Chemická kotva…

Zdravím, aké má vlastnosti chemická kotva po vytvrdnutí? Môže sa droliť? Ako reaguje na vibrácie, tlak, môže vypraskať a spoj tým stratiť pevnosť? Kotva drží schody v interiéry, materiál tehla, pred chemickou kotvou použité sitko..
Odpovedať
@brapene nikdy som nezažil žiadne drolenie. Skôr povolí tehla ako kotva.
Odpovedať
@profistavbari dakujem
Odpovedať
@brapene Keď si to urobil poctivo ako si mal, tak môžeš kľudne spať 😴 a nemusíš mať obavy že spoj povolí... 😉
Odpovedať
Ja som natrafil na kotvu debbex zltu (den braven), ktora po vytvrdnutí popraskala a závitovky sa dali bez väčšieho problému z betonu vytiahnuť. Zrejme vadná várka, ale bolo to 150 dier M30, takže trošku to nasralo... Odvtedy si dávam bacha.
Odpovedať
@kejsix kks to čo si kotvil, mrakodrap? 🙂
Odpovedať
@koloman55 To nieje podstatné... nutné dodať, že dodávateľ nám uznal reklamáciu, lebo teda nejednalo sa o dve-tri tuby 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix DenBraven ma takychto fuckupov kopec. preto ho nepouzivam. Jedina vynimka je mamut 🙂. Zvysok je predrazeny holandsky odpad.
Odpovedať
@mgx Nechcel som to uplne takto napisat..
Odpovedať
@mgx c2ts1 a S2 majú celkom dobrú.
Odpovedať
DenBraven a specialne chem. kotvu nechcem ani vidiet. Okrem ineho je husta ako rit, ze som raz vecer na nej dosral pistol, vsetko zatvorene a skoro rano bol objednany beton...radost velka. Pouzivam uz len Fischer FIS VL 300
Odpovedať
@zefe Fischer super , tak isto ako Hilti. 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@brapene nemusíte mať obavy, prípad z obrázku by udržal aj väčší klinec v stene. Schody tlačia na stenu, kotva len bráni posunu do strán
Odpovedať
Článok sa načítava...
viacero veci mame doma spravenych na chemicku kotvu a nestalo sa doteraz ani raz, ze by sa to nejak drolilo alebo povolilo.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?