Kolaudácia bungalovu

Profilova fotka
Ahojte, chceli by sme kolaudovat rodinný dom, ake su podmienky? Máme bungalov, a kolko vás vyšla cca kolaudácia? Ďakujem
Odpovedať
Všetky potvrdenia , geometrický ...... viem, že okolo 700 eur koniec roku dec. 2017
Odpovedať
Cena za kolaudaciu je subjektivna, platis poplatok stavebnemu uradu, okrem kompletnej dokumentacie a povoleni, potrebujes geometrak s hotovou stavbou a zapisanym adresnym bodom, revizne spravy od instalacii, energeticky certifikat........atd. to ti povie na stavebnom urade co treba. Ja ked som spocital vsetky poplatky,........tak mi to pred par rokmi vyslo cez 1000 eur, len taky fukot
Odpovedať
Profilova fotka
A do.. R.. I... Za to ze chcem byt bo svojom.. Nasrat... To aby som uz setrila na kolaudáciu
Odpovedať
Profilova fotka
Takze na novo zavolať geodeta poplatok Zapis do katastra poplatok.. Atd... Atd..
Odpovedať
@aisulka veru tak, clovek si postaví dom za nemalé peniaze a ešte aj po dokončení platí dalej ale zial ked sa bez toho nedá tak musi platiť. Ako bolo spomenuté hore, je toho ešte dosť čo treba vybaviť, zaplatiť.
Odpovedať
Za geometrický plán a vytýčenie adresného bodu sme dali skoro 500€, tepelný certifikát 250€, revízne potvrdenia od kúrenia, elektriny atď. sme mali vlastne v cene keď robili dom, statický posudok strechy 200€, potvrdenie od kominára tuším 70€ treba zájsť na stavebný úrad alebo obecný/mestský a tam povedia presne čo konkrétne treba😉 držím palce
Odpovedať
Profilova fotka
@lucuskaaa ďakujem.. Je my zle s tych cien.. Nemame este ani fasadu...
Odpovedať
Profilova fotka
@lucuskaaa treba to vybavovať naraz alebo by sa dalo aj postupne..
Odpovedať
@aisulka hlavne okrem územných a stavebných rozhodnutí potrebujete doklady k technickým zariadeniam teda minimálne elektrickým (revízia prípojky, elektroinštalácie a bleskozvodu ak bol projektovaný) samozrejme aj revízie plynového zariadenia a všetky potrebné doklady vyhlásenia o zhode, kusové skúšky atď.
Odpovedať
@aisulka tu nemame ani my😂 a uz rok byvame… . @aisulka juuj to neviem my sme to vybavili vsetko hned🤔
Odpovedať
Pokial mozno vybav si to spolu, ja ked som kolaudoval na stavebnom urade aspon u nas pozadovala revizne spravy nie starsie ako 3 mesiace, ale to si vyzisti konkretne
Odpovedať
Profilova fotka
@ascedant ďakujem
Odpovedať
Článok sa načítava...
@aisulka u nas pri kolaudacii vyzaduju mat aj fasadu. Si zisti ci vobec mozes skolaudovat. Niektore veci prikladas k ziadosti o kolaudaciu a zvysok na samotnom konani. Pozri si na stranke stavebneho uradu ci maju ziadost aj s uvedenymi prilohami. Ja som s takou vytlacenou isla na SU kde mi vyznacila co potrebujeme.
Odpovedať
Profilova fotka
@wivik nas sused kolaudovali tento rok a nemaju fasadu... Ale ďakujem.. Zistím
Odpovedať
Profilova fotka
keď chceš mať pokoj a bez nejakých závažných výhrad, tak si poriadne prichystaj dokumentáciu (a pohostenie) 😄 my sme nachystali veľkú kopu papierov, kde bolo totálne všetko (okrem ,,základných" dokumentov napr. aj certifikáty na betón z betonárky, certifikáty k lepidlám, omietkam, polystyrénu, sklenej vaty, škridly atď., nech si pekne čítajú, ak chcú (aj tak to len založia a o pár rokov vyhodia) 😄 všetko bolo pekne zoradené / roztriedené, úradník, že takéto niečo sa mu často nestáva a mali sme úplný pokoj, nedal do výhrad ani to, že sme nemali fasádu, rekuperáciu, jamu v garáži, niektoré okná nie sú veľkostne podľa projektu atď. 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@iamriso ďakujem.... Nachystám....
Odpovedať
Profilova fotka
@aisulka Pri cenách za stavebný pozemok, materiál na stavbu a cenu za vykonanú prácu je kolaudácia iba smiešna položka. Samozrejme treba mať všetky dokumenty ktoré žiada stavebný úrad v spolupráci so stavebným dozorom. Revízie by Vám mal poskytnúť ten kto jednotlivé súčasti realizoval, prípadne je ochotný sa za ne zaručiť. Horeuvedené ceny sú dosť uletené, za geometrák som platil najviac 150€ a en. certifikát cez net je približne za stovku. Kolaudoval som tento rok a bola to príjemná udalosť 🙂
Odpovedať
@864 Popravde ceny nie su az tak prestrelene,v kazdom regione je to inak, u nas v okrese sa za geometrak plati okolo 250 eur, energeticky ma stal 150 , komin 100,.......atd
Odpovedať
Treba ist na stavebny urad, povedia co treba.my sme fasadu nemali, ani dvere ani kuchynu (dali len zaznam dokedy treba).a hlavne sme museli mat parkovisko.(muselo byt obrumnikmi ukonxene a stacil len kamenom vysypane)
Odpovedať
Profilova fotka
@864 ďakujem...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?