Okno do betónovej steny

Profilova fotka
Zdravím vás. Mám otvor 100x60 cm v 9cm širokej betónovej stene a potreboval by som poradiť, aké okno vybrať. Kúpiť okno na mieru nie je problém (potreboval by som radu odborníka, aký rozmer dať vyrobiť), problém vidím skôr v hrúbke steny. Videl som fotku okien s rámom prečnievajúcim zo steny a väčším ako je otvor (čiže sa rám musí nasúvať zvonka), ale nikde sa neviem dopátrať ku takému typu rámu. Jedná sa o garáž s už hotovou fasádou. Ak by vedel dakto dať tip na firmu, alebo ma aspoň usmernil, čo konkrétne mám hľadať, bol by som vďačný. PS: áno, hľadal som všetky slovné spojenia, aké ma napadli, ale ku ničomu som sa nedopátral. Pekný deň želám.
Odpovedať
@andrej_drahos to asi neboli naše okná čo si videl, ale kúp normálne okno 98x58 osaď a sprav šambránu a máš vyriešené.
Odpovedať
Profilova fotka
Zmeraj uhlopriecky ci je otvor pracouhly a vodorovny. Objednaj okno o 2cm mensie osad zarovno vonkajskom a bud zalistuj alebo spominane sambrany. Ja by som zalistoval alu prechodovou listou pekne do uhla zarezanou a lepil mamutom.
Odpovedať
Ak to chceš bez parapety /aj tá by bola jedine na konzoly/ a rozmer otvoru je presný aj uhlopriečne tak stačí o 1cm menšie okno /99x59/. Zarovno vonkajšku osadiť,vypodložiť podložkami,upevniť rámovými kotvami cez rám okna,zapeniť. Olištovať sa dá aj plastovými pásmi na plast.okná-prilepiť tmelom,alebo al. lištami na polykarbonát.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?