Jazero Nové Košariská I - živelná výstava

Ahojte, v poslednej dobe som sklamaný, z developerského divokého západu na Jazere Nové Košariská I. Na pomerne veľkej časti južného brehu v dĺžke cca 200m prebehla na prelome apríl/ máj 2014 veľká terénna úprava, celý breh bol zarovnaný. Naivne som si myslel, že obec ide spraviť niečo ako verejnú pláž, avšak mal som tušenie, že také niečo na SK asi nie. Mal som pravdu. Momentálne sa to celé oplocuje betónovým plotom nielen pozemok, ale aj pláž a pravdepodobne sa tam budú stavať domy. Nechápem stavebný úrad ak vydá na niečo takéto stavebné povolenie. Také pekné jazero, ktoré by mohlo slúžiť ku všeobecnému prospech, ale načo však to treba ohradiť a zastavať a výsledkom je, že pomaly tam už ani nebude voľne dostupná pláž. Viete o tom niekto niečo viac?
Odpovedať
Celé Slovensko je jeden divoký západ. Možno nové hausbóty, ktoré nepotrebujú SP (príklad Rusovce). Treba zavolať TV, volať na stavebný úrad, vynadať starostovi a pod...:-)
Odpovedať
@indiemann to je to jazero, kde je restauracia Mango? bol som tam cca mesiac dozadu, vyzera to dost nechutne, pravy breh a breh naproti restike bol uz kompletne zastavany..a v Mangu uz tiez nevaria ako kedysi :)
Odpovedať
@indiemann zlatinko, ani nekritizuj lebo Ta tu zozeru aj s botami. To sa nepatri na Slovensku, vies? Verejny prospech, pekne jazero? Nebud blazon! Tu si za neprijemny hmyz ak mas potrebu pekneho prijemneho okolia. No, takze sa tes na betoniky, domcure naprdene meter od seba a namiesto zelene si Ty daco rychlo zelene nakresli. Neradno sa starati do okolia lebo ako mne bolo oznamene, VYFAKUJU Ta kadelahsie! (nie moj vyraz, to pouzivaju ti slusnejsi, co sa do nikoho nestaraju, vies? ;-) ) P.S. tam som sa kedysi chodievala kupat a bol tam bozi klud.
Odpovedať
Profilova fotka
@jabadaba no, boží kľud bol aj na Balatone, na lúkach nad Bojnicami, ale kúpili to súkromné osoby (aj predtým to bolo súkromné) a tie majú iný pohľad. Je to asi ako v 17. storočí v Anglicku, majitelia zistili, že väčší osoh bude z pasenia oviec ako z rolí, tak obyvateľov vyhnali, pretože role patrili im. Angličania odišli do Ameriky a Austrálie, kam odídeme my neviem (kam ja, to už je jednoduchšie).
Odpovedať
@jan45 neviem veru Janko, kam odideme. Ale uz dlho zvazujeme s muzom, ze dvihneme kotvy...isto sa este nejake to slusne miesto najde. A ked to pride, ani pozemok nas nezadrzi...kto vie...
Odpovedať
@benco nie, to je vedľajšie jazero. No inak pozeral som to v katastri a stavebné pozemky tam veru neboli, ale bolo to pekne rozparcelované.
Odpovedať
vitajte na sk ! verejny prospěch? byvam tu a mala som na fc také návrhy aby dedina si zobrala pod patronat,ale jako kazda poda aj tato a dokonca pod jazermi niekomu patri,takze dedina s tym nemoze nic,to není město kde je kopa penazi a kuchajda-verejne blaho a město dotuje,tu kdeže aj niekto byva asi 70perc sa neprihalsi,neviem preco,a tak korunky idu mestu a nie dedine....a sme doma. preco sa neobnovuje preco sa nezveladuje a developery maju kontakty a paky na to aby to spapali .... vedia kam co a komu co... ale nemyslim ze mango kleslo urovnou,ak by to tak bolo mali by poloprazdne a oni su nafulovany ci v lete ci v zime robia sa na druhé plaze ,skor vidim ze tieto jazera budu bez pristupu verejnosti casom tak 10r urcite.obkolesia ich sukromne plaze a hotely. to skor.¨ pozemky su drahe a predrazene verejne blaho..ste ma pobavili ja som uz z stromu spadla...aspoň ze sa tam da ist kupat zatial je tam sice pol ba ale vecer je nadherna voda ci rano ,inak sa tu predava kopu dvojdomov. ci malych bungalovov...
Odpovedať
Ako ja to chápem, že sú to súkromné pozemky, ale to neznamená, že na nich môže niekto len tak stavať, pokiaľ nie je pozemok na to určený.
Odpovedať

Odpovedať
to je krása, to je určite príprava na letnú sezónu. Vyčistenie pláže :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
@cernula :-D uz s tam vidis pod slnecnikom? :-D :-D
Odpovedať
@cernula @jabadaba Obce sa chcú priblížiť občanom. Zrovnali brehy.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@indiemann tak nejak.
Odpovedať
to není na plaze ale priprava na domy...
Odpovedať
budu to len bezcenne rekreacne domy
Odpovedať
No nevadi za týmto jazerom kopú ďalšie štrkovisko. Ešte tam síce nie je voda, ale ....
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?