Na čo ste kládli dôraz pri výbere murovacieho materiálu?

Každý z nás riešil otázku, z čoho by chcel mať svoj dom postavený... Aký murovací materiál si vybrať pri výstavbe svojho vysnívaného domu. Aké boli kritériá pri výbere vo Vašom prípade?
Profilova fotka
ja som to mal v tomto poradi 1 cena 40% 2 skusenosti ( vlasnte a znamych ako sa material sprava po case ) 30% 3 tepelnoizolacne schopnosti 20% 4 pracnost pri vystavbe 10%
@sappa Aky material nakoniec vyhral?
cena, tepelna akumulacia, staticky vyhovujuca pri co najnizsich hrubkach, eliminacia infiltracie vzduchu mimo riadeneho vetrania. Vyhral zelezobeton.
Profilova fotka
@slavo_ytong tehla 70% ytong 30% 1. tehla - cena je viac ako o 30 % nizsia ako ytong 2. tehla - byvam a pracujem v stavbach s ytongu cca 13 rokov dom postaveny s modernej tehly navstevujem cca 10 rokov pravidelne vyhrala tehla nie preto zeby sa praskali omietky ale ako keby ytong casom "zvetraval" a rozpada sa je to vydiet na velmi zatazovanych miestach a kedze stavbu stavam na minimalne 30 rokov nechcem riskovat ze mi to raz padne na hlavu aje ked clovek nikdy nevie co sa stane s tou tehlou :) 3. ytong - izolacne schopnosti R2.7 vs R 3.6( 2.19) p2-400 (p4-500) v ponuke som mal obe 4. ytong
@sappa Ytong pred 13 rokmi na SK svoje vyrobky nepredaval. Vyroba tu je cca 10 rokov. Asi mate na mysli sive porobetony, ktore naozaj vykazovali niektore problemy, ktore popisujete. Dnesny Ytong - biely porobeton je tvarovo staly pocas celej projektovanej zivotnosti - co je 100 rokov a viac. Ytong mozte nechat vystaveny vplyvom pocasia - a po rokoch bude vyzerat stale rovnako - na rozdiel od sivých porobetonov. Je to jediny murovaci material, ktory ma certifikat mrazuvzdornosti, takze odolava aj vplyvom mrazu a nahlym zmenam pocasia, co sa deje hlavne pocas samotnej realizacie stavby. Ytong ponuka pri rovnakej hrubke cca o 30 % lepsie izolacne vlastnosti ako moderna vylahcena tehla.
Profilova fotka
@slavo_ytong no neviem do tehjto budovy sme sa stahovali v 2003-2004 a priecky uz stali a su pekne biele vidno len sede lepido na spojoch cize sivy porobeton to nebude ponuky som posielal na 300mm murivo a prisla mi ponuka na dva materialy p2-400 (p4-500) jeden ma lepsie jeden horsie vlastnosti ako tehla ale dal som percenta ytongu
@sappa V kazdom pripade s bielym pórobetónom nemusite mat obavy pokial sa bavime o tvarovej stalosti a zivotnosti. Pokial ide o ponuku na material tak je rozdiel v pevsnotiach, co by mal ale pojednavat projekt. Takze by som sa drzal typu muriva ake bolo uvazovane v dokumentacii.
Pekny zvysok dna zelam, aj zajtra pokracuje diskusia s kolegom Julom.
@sappa znám člověka co si z ytongu vyzdil přípojku plynu, přípojka je nedodělaná asi 7roku. neomítnuté bez střechy, bez penetrace, jen holé cihly do kterých prší, sněží. a je to pořád stejné . cena porobetonu vs cihly se nedá srovnávat, ve výsledku totiž je pořád ytong levnější. vrátí se to na omítkách a jednodušších rozvodech. já jsem měl rozpočet na dům jen 35tis € a stejně jsem sáhl po ytongu tepelná izolace je lepší a ne jen v čísle. ale taky v neprovzdušnosti obálky. která je i bez dalšího řešení lepší než u cihly, a to je další plus v izolaci. cihla je nejhorší stavební materiál
Profilova fotka
@jersi ja nehovorim ze je tehla lepsi material alebo ytong zly mono je to zhoda nahod ze vela veci ktore sa "posrali" boli prave pri ytongu starsom niekolko rokov preto dostal umna zle hodnotenie ale povedat ze tehla je najhorsi stavebny material si tiez nedovolim
@sappa jasné pohoda. cihlu tak hodnotím vzhledem k tomu co je na trhu, samozřejmě raději cihlu než něco neosvědčeného.
Profilova fotka
Dobrý deň, dnes sa vám budem venovať ja.
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@sappa @jersi myslím že ste to zhodnotili správne. My vieme povedať o našom materiáli skutočne to že vydrží aj neomietnutý skutočne veľa. Každopádne sa pripájam k hodnoteniu že tehla nie je najhorší stavebný materiál. Treba si vedieť vybrať, skrátka aj pri pórobetóne, aj pri tehle si viete vybrať kvalitnú značku aj menej kvalitné značky....
Profilova fotka
Ďakujem za vaše príspevky, zajtra pokračujeme vo finále tohto týždňa. Prajem pekný zvyšok dňa.
@julo_ytong btw preco mam pocit, ze su tu v podstate tie iste prispevky, co pred rokom, ci kedy ste tu mali podobnu "marketingovu" kampan? uz vtedy som hovoril, ze to je zle. skuste si najat niekoho, kto sa marketingu seriozne venuje, lebo takto len vyhadzujete prachy a cas.
Profilova fotka
@bozsky_kaja Pozdravujem maestro :o)... Môžu to byť príspevky podobné, snažili sme sa to rozšíriť.... Vieš, ja s kolegami sme tu len "výkonná zložka", náš marketing to za česko-slovensko dohodne, a potom sa snažíme my - technické oddelenie prispievať do diskusie :o))
@julo_ytong Ja viem, ten marketing mohol byt aj napr: S cim vam vieme pomoct, aby ste nas vedeli odporucit aj znamym? Alebo Co vam najviac chyba v nasom sortimente? Ake najcastejsie problemy ste mali s nasim materialom a ktorym? A tam by ste potom vy, ako technicke oddelenie vedeli najviac pomoct. Lebo take tie dotahovacky, ako tu boli aj tento tyzden predvedene, ze vy jediny nepouzivate popolcek... To ludi nezaujima, maju toho dost v politike ;-)
Profilova fotka
@bozsky_kaja ...... Ďakujem za podnety...... Máte v tomto pravdu, a možno aj preto sú pre nás fóra tohto typu dobré. Odložíme si otázky na dalšiu komunikačnú kampaň, nakoľko tento týždeň s YTONGom už končí. Každopádne celý rok sa v rámci firmy venujeme odpovediam na portáli modrá strecha resp. facebook, tak keď sa aj vám naskytne otázka alebo podnet, budeme ho riešiť. Ďakujem ešte raz za podnety 8-)
Profilova fotka
Milí priatelia výstavby ;-) dnes končíme týždeň s YTONGom, ďakujeme vám za vaše príspevky a podnety. V prípade dalších otázok na materiál YTONG neváhajte kontaktovať priamo pracovníkov Xella Slovensko. V mene nášho teamu technikov vám prajeme úspešné stavby.
1

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?