S kým ste sa pri vybavovaní hypotéky radili?

Profilova fotka
Vybavovanie hypotéky nie je práve ten najjednoduchší úkon. S kým ste sa počas tohto obdobia radili? Kto vám pomáhal správne sa rozhodnúť? Bola to rodina, bankový úradník, finančný poradca alebo ste hľadali informácie na internete? Príp. riešili by ste dnes veci inak, ak by ste mali možnosť?
@katka_fingo radili sme sa s viacerymi fin.poradcami,znamymi,studovala som na internete vsetky moznosti a bolo tak ako zo vsetkym. kazdy si hajil svoje,hrabal pre seba,aby mal co najlepsie provizie. malokto vie poradit,to si len poradcovia myslia,aki su vsetci ustretovi a chcu pomoct ludom vybrat dobry produkt
Profilova fotka
@hoblinka13 A podarilo sa nakoniec všetko vybaviť k vašej spokojnosti? Je pravda, že ľudia sú rôzni a aj niektorí finanční sprostredkovatelia nekonajú vždy v najlepšom záujme klientov. Určite sú však mnohí, ktorí klienta pravdivo informujú o možných riešenia a doporučia najvhodnejšie riešenie na mieru ;-)
a ako to bezni ludia vedia rozlisit ? prave v tychto odvetviach pracuje vela ludi co ma zaludok na vselijake spinavosti a pritom kludne spavaju, byvaju nenapadne manipulatorski pricom posobia uprimne ale skutocnost je ina ... :-S
@magda_fingo tak takeho som ja este nestretla.... to bude isto nejaka fiktivna postava z rozpravky
Profilova fotka
@dorali no je to ťažké máte pravdu ale tak vždy je to aj o pocite a tiež možno o vyskúšaní toho človeka keď požiadate možno aj niečo nad rámec bežnej práce či je aj napriek " len" servisu ochotný. Ja stále tvrdím že problem je že kúpa nehnuteľnosti prípadne vybavenie hypo ( keďže úvery vychádzajú rovno na väčšiu nehnuteľnosť v ktorej už zostávam vačšinou) je pre veľa ľúdí jednorázovou záleitosťou a častokrát nie je s čím porovnávať.
Profilova fotka
@magic08 no vidíte a my denne riešime situácie u nás s našimi maklérmi a vybavujeme rôzne výnimky a kľučky aby úver klientom prešiel že si častokrát povieme keď sa takto veci podaria že toto by si klient sám nevyriešil ani keby čo bolo. a druhá vec je že zo skúseností môžem povedať že ak finančak myslí v PRVOm rade naklienta a až potom na svoj záujem a provízu tak sa mu to vracia v forme odporúčaní a ďalšieho obchodu. Keď to je presne naopak tak v dnešnej dobe sa to častokrát veľmi rýchlo ukáže a dobehne ho t o aj v tomto zmysle.
Profilova fotka
@hoblinka13 @dorali @magic08 no poviem vam tak možno stojí za to keďze stretnutie a informovanie je bezplatné s fin. sprostredkovateľom sa stretnúť a možno po stretnutí sa rozhodnúť či tie info a dojem vás presvedčili o jeho pridajnej hodnote pri vybavovaní hypotéky :-)
@katka_fingo jedno stretnutie uz mame dohodnute, tak sama som zvedava, ale niesom neveriaci tomas len z principu, stale verim v dobro ludstva :-D
Profilova fotka
@dorali vyskúšajte uvidíte. veľa urobí aj šiesty zmysel a aj obsah čo si vypočujete :-)
@katka_fingo viete dat aj nejake tipy ako sa na taketo stretnutie co najlepsie pripravit ? :) okrem kavicky ci kolacikov :-D
Z fin poradcom z realitky a dopadlo to katastrofalne 😒 na druhy pokus o nieco lepsie...
Hypotéku sme riešili aj cez finančného poradcu a aj na vlastnú päsť. Nakoniec sme zobrali to čo sme si vybavili sami, lebo keby sme šli cez finančého poradcu by sme sa nedoplatili...keď sme ponuky od finančného poradcu poriadne prešli zistili sme že bol velice nevýhodné a na vlastnú päsť sme si vybavili omnoho lepšie než to čo nám ponúkal.
Článok sa načítava...
@kajo873 tiez sme sa boli pytat aj sami,nech mame nejaku ponuku s ktorou mozme porovnavat banku sme ale vybrali my,takze teraz bude mat moznost predviest ako vie carovat a co vie vyjednat lepsie ako prva ponuka. S urokmi neviem nakolko sa da hybat, ale bodli by nejake zlavy z poistenia,ucet zadarmo,ci nejake ine benefity... nechame sa prekvapit @katka_fingo @magda_fingo
Riešim si ju sama,ale skúšam aj cez fyn. poradkyňu. Nahovára ma tiež na spoluprácu,ale ja na to nemám .. Uvidíme,ale kto bude šikovnejší či ja alebo ona.. Pred 2 rokmi som tiež riešila všetko sama ,len to tam bolo jednoduchšie..
Profilova fotka
Zalezi na konkretnom sprostredkovatelovi..ja som mala komplikovanejsi pripad a bez jeho pomoci hypo nemam..avsak zacalo to spolupracou s diletantkou od developera ktora mi vybavila take podmienky ake by som hadam ani sama bez nej nedostala😂🙈..skratka hruza..2.o nieco lepsie avsak chcela dofinanc.pss kde je vysoky urok..(potrebovala som totiz 2.hypo beriem sama) A nakoniec moj drahy sikovny poradca ..vymyslel..poskladal co by ma nenapadlo a evidentne ani jeho predchodkyne😉takze fakt individualne.nehadzat vsetkych do 1vreca.naj na odporucania a fakt na pocit..ako reaguju ..ci posobia profesionalne a ak nemate dobry pocit , zmente...ide predsa o vasu buducnost..ak ste lahky pripad s dobrym prijmom a bonitou , mozn to nie je taka nutnost , no sikovny poradca usetri kopu casu a energie😉
My sme riešili hypotéku cez finančného poradcu. Neľutujem, boli sme spokojní. Pomohol, vysvetlil, do ničoho nenútil.
Profilova fotka
@dorali :-D no skúste sa pýtať komplexne na celý postup a detaily ...
Profilova fotka
@nikaella :-| ale zase skvelé že ste to vyhodnotili ako katastrofálne a našli si nikoho vhodnejšieho :-)
Profilova fotka
@kajo873 fíha tak ste šikoovní, a v čom boli zásadné rozdiely?
Profilova fotka
@dorali :-D no potom sa určite podeľte...zľavy z úrokovej sadzby sa v niektorých bankách vybaviť dajú hlavne v tých kde sa úrokové sadzby menia v závisllosti od ratingu, samozrejme musia byť argumenty ( komorový klient, zaujímavý príjem. nizke % financovania, vysoký objem hypo...) tu možno pri dobrom finančnosm sprostredkovateľovi ide hlavne aj o servis počas vybavovania - info ktoré má z centály ohľadne Vásho úveru, možnosť urgencií pri schvaľovaní, vybavenie výnimky na proces, a pod.....
Profilova fotka
@kika050 tak drží palce hlavne nech vybavíte k spokojnosti. ak sa môžem opýtať prečo je vybavovaniehypo teraz menej jednoduché ako v minulosti čo ste rieššili?
Profilova fotka
@jovka juuj krasne ste to napísala ale je to tak, pocit veľa napovie a pridaná hodnota je naozaj niekedy to čo zachraňuje celý úver :-)
Tazka vec. Osobne si nasrudujem vsetko consa da predtym ako idem hocikde aj ked je to tazke. Financnehonporadcu som zavalil otazkami a hned sim vedel... Do banky som prisiel tak isto nasgudivany a pekne bolo vidno ako so mnou pani za oreoazkou manipuluje na svoj obraz a proviziu z hypo. Nakoniec som domotal ja ju a tak ze museka volat do Bratislavy aby jej tam potvrdili moju verziu. Dneska nemozes verit nikomu. Ludia su hajzli a aj dobry kamarat ta spravi na peniazoch ani nebudes vediet kedy. Stretni sa, oytaj sa, spwkuluj, citaj. Vela veci sa aj tak nedozvies lebo aj pri hypo su take moznosti ktore vie vycarovat riaditel pobocky ze sa k nim bezny obcan nedostane. V podstate skonics v sporitelni, tatrabanke alebo vubke.
Profilova fotka
@truly ja som csob a prima😁ti mali pre mna naj podmienky..s csob mam dobru skysenost aj 1.hypo som tam mala..refnanc prima a druha zas csob✌
@truly my riesime hypoteku naopak,cize mame len jednu banku ako moznost. comoze byt aj nevyhoda kedze ponuku nemusia prebijat s inou ponukou ...
Profilova fotka
@dorali no na druhej strane teraz vyriešite tam kde sa dá a v čase keď to bude aktuálne tak vyriešite aj alternatívu ak bude pootrebné :-)
Profilova fotka
Dobrý deň, dni so značkou FinGO.sk sa dnes končia, preto by som sa vám chcela všetkým poďakovať za príspevky a názory. Ak by ste mali ešte ďalšie otázky k tejto téme, neváhajte nás kontaktovať tu na Modrej Streche, alebo na našej emailovej adrese kontakt@fingo.sk Tú najlepšiu hypotéku nájdete vždy na našej stránke www.fingo.sk. V sekcii www.fingo.sk/blog zasa nájdete množstvo užitočných informácií, noviniek, rád a tipov z oblasti financií. Želáme vám veľa úspechov na ceste za vaším vysnívaným bývaním! Katarína Kostková a tím FinGO.sk
1

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?