Ovocne stromceky

Ma niekto skusenosti zo zakupenim ovocnych stromcekov ces internet z Kohaplant ?
Odpovedať
Skus www.zahradnictvocaklov.sk Velmi pekna stranka s fotkami.Maju vlastne plantaze.v Jari a na jesen je tam stovka ludi z celeho vychodu kazdy den na nakupoch.Robia aj rozvoz cez slovensku postu.Chodim tamadial kazdy den tak vidim ako okopuju tie stromceky.Maju aj cislo na stranke p. Vajda Vam teraz poradi ci kupovat,kedy sadit,ako sa starat.Lebo o mesiac bude tam velky frmol. http://www.zahradnictvocaklov.sk/e-sh...
Odpovedať
Profilova fotka
@ddlady ano, bezne odtial nakupujem. s vajdom(caklov) su na rovnakej urovni.
Odpovedať
@fasadnik suhlasim,aj ja odporučam zahradnictvocaklov p.Vajdu. Profesionalny pristup,poradenstvo. Kupoval som od nich veľakrat a stale sa tam vraciam. Veľka spokojnosť.
Odpovedať
@fasadnik nemam s nimi vobec dobru skusenost, osobne ani pan Vajda nechcel,nemal cas poradit. Pocit ako v potravinach. To co som videl na mieste a to co mi prislo domov kurierom bol velky rozdiel. Velmi slabe stromceky, skoda prace s nimi. 3 rocne jablone co mi dosli boli na zaplakanie. Su vysadene uz druhy rok a nieze nerodia ale skoro ani nerastu. Z piatich stromcekov sa chytila dobre jedna azijska hruska,lenze ta aj dosla slusna. Zbytok smiesny. Stranka ok,ale skutocnost na mieste bolo skor sklamanim, na jednom dvore vsetko nasekane. Kde su tie sady stromcekov z fotiek neviem. Skor mi to pripada ze dovezie na jar kamion stromcekov odnekial a sadia to tam do radu a okopavaju. Pretoze ked som tam bol tak ich tam presne takto sadili. Ale zase za 7-10 euro nemozes chciet mat poriadny stromcek. Skusil som tohto roku zahradnictvo iveta, no tak to je kapitola sama o sebe. Cakal som na stromceky asi 2 mesiace. Na stranke pisu ze ju neaktualizuju,cize eshop mi dovolil nahadzat do kosika 3 rocky marhule a broskyne v kontajneroch ale pan mi akosi zabudol povedat po telefone ze ich nemaju ako 3 rocky ale ako cerstve jednorocky z cudziny, no zaplatit ma ich nechal ako 3 rocky. Takze ked dosli tak som len oci otvaral,na reklamaciu mi najprv povedal ze na stranke mame jasne napisane ze neaktualizujeme. Ked som sa ho spytal preco ma neinformoval ze nema 3 rocky ktore chcem a povie ze uz ma vsetko a necha ma to zaplatit tak co to ma spolocne s aktualizaciou stranky,tak ze mam poslat naspat alebo mi vrati cast penazi. Takze z drahych kontajnerovych stromcekov je zase vysledok slaby. Otec zohnal cez znameho kontajnerove z belgicka a tie rodili ten rok jak ich zasadil,prirastky nenormalne, ma ich druhy rok a rodia. Boli lacnejsie ako moje z SK. Lenze na SK take stromceky nezozenies. Uz skor by som asi odporucil hornbach kde na jar maju celkom slusne stromceky.
Odpovedať
Profilova fotka
@ddlady - inak, lepsie je kupit vzdy stromceky osobne. Ak to objednas cez net, stoji to 1-3 dni hocikde bez zalievky, stromceky pridu polamane a predajca ti strci odpad, ktory nikto nechce. vzdy je lepsie osobne zajst do skolky, vybrat si a po navrate prostokorennu vysadbu rovno strcit do kybla s vodou na 24 hodin. Potom sa ti z nakupeneho matrosa prijme 90%. Pri nakupe cez net s dopravou to je otazne. Ale kohaplant pekne bali korene, takze tam az taky problem nebol. ale kupovat treba v pondelok aby to do piatka prislo a jamy uz treba mat nachystane. PS: co sa tyka nakupu na vychode, treba skocit do madarska alebo na ukrajinu. lepsie ceny a lepsi vyber. len teraz je HU na mesiac pase.
Odpovedať
Dobre stromčeky ma aj škôlka Dvorníky. Maju svoje plántáže, ale uzsi sortiment. S Caklovom mam tie najlepšie skusenosti
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som si spravila ovocny sad zo stromov z čaklova. Posielali mi asi 20 stromov postou vyse 300km 🙂
Odpovedať
S Čaklovom mam dobre skúsenosti. Caklov posiela expres kurierom, čiže do 24 hodin to máte doma. @jozefsv Nikdy nekupujte 3 ročné jablone. V minulosti sa museli predávať len jednoročné výpestky a vedeli prečo. Ak ostali staršie, do predaja nešli. . Pokial nie je výpestok vo velkom črepníku orientujte sa na jedno ročný max dvoj ročný výpestok.
Odpovedať
dakujem vam risknem to na tej stranke kohaplant koli cucoriedkam sunishine blue a koli malinam gordost rosii ktomu pridam nejake ovocne stromceky dufam ze ma nesklamu .Volala som im povedali ze mam objednavat teras lebo stred oktobra uz nemusia byt .
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?