreva za zimu. Uplne by stačila elektrická reťazová píla za podstatne menej
Odpovedať
@valmar ja by som kúpil elektrickú . Jednoduchá obsluha.pilenie s ňou zvládne kazdy
Odpovedať
Aj v tej znacke zozene elektricku za dobru cenu a nie za 500 eur elektricke stoja od 140e aspom to bude fungovat a nie niaky cerep lidlovy za 70 eur ktory nebude fungovat ani mesiac
Odpovedať
@valmar Na drevo kúp motorovú reťazovú pílu, nie elektrickú. Pri elektrickej bude obmedzený dĺžkou kábla a inde ako v dosahu zásuvky bude nepoužiteľná.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Toto nie je píla na kláty, to je píla tak na malé konáre. Viem o čom píšem, mal som podobnú (nie scheppach) a mala problém aj s plávajúcou podlahou. Tieto píly sa používajú na hobby "presné" rezy, napr mdf a pod. A za ďalšie, ak to nebudete používať pravidelne, skončí ako stôl na všetko možné len drevo nie.
Odpovedať
@ruren motorovú potrebuješ ked budeš dalej od domu , niekde v lese ak ti to lesy povolia, u nás už nie, ak ti dovezú domov kláty alebo metrovicu stačí i elektrická a len na hoby kľudne i z Lídlu , ja ju mám za 65 Eur no režem s ňou len pokiaľ vydrží olej na mazanie lišty,max hod.potom musí vychladnúť, profesionálna sa môže používať i nonstop na vysokú záťaž
Odpovedať
@duzu Elektrický som kúpil zastrihavač na živý plot a už som to 100 x oľutoval. Dva krát som už prestrihol kábel a pravdu povediac ten kábel poriadne obmedzuje. A kosačku ani nespomínam.
Odpovedať
Ahoj.Na krbove drevo je iný stroj!Kúp mu Sthil ms180 /250€.Elektrickú nekupuj!Bude spokojny! 😉
Odpovedať
@ruren nožnice i píla ma obmedzuje najmenej tam rýchlo nebeháš a šnúra môže byť stále za mnou, kosačku mám motorovú no nová bude na akumulátor a živý plot postupne zruším už teraz dávam pletivo s tieňiacou sieťou, s motorovými staršími je teraz problém zohnať kvalitný benzín, E10 im nechutí E5 už nie je ,100okt je tiež nie v okolí aký dávaš?
Odpovedať
@valmar myslela si to dobre i masinu si skoro trafila, len to potrebuje mat vacsi kotuc na rezanie :-D https://naradieshop.sk/4046664035626/...
Odpovedať
@duzu Ja mám pílu Oleo-Mac s 35 cm lištou a benzín dávam klasickú 95-ku s olejom. Šliape jak hodinka už 5-tý rok. Reťaz si dávam brúsiť do špecializovaného obchodu za 4 €, lebo keď som to skúšal brúsiť sám, tak vždy ťahala do strany.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ako príslušenstvo ku píle som dostal aj oprný zásek. Neviem, na čo presne slúži. Poradte prosím. Ďakujem
Odpovedať
@tesss1 Daj foto, na čo vlastne myslíš ?
Odpovedať
@duzu síce starší Tvoj príspevok, ale odpovedám. Ja do svojích motorových píl, aj každý človek v mojom okolí, dávame najbežnejší benzín z pumpy. A ani ja, ani nikto kolo mňa, sme nemali s fungovaním problémy. Olej do benzínu dávam značkový Stihl, a to len preto, lebo má na svojej fľaši integrovaný fajný dávkovač oleja. 🙂 Inak by som používal tiež bežný olej z pumpy. Na mazanie reťaze používam, čo príde - aj "starý" motorový olej, ktorý mám z auta z pravidelnej výmeny.
Odpovedať
@petersd
Odpovedať
@tesss1 Sú to obyčajné tzv. "zuby", ktoré sú namontované na tele reťazovej píly (hneď na začiatku lišty) a pomáhajú Ti viesť pri rezaní lištu, resp. pílu do dreva. Ak si tú zubovú lištičku mal pribalenú pri píle navyše, tak to výrobca prihodil ako náhradný diel.
Odpovedať
@tesss1 Nepises aku mas pilu, ja mam stihl ms 170 a tam je len maly integrovany plastovy zasek a tiez som spekuloval ze dokupim kovovy co sa tam da prisrobovat. Ked to uz mas na pile tak ju trochu zanoris do rezu , zasek zastlacis do dreva a cez neho to potom pilis. Je to tak pohodlnejsie.
Odpovedať
@jurajm17
Odpovedať
To si to mám niekde priskrutkovať?
Odpovedať
Aha. Priskrutkovať pod vodiacu lištu. Ďakujem a prajem pekný deň
Odpovedať
Túto pílu STROM SC4100 som si kúpil ako záskočnú ku GUDE KS400B. Obe používajú takmer rovnakú reťaz, len Gude má 66 článkov a Strom 64. Môžem používať reťaz o 66 článkoch aj na píle Strom? Vojde a dá sa napnúť. Ďakujem.
Odpovedať
@tesss1 odmeraj jej dlžku , ja som kupoval na inú s takmer 2x viac zubmi po roku ,no je rovnako dlhá, reže rýchlejšie po roku sa môže motor zaťažiť viac , na jednu nádržku sa isto neprehreje
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?