(Ohrev vody) Aký ohrievač vody je pre Vás tým správnym?

Profilova fotka
Často sa stretávame s predimenzovaním ohrievačov vody, zákazníci to zväčša robia nevedomky. Povedia si, mal som 150tku, tak vymením za to isté, pritom sa podmienky úplne zmenili. Deti z domu odišli, aj technológia sa výrazne zmenila. U mňa to síce bol trošku iný prípad, radi trávime dlhý čas vo vani a tak som potreboval ohrievač vody s rýchlim dohrevom, alebo trošku viac vody. Preto sme nainštalovali 200L ohrievač vody s nepriamym ohrevom- stacionárny. Ten nám poskytne vynikajúce množstvo zmiešanej vody a ak chceme, môžme sa bez problémov kúpať v dvoch vaniach :-D. To je ale presne prípad, kedy som si vedome predimenzoval ohrievač vody. V skutočnosti by som si vystačil i s 80L zásobníkom.... Denná spotreba na 1 člena domácnosti sa berie od 30 - 50 L zmiešanej vody s teplotou 40°C. Ak ohrievač vody nastavíte na 60°C dokážete z neho odobrať (vo väčšine prípadov) Objem x 2 mínus cca 10/20 L(podľa konštrukcie). To znamená že 4- členná rodina priemerne by mala spotrebovať 4 x 40 L = 160 L teplej 40°C vody. A teda pre 4 člennú rodinu je 80 L ohrievač vody postačujúci. 80 x 2= 160 L -10 L = 150 L (tých 10 L sa dohreje aj ak by sa odčerpávala voda za sebou) Skúste napísať, aký ohrievač vody by bol pre Vás postačujúci.
Profilova fotka
No o tenegerkach sme sa uz bavili, sme 3ja, mame 200l a v ziadom pripade by som nedaval menej :). Do uvahy treba brat aj ako rychlo sa nahreje, to byva casto problem prave pri bojleroch s integrovnym TC.
Profilova fotka
@majkoj Pravda, u TČ ohrievačoch vody je po vyčerpaní celého objemu nahriatie dlhšie ako u klasických ohrievačov vody s ohrievacím telesom s vyšším výkonom.
Pokial je bojler dostatocne dimenzovany, aby pokryl celodennu spotrebu TUV, tak je vykon zdroja takmer nepodstatny. Pokial mam napr. 200l bojler a denne miniem do 200l TUV, tak mi je suma fuk, ci tu vodu zohrieva 2 hodiny, alebo 20 hodin. To je predsa aj pripad solarnych bojlerov, dimenzuju sa tak, aby bol objem vyuzitelny pocas 24 hodin.
Profilova fotka
@supiiik to celkom nesedi. Niekdy tej vody minies viac a nebude preto asi kupovat daleko vacsiu nadrz. Niekolko krat do tyzdna si nasa slecna napusti vanu a keby sme mali potom cakat 5h na teplu vodu, tak si najdem veci zbalene pred dverami :)
@majkoj U nas je situacia zatial malinko ina. Mam 110l a je nam to len tak tak. U mna sa to ale casom urcite zhorsi, lebo ja mam take slecny 2, nastastie zatial male :-D Za par rokov si na tvoje slova zrejme spomeniem =-)
Profilova fotka
@supiiik Pravdepodobne sa taktiež nevyhnete minimálne 200L ohrievaču :-D Mám známeho, ktorý chcel aby si jeho dievčatá trošku vstúpili do svedomia a na Vianoce im dal pod stromček v technickej miestnosti nový ohrievač vody:-D Pretiahol novo nainštalovaný mašľou a tvrdil že to je ich darček, lebo tak stúpla spotreba .... Okrem krivého pohľadu a klasických poznámok aký je trápny, nedocielil nič. Ale bola to aspoň sranda :-D
Profilova fotka
Dnes Vás opustím trošku skôr, samozrejme tak ako celý týždeň, ráno som späť. Pekný piatkový večer.
pre mňa kombinovaný boiler Drazice OKC 160L
Profilova fotka
@matox Kombinovaný ohrev je vo väčšine prípadov správna voľba. Vedeli ste, že Tatramat má aktuálne najširšiu ponuku kombinovaných ohrievačov vody na SK? Máme k dispozícii 24 modelov...
@majkoj slecny a panie treba naucit sprchovat sa ☺. My mame 160l 1f elektricky bojler, vodu hrejem na 50st, ked sa len sprchuje nie je problem, ale 1 vana a je to v prdeli ... Trva to potom nejake 4 hodiny ...
1

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?