Okna Slovaktual alebo nejaké lepsie a kvalitnejšie?

Profilova fotka
Dobrý den,chceme si dať naceniť okna na RD, chcem sa spýtať na Vaše skúsenosti a spokojnosť a odporúčania na konkrétne firmi,ktoré vyrábajú okna?My rozmýšľame nad Slovaktualom, ale nemame skúsenosti či sú kvalitne a hlavne aby sa nerosili.
Odpovedať
@katarinagalova novostavba vs rekonstrukcia, hlinik plast drevohlinik. Moc info si neuviedla ale skor by som sa zameral na kvalitu montaze lebo mozes mat aj naj okna ked ti to namontuje daky kuchar.
Odpovedať
Profilova fotka
@vilny39 ide o novostavbu a hliníkové okna
Odpovedať
Fenestra.sk
Odpovedať
@katarinagalova Kašlite na hliníkové, to už radšej investujte o pár eur naviac a chodte do drevohliníkových
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinagalova @tyrinko Ja som kupoval od Slovaktualu plastove ten pasivny profil, maximalna spokojnost. Hlinik/drevo je top ale aj top cena. Verim ze raz tolko ako za plastove.
Odpovedať
@tyrinko tie majú lepšie izolačné vlastnosti alebo prečo?
Odpovedať
@katarinagalova zisťoval by som referencie na dodávateľa montáže. My máme od Slovaktualu PASIV. V oknách nevidím problém, ale teda montážnici ma dojali 😁 Mňa, na rozdiel od nich, by napadlo, že keď položia plastové rámy na natavenú IPU, tak ju prerežú. V miestnosti plno kartónu a handier na takéto účely a oni sa ešte zatajovali. A po rebríkoch bez násad na nožičkách ostali vyrezané otvory. Každému sa môže niečo stať, ale začalo ma vytáčať, keď sa vyhovárali, že to oni neurobili, že to bolo (večer sme dolepili IPU a už tam potom nik nebol). Až som prišiel k jednému, ktorý práve nadvihol rebrík. Potom na mňa vyleteli, že to je moja chyba, že prečo som dával IPU pred oknami 😄 A že keby vedeli, tak sa pripravia a donesú si kartóny a handry. Ukázal som im, že všade sú nachystané. Tak len povedali, že ich to teda mrzí. Ľudia sú rôzni. Hlavne keď nerobia na svojom. A sem tam poriadne nenalepili pásky - niekde zostala dierka/štrbinka, niekde sa trochu odlepila.
Odpovedať
@milan_toman Hliník má jednu zlú vlastnosť a tou je prenos tepla. Ak bude vonku mrznúť, hliníkový rám bude zvnútra studený. Doporučujem si to vyskúšať naživo (mal som tú možnosť u predajcu Internormu v Trenčíne, kde jedna strana budovy má hliníkové okná a druhá drevohliníkové). Ak chcete lacnejšiu alternatívu tak choďte do kvalitného plastu, ak chcete mať TOP okná tak drevohliník (kvalitné firmy aj s referenciami nájdete na fóre)
Odpovedať
Celkovo zo Slovaktualom moc nepokazis ale su o valco drhasi ako je napr Fenestra... rozdiel samozrejme max. do 10% z ceny ale vzdy zalezi aj na tom kolko vykseftujes pri jednani s danym predajcom 🙂 My mame Fenestru plastove okna (Geneo - obojstranna folia antracit) a z dialky ani nevies co to je za material... na dotyk teply ram aj v zime... to sa o zimnej zahrade z hliniku povedat neda. Kazdopadne proti gustu ziaden disputat. A suhlasim ako bolo povedane, velmi zalezi od montaze!
Odpovedať
@katarinagalova Drevohlinik a firma DREVAR
Odpovedať
@tyrinko mám to zatiaľ vyponukované a rozhodnuté tak, že buď Drevar alebo Fenestra ZM (hliníkové profily, HS profily, izolačné trojsklá...) ono dosť podstatné je, že to vyzerá tak, že majú aj spoľahlivé partie, ktoré to vedia aj poriadne spraviť... takže asi tak...
Odpovedať
@milan_toman na Drevára som počul len dobré recenzie. Čo sa však o hliníkovom profile okien nedá povedať. Ale vaša voľba 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@tyrinko HS portály v plaste si nedám, jednak kvôli váhe a dvak kvôli orientácii na JV-JZ. Prípadne to vyzerá ešte na drevohliník... Mimochodom: podľa špecifikácie HS portálov (hliník) ide o Masterline 8, Uw-0,8W/m2.K a Ug-0,5 W/m2K, izolačným trojsklom Nitrasklo Climatop Ug-0,5 Wm2.K. Lepšie tepelnoizolačné vlastnosti som nenašiel ani pri drevohliníku...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?