Funkcia Blacklist

Miška, bolo by prosím možne, aktivovať na fóre tlačítko Blacklist??? Ak treba, prispejem programátorovi. Je žalostné, čo za zvláštne typy trollov sa tu objavili, aké nízke správanie sa tu rozmohlo 🤦 Je neprípustné, aby sa niekto, kto nemá čo povedať k téme, či otázke zhadzoval môjho, či ktoréhokoľvek projektanta, či člena fóra, alebo odborníkov, ktorí majú bohaté skúsenosti a vo svojom voľnom čase radia druhým. Ďakujem za pochopenie
Odpovedať
Profilova fotka
@angel1 Ahoj, ako som ti už párkrát písala, samozrejme to možné je, nakoľko ale kolega pracuje na iných súrnejších veciach, musí ísť naozaj bohužiaľ postupne. Ako som vás už dávnejšie informovala, stále je zatiaľ na to sám. Druhý kolega sa aktuálne len črtá a hoci má tých pohovorov kolega za sebou dosť, nie je také jednoduché nájsť niekoho, kto by ovládal všetko, čo u nás potrebujeme. Chápem, že každý z nás by chcel to, čo mu tu chýba a najlepšie čo najrýchlejšie a rovnako chápem, že takáto možnosť by bola fajn a určite to nie je otázka peňazí, je to len otázka času a ľudskej sily. A pokiaľ máme v zozname napríklad XY vecí, tak jednoducho musíme ísť postupne podľa priorít. Nič iné nám aktuálne neostáva. Tento nápad s funkciou "blacklist" mám zapísaný v zozname požiadaviek odkedy si mi ho navrhol a chápem, že je niekedy otravné a obťažujúce, ak sa tu vyskytnú trollovia alebo používatelia, ktorí nevedia slušne komunikovať, no ako som ti už viackrát písala, na to slúži aktuálne možnosť "Nahlásiť príspevok". Ak sa ti niečo nepozdáva, nahlás ho a napíš nám k tomu poznámku. Každý taký príspevok a používateľa preverujeme čo najrýchlejšie a samozrejme sa snažíme fórum aj priebežne sledovať. Ak sa ale jedná o používateľov, ktorí nie sú ani tak trollovia, skôr si presadzujú silou mocou názor, s ktorým ty jednoducho nesúhlasíš, ako som ti už viackrát písala, ak s ním nie je normálna reč, treba to jednoducho ignorovať, lebo v niektorých prípadoch sa potom zbytočne diskusia zahltí nekonečnou dohadovačkou medzi dvoma osobami tak, ako to hrozilo aj včera, kedy vás kolegyňa musela už trošku pribrzdiť. Je nás tu veľa a takéto situácie sa budú diať stále a možno aj stále častejšie. Ale preto sme tu už momentálne aj dve aj s Dankou @danaracko, aby sme ten reakčný čas mali ešte kratší. :-) Takže ako som ti už raz písala, tvoj návrh evidujem, myslím na to, mám tam aj poznámku o tom, kto to navrhol a hneď, ako sa k nemu kolega dostane, napíšem ti a budem informovať aj ostatných strecháčov. Kým tá funkcia nie je (a neviem ti ani sľúbiť momentálne kedy presne bude), prosím, ak sa jedná o ľudí, ktorí ti len dlhodobo ležia v žalúdku a nedá sa s nimi diskutovať, tak ich len jednoducho odignoruj a nahlás nám ich. To isté sa týka príspevkov, ktoré akokoľvek porušujú naše Podmienky používania. Ďakujem za pochopenie a prajem pekný deň. :-)
Odpovedať
Dakujem za detailne vysvetlenie, plne to akceptujem a chapem, som vdacny za vasu pracu aj za zmeny, ktore sa neustale deju a aj su v plane, forum sa stale posuva vpred a rastie (ako tie domy 😛 ). Ono je to niekedy tazke sa udrzat a nereagovat, zahlcuje to aj diskusie. Ked si clovek vyhlada podla obsahu starsie temy, castokrat sa musi "precitat" k nejakemu odbornejsiemu komentaru cez par stran a to je otravne. Potom sa k danej teme zaklada viac a viac novych. Preto je dobre, aby forum malo vecny obsah. Samozrejme, nemusi to byt len vysoko-odborny nazor, velmi potesia aj nazory, laikov, ktori stavali, ci este stavaju, lebo co stavba, to ine specifika a castokrat velmi napomocne rady z praxe pomozu inym, novym "stavitelom". Napokon - stavebnictvo je najrychlejsie sa meniace odvetvie, kde sa postupy ci technologie rychlo menia a prehodnocuju. Zelam vsetko dobre, nech sa vam vsetkym dari a vdaka za vasu pracu ...davam palec hore a srdiecko, ktore nie ssi medzi smajlikmi 😉
Odpovedať
@angel1 ako si to predstavuješ? to hocikto môže mazať niekoho názor?systém trolov je na viacerých forach a jediný spôsob je nevšímať si ho, ak sa pustíš do diskusie zbytočne ho krmiš
Odpovedať
@duzu nie, len si ho bloknes, aby si ho nevidel. Tym padom siaj usetris citanie v roznych prispevkoch, ktore hladas. Alebo si stlacis skryt prispevok ....tak ako FB
Odpovedať
@angel1 tým si nepomôžeš, bude tu znova pod iným nickom ako radop, musel by sa zmeniť sytém registrácie napr. na mobil, niekedy sa dala blokovať IP adresa , dnes je pevná už len za poplatok, na FB je možné meniť prihlásenie asi po pol roku, mne zas nevyhovuje FB a preto tam nechodím, komunikujem s kým chcem, napr. cez skype,meseng. nie si dať do pr. 5000 ľudí ktorých nemôžeš poznať
Odpovedať
@angel1 @duzu a nefungovalo by to na principe, ze si oznacim uzivatela/uzivatelov, ktorych prispevky nechcem vidiet? Proste mi ich neukaze v diskusii. Dany troll, pardon uzivatel, nebude mat ani potuchy ze ho mam na blackliste a preto nebude mat nejaky extra dovod sa registrovat pod novym menom. Popripade by v diskusii zobrazilo iba jeho nazov ale samotny text prispevku nie. Nieco ako ked, admin zmaze prispevok, ostane iba info, ze prispevok bol zmazany, cize mne by iba zobrazilo nieco ako: prispevok je skryty/blokovany.
Odpovedať
@duzu aspoň čiastočne by to pomohlo. Aspoň by sa nerozprúdili vždy zbytočné debaty. Lebo začína to nevinne...akože dovysvetlenie otázky, nasleduje ďalší útok trolla, potom sa dotyčný snaží obhajovať pred trollom svoje riešenie a o chvíľu sú z toho 2 strany príspevkov a nakoniec hádka. Mnule som bol toho svedkom, keď niekto dal otázku, sledoval som odpovede, lebo zaujímala aj mňa a pekne mi tiekli nervy. Je síce možnosť oznámiť príspevok, ale adminka nemá možnosť posúdiť, či je príspevok dobrý, alebo zlý ....príklad: plot zvnútra, zvonku? Železo do pásov áno, nie? Je veľa špecifík pri stavbe a každý postup môže byť v inej lokalite ten správny. S rôznosťou názorov neurobí nič. Samozrejme, mnohí si dosť nevhodne až agresívne obhajujú svoj názor. Celkovo sa to vo virtuálnom svete zvlčilo. Napr. vo FB skupine nášho mesta - pani sa pýta, kde sa očkuje - hneď útoky, že či jej drbe, pchať do seba svinstvo. Ďalšia pani sa zase pýta, kde sa testuje v meste - zase útoky inej strany, že prečo sa nedá očkovať a pod. Dvesto príspevkov, vojna v názoroch a žiaden neporadí konkrétne! To kam sme sa ako ľudia dostali?? Ale ok FB je FB a nech má úroveň akú má, mám ho vieš kde....ale iné, odborné fóra by mal byť slušné a čisté od - moralizovania a iných foriem hlúposti. Tu by mala platiť zásada - viem poradiť, radím. Neviem poradiť, nereagujem. Alebo teda oponovať, ale slušne, skôr v štýle "vieš, my sme to robili ináč, skús sa opýtať aj iných, alebo skús prehodnotiť" .....asi chcem veľa, či? 🤔
Odpovedať
@epto veď presne to - buď ho zablokovať, alebo aspoň jeho príspevok. Idálne by bolo, ak by ho označilo viac ľudí, tak zostane jeho príspevok skrytý, nech sa zbytočne neprdlžuje debata o danej téme-
Odpovedať
@epto ja to riešim tak že na jeho príspevky neodpovedám mám tu takých, každý si chce presadzovať len svoju pravdu ak s ním nesúhlasíš nadáva,nemá žiadny argument, na inom fore je systém postupného blokovania na 14 dní tri mes, a rok
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@duzu to sem nepatri
Odpovedať
@angel1 nepovedal by som, dávajú návod ako trolovať, no nemajú žiaden zákon ako ho zrušiť na všetkých soc, sieťach
Odpovedať
Článok sa načítava...
@duzu tak budeme sa musieť uspokojiť s tým ignorovaním. ja to tak ináč robím už dlhšie nielen tu ale aj na iných fórach. keď vidím, že je tam niekto vyslovene len s tým cieľom, aby podkopával niečie názory a trepal hlúposti, tak nereagujem. to je asi to najlepšie, čo sa dá spraviť.
Odpovedať
Profilova fotka
@lucosina101 niekde funguje napriklad nahlasovanie prispevkov, to by mozno bolo este fajn takto nejak vyriesit. A nie blokovat alebo mazat hned, ale tak nech admini vedia, ze sa ludom nieco nepaci a nech aj ten dotycny vie, ze to asi uz presvihol.
Odpovedať
@tad8 to tiež veru nie je zlý nápad. ale asi nebude také jednoduché niečo také spraviť. nevyznám sa v tom nejak, čo to všetko obnáša.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?