Bojler kWh

Vie mi niekto vysvetlit že čo znamnea ten mesiac a 9003 kWh to je za jaku dobu? alebo čo to presnejšie znamena viem čo je kWh, alebo to slnko či čo toje a 00:00?, neje dajak malo za den 0021 kWh? nemalo by to byt skor 0.21 dakujem za vysvetlenie. Bojler Eliz 120 IN
Odpovedať
Manual k tomu nemas? Mesiac bude asi celkova nocna spotreba od posledneho vynulovania pocitadla. Slnko bude celkova denna spotreba od vynulovania pocitadla. Mas tam aj graf spotreby za 24 hodin a detail, kolko ide spirala za hodinu vramci 24 hodin. Spolu to dava priemernu dennu spotrebu za 24 hodin. Cize za den spotrebujes cca 20-33kWh elektrickej energie. Slnko a tie nuly a graf bude asi nejake nastavenie nejakej regulacie, alebo to znamena zaciatok pocitania dna. Zozen si k tomu radsej manual. Vyzera to tak, ze mas nastavenu cielovu teplotu vody na 75 stupnov, nie je to vela? Vsetko toto odhadujem z tych obrazkov, nemam takyto bojler.
Odpovedať
@durino dakujem za odpoved, nemam manual neviem ho najst, mne 75 pride normalne lebo čim horucejšia tym viac využiješ studenu a viac ti ostava teplej potom.
Odpovedať
@milan_dzuris 75 stupňov je dosť veľa, spotrebováva to zbytočne veľa energie na vyrovnanie tepelných strát. Tá teplota sa bude prestavovať asi tými šípkami, prípadne stlačením, alebo podržaním toho P tlačítka a šípkami, skúšaj, nie je to jadrová elektráreň... Alebo skús nájsť manuál na internete.
Odpovedať
Profilova fotka
@milan_dzuris ja hrejem vodu na max. 40 až 45°C... 75°C je naozaj zbytočne veľa, čím teplejšia voda, tým skôr vychladne pod určitú hodnotu a zbytočne ju dohrieva na 75°C... ja to mám tak nastavené a ohrev TUV mi za mesiac bojlerom neberie viac ako 100kwh/mesačne ...
Odpovedať
@dexter89 no ja ja platim mesačne za elektriku čo využije iba bojler je to 6 eur mam DD5, taže čim menej nahrieva tym menej vychladne to mi nevychadza dajak???, lebo logicky čim horucejšia tym viac využiješ studenu a viac ti ostava teplej potom či nie, možno ked maš 250l bojler vtedy ju tak rychlo nevybabreš ale jak ked sa sprchujem ja 120l dam na raz ostava tak 10-20 šutpnov.
Odpovedať
@dexter89 uvedom si jedno ze si koledujes o pruser ked mas tak nizku teplotu vody precitaj si nieco o bakteriach pri nizkej teplote tuv v bojleri
Odpovedať
@t0ny08 o nič si nekoleduje. Legionela sa tvorí vo vode, ktorá dlho stojí. Predpokladám, že nemá 1200l bojler....
Odpovedať
Profilova fotka
@t0ny08 Ach, čakal som že niekto vytiahne tento "marketingový blábol" s legionelou ... Skús si pozrieť na úrad verejného zdravotníctva koľko prípadov choroby zvanej legionárska je zaznamenaných ročne na území SR, alebo na území celej EÚ... je to zopár prípadov ročne, rádovo v stovkách, čo je pri populácií stovky miliónov ... nič... na Slovensku sa vyskytujú prípady sporadicky ... súvisia so zanedbanou hygienou a pod. takže ako písal @megdesign ak voda cirkuluje, tak sa neni čoho obávať, ibažeby sa teplá voda vôbec nepúšťala mesiace a potom by si ju používal... ale ak ideš na mesiac z domu ohrev TUV odstavím, prípadne po návrate odpustím, alebo prehrejem na 90°C... vo vode ktorá sa neustále obmieňa a dopúšťa ako v bojleri pri dennom užívaní sa žiadna legionela nenamnoží Ale kľudne hrej vodu nonstop na 75°C , zbytočne a vyhadzuj peniaze von oknom...
Odpovedať
@milan_dzuris tebe príde normálne ochladzovať draho ohriatu vodu? najekonomickejšie je ohrievať len také množstvo vody ktoré potrebuješ okamžite na spotrebu s danou teplotou, čím viac vody na vyššiu teplotu tým bude vyššia strata a tá je za 24 hod i 30% pri takej teplote, to je nutnosť len vtedy ak niekto ohrieva len v noci, vtedy potrebuješ viac vody na vyššiu teplotu, pri dnešných cenách v rôznych tarifách je to neekonomické, DD3 bola výhodná tak pred 20r. ked neboli spotrebiče s vysokou spotrebou používané cez deň, ak niekto ohrieva vodu elektrinou nemá plyn a používa na všetko len el a vtedy je najvýhodnejšia DD5
Odpovedať
Profilova fotka
bezne staci na TUV nastavit defaultnu hodnotu na 55c, je to kompromis medzi zasobou teplej vody, znizenie tvorby vodneho kamena a znizis zbytocne ochladzovanie. Plus raz tyzdenne legionella program, jednorazovo prehriat zasobnik/rozvody na 70c. Ak mate cirkulaciu, treba ratat aj s nou. Davat pozor na "nepouzivane" odbocky a T-cka, ktore byvaju casto problemovymi miestami. Ak si pozries pripady (case-studies), tak v beznych domoch naozaj zriedkavo. Problemove su skor nemocnice, zanedbane instalacie a chladiace veze. V poslednych rokoch aj welness/home-spa. https://en.wikipedia.org/wiki/List_of... Temperature range Effect on Legionella 70 - 80ºC Disinfection range 66ºC Legionella will die in 2 minutes 60ºC Legionella will die in 32 minutes 55ºC Legionella will die in 5 to 6 hours 50 to 55ºC Legionella can survive but do not multiply 20 to 50ºC Legionella growth range 35 to 46ºC Legionella ideal growth range Below 20ºC Legionella can survive but are dormant
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?