Oživenie drevených dvierok na kuchynskej linke

Dobrý deň prajem, chcel by som si nechať poradiť od vás, máme kuchynskú linku, ktorej dvierka sú z dreva, ale je to už asi 10 rokov staré a chceli by sme ich "oživiť". Je to samozrejme trošku špinavé bežným používaním/varením. Máte dáke dobré nápady? Ďakujem za každú radu.
Odpovedať
je na tom aj nejaká fólia alebo nieco? buď ich pretapetovať, na čo ja by som si netrúfol, lebo to musí byť dobre urobené aby to v pohode vyzeralo, ale môžeš ich premaľovať, biely si myslím, že by to oživila
Odpovedať
ak je to masiv, tak poriadne umyt, mierne prebrusit a premalovat. Ale´bo vybrusit az na drevo a natriet lazurovacim lakom. Tam vela nenavymyslas aby to bolo aj pekne aj trvanlive.
Odpovedať
Pozri na youtube videa anie sloan a jej chalk farby. Staci pretriet a farbu zafixovat voskom alebo lakom nemusis nic brusit ani smirglovat.linka bude ako nova su aj vydea ludia pretieraju dlazbu a obklad v kupelke tymto sposobom.
Odpovedať
Profilova fotka
Osobne by som šiel skôr do farby ako nejakej fólie. S tými sú celkom pánty keď sa lepia a isto by to s farbou aj lepšie vyzeralo, keďže nemáte jednoliate tie dvierka
Odpovedať
odmastnit, prebrusit, nafarbit ako potrebujes, akou farbou chces, ale volil by som bielu, bola by kuchyna cela svetlejsia a lepsie by to vyzeralo ako pri takejto farbe, mam znameho, co si sam folioval dvierka na novo lebo chceli inu farbu a dopadlo to katastrofalne 😄
Odpovedať
ked to ma 10rokov tak to sa bliži taky čas že by sa to mohlo aj kompletne obrusit a nanovo natriet neakym polyuretanovym lakom alebo podla svojej chuti a bude to ako nove alebo aj lepšie.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?