Drobná stavba, murovaný plot, Ohláška.. Zmena stav. Zakona?

Profilova fotka
Ahojte Staviame plot s murovanym základom, 29 m dlhy. Dali sme ohlasku, situaciu, nákres, suhlas suseda, vypis z katastra.. Po 3 týždňoch pride namietka. Vyhlásenie kvalifikovanej osoby, ktorá zabezpečí správnosť stavby.. Prosim, viete o takejto zmene, alebo nejaké rady? Ďakujem Mk
Odpovedať
@marryka ziadna zmena potrebujes to mat ostemplovane stavebnym dozorom, ktory to bude dohliadat.
Odpovedať
Podla vsetkeho musite mat stavebny dozor kedze je to betonovanie....
Odpovedať
Profilova fotka
@domovina aj terasa sa betonuje aj altánok... Ti su vsetko drobne stavby... Do myslim 25m2a 4m výška
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba Viete mi dat to znenie zakona? Susedia stavali taky isty a nič nepotrebovali..
Odpovedať
@marryka pozri si tlacivo ktore si podavala a zameraj sa na bod VII. Asi si ho odignorovala, alebo mala zle tlacivo a vratili ti to.
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba nemam to teraz pred sebou... O aky bod ide? Všetky som vyplnila
Odpovedať
@marryka VII. Stavba sa bude vykonávať dodávateľsky - svojpomocne V prípade svojpomocnej výstavby bude stavebný dozor vykonávať:
Odpovedať
Profilova fotka
@virnik27 ok. Tvojmu vysvetleniu rozumiem. Ako je vsak možné, ze pred par týždňami to potrebné nebolo (teraz mam aktuálne info od dalsich dvoch a nič take nepotrebovali) ?
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba o žiadnom stavebnom dozore tam nie je ani ťuk. Dokonca aj prilohy, ktoré treba priložiť, ani tam nie je zmienka. Je mozne. ze si tieto formuláre robia obce svoje?
Odpovedať
Profilova fotka
Ja riešim taky isty plot a som dokonca stavebný ing. čiže nákres som si robil sám, a pani na úrade aj tak vyžadovala stavebný dozor, tak som si vypisal obyčajné prehlásenie stavebného dozora, a dal to oraziť kamošovi a pani na úrade spokojná...
Odpovedať
@marryka Ak dvaja robia to iste, nikdy to nie je to iste. Jednoducho to musíš doložiť, tak si musíš zabezpečiť stavebný dozor.
Odpovedať
Profilova fotka
@marryka poďakujte im za zhovievavosť, podľa lokálnych podmienok taký plot môže byť na stavebné povolenie. (Rozhľad, statika, výška)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@chrobak7 Ak je to uplne presne raky isty plot? To my chceš povedať, ze neplatia rovnaké pravidla? Uz to riesim... A teda v skutku ide len a len o robenie neprijemnosti... Lebo. Ak by som nerobila taky istý plot... Tak sa mozno nad tym ani nepozastavim...
Odpovedať
@marryka Tak si to vydiskutuj s daným zamestnancom stav. úradu. Povedz, že od toho a toho nevyžadovali, tak prečo od teba vyžadujú. Možno ti to zdôvodní. My s tým nič neurobíme.
Odpovedať
@chrobak7 pri drobných stavbách uskutočňovanych svojpomocne je potrebné vždy vyhlásenie kvalifikovanej osoby, to je napr. človek so strednou stavebnou školou. Je to väčšinou formalita, podľa zákona je to potrebné.
Odpovedať
@marryka A tí susedia to stavali tiež svojpomocne? Alebo im to urobila nejaká firma - pozri príspevok od @moratibru . Ak to robila firma, alebo aspoň niekto kvalifikovaný, tak je jasné, prečo je rozdiel.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?