Čoho sa najviac obávate pri stavbe rodinného domu?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Stavba rodinného domu vôbec nie je jednoduchá vec, najmä keď to riešite prvý krát a nemáte s tým veľa skúseností. Je s tým spojených množstvo nepredvídateľných komplikácii, preto je vhodné získať radu a doporučenia od tých, ktorí s tým majú dlhoročné skúsenosti. Už tento víkend pomôžeme 500.rodine splniť si sen o lepšom bývaní, radi aj ktorémukoľvek z Vás tu vo fóre poradíme s Vašimi starosťami či obavami, stačí sa opýtať :-)
1
2
@mikulas_stano neochotu ludi vyriesit najatim si niekoho kto tomu "rozumie" Inak povedane uplatky uplatky uplatky a potom ten kto si chce stavebko vzbavit sam bez uplatkov vybavuje a vybavuje.........uzasna rada od profika.
@mikulas_stano stavebne som si vybavil sam. Nikdy by som nedal niekomu za vozenie sa v aute a podanie ziadosti na podatelni 600-800€. Niektori darmozraci pytaju aj 1000€. Staci, ked ma takychto "klientov" 5-6 a za nic ma fakticky zarobene. U mna je takyto clovek darmozrac. Doklady k stavebnemu som si vybavil za dva mesiace vsetky. Podal som stavebko a o 30 dni som ho mal doma. Cize dokopy tri mesiace. 800€ som investoval do podlahy v polovici domu...
Profilova fotka
@megdesign Gratulujem, ste veľmi šikovný človek a myslím to úprimne, mnoho ľudí také šťastie nemalo, že za 3 mesiace mali na Slovensku stavebko. Je to bohužiaľ už skôr výnimka ako pravidlo a to asi môžu potvrdiť stovky iných, ktorým sa to takto priaznivo vyriešiť nepodarilo :-( V ktorej lokalite sa Vám to podarilo ?
Profilova fotka
@atlaska Nehádzal by som všetkých do jedného vreca, nájdu sa aj úradníci, ktorí Vám chcú pomôcť ale je to na stavebných úradoch dnes už skôr výnimka. Svoj príspevok som nemyslel tak, že treba mať správnu osobu, ktorá dá tej ktorá vydáva rozhodnutie niečo bokom do vrecka, ale sú stavebné konania v určitých lokalitách, napríklad aj v niektorých bratislavských mestských častiach, kde na vydanie stavebného povolenia na obyčajný bungalov 90 m2 vyžadovali úradníci 65 rôznych vyjadrení, súhlasov a odborných stanovísk a trvalo to vyše 3 roky. Skutočne si neviem predstaviť ako by si to bežný človek bez odborného vzdelania na inžiniersku činnosť dokázal sám zabezpečiť. Ale existujú aj stavebné konanie na ktoré Vám stačia 2-3 vyjadrenia od vodárni, elektrárni a to si vie zvládnuť s určitou trpezlivosťou aj bežný človek bez odborného vzdelania.
@megdesign čo mám skúsenosti z okolia tak takýto darmožráč ti papiere nakoniec vybavuje ešte dlhšie ako ty sám.Ja som vybavoval povolenie 4 mesiace.A to som riešil železnice.Kto má s nimi skúsenosti tak tomu nemusím vysvetlovať čo to obnáša.Projektant chcel odomňa 800 eur.Ak by som neriešil železnice tak mam stavebko do 2 mesiacov
Prave tieto papierovacky povolenia a celkovo kym by sa to postavilo.tak sme kupili hotovy dom v dobrom stave muz makal od rana do vecera cele tyzdne.celkovo to trvalo od oktobra a v marci sme sa stahovali.sice este roboty ako na kostole hlavne vonku ale este neumierame relativne mladi a do dochodku daleko.
@mikulas_stano Ja trosku provokacne. Kedze mam vo zvyku si kde co pozerat a preverovat tak som sa pozastavil nad vyjadrenim v uvodnom texte : Už tento víkend pomôžeme 500.rodine splniť si sen o lepšom bývaní ... No pred rokom v jednom prispevku ste pisal : No našťastie pre všetkých našich viac ako 700 klientov ... Len dufam ze nejdete uspesne do minusu :-D
@17juraj17 mozno mali 700 klientov, ale pomohli len 500. :-D
Profilova fotka
@17juraj17 Platné a pravdivé sú obe čísla a veľmi rád to vysvetlím :-) Našim klientom sa stáva každý kto sa rozhodne riešiť s nami svoje nové bývanie, uzavrie základnú dohodu a uhradí prvú splátku 2.500 Eur, z ktorej sa rieši príprava výstavby, projektové dokumentácie, inžinierské činnosti až po získanie stavebného povolenia. Mnohým z tých ktorí uzavreli základnú dohodu sa však nikdy nepodarilo získať pozemok alebo ich pozemok nebol vhodný na stavbu rodinného domu a nedalo sa na neho zabezpečiť z rôznych dôvodov stavebné povolenie ( napr. rôzne legislatívne aj byrokratické problémy - ochranné pásmo, nevysporiadané vlast. vzťahy a pod) Takže jedna vec je mať 700 klientov, z ktorých mnohí už v tom čase bývajú, ďalší sú priamo vo fáze výstavby a dalšie stovky sú vo fáze projektovej prípravy a stavebného konania. A druhá vec sú už konkrétne postavené rodinné domy, kde si evidujeme každú fyzicky začatú stavebnú realizácie, čiže hotové diely rodinného domu sú kompletne vyrobené a dovezené na miesto stavby a dom je v štádiu že má nainštalovanú strešnú krytinu, t.j. fyzicky existuje a môže sa zaregistrovať do katastra ako stavba. A práve jubilejnú v poradí 500. stavbu rodinného domu budeme riešiť už tento víkend v Bratislave na Čiernej Vode pri hoteli Agátka. A keďže ide pre nás o niečo výnimočné, zatiaľ nepoznám na Slovensku výrobcu rodinných domov ktorý by bol taký šikovný a podarilo sa mu 500 rodinných domov postaviť, tak sme sa rozhodli urobiť túto jubilejnú stavbu ako verejnú a každý sa môže prísť už tento víkend osobne presvedčiť o šikovnosti našich kolegov. :-)
Profilova fotka
Dobrý deň p.inžinier, ten dom, čo idete robiť na ČV bude na predaj alebo pre konkrétneho majiteľa? Ďakujem @mikulas_stano
Profilova fotka
@svetlanik Dobrý deň, rodinný dom na Čiernej vode, kde bude tento víkend prebiehať verejná stavba, tak bude na predaj pre konkrétneho majiteľa, ktorý však zatiaľ vôbec nie je istý, nakoľko predáva svoj byt. Ak by sa mu byt nepodarilo do určitého času predať, tak si ho môže kúpiť ktorýkoľvek konkrétny budúci majiteľ za extrémne výhodných podmienok :-)
Profilova fotka
@mikulas_stano Nechápem celkom jednu vec. Už tu máš niekoľko príspevkov, v ktorých si prihrievaš polievočku ako úžasný podnikateľ, ale nejako nevidím, že by si mal zaplatený profil PRO za 16€ mesačne. To je ako možné??? :-p
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@jamk1 pán Stano je tento týždeň naším hosťom vrámci prebiehajúcej kampane Dni s Dom Snov (kampane Dni so značkou sa na Modrej streche pravidelne opakujú). Je tu pre všetkých tých, ktorí sa chcú porozprávať na tému stavby rodinného domu a tém, ktoré s tým súvisia. Dni s a služba Profesionál sú dva odlišné reklamné formáty. Ale len pre zaujímavosť, pán Stano je aj naším verným Profesionálom :) len počas kampane Dni s Dom Snov sme mu museli profil PRO prehodiť na bežný profil (kvôli technickým záležitostiam na pozadí stránky). Verím, že aj kampaň Dni s Dom Snov bude úspešná ako aj predchádzajúce kampane Dni s :) v prípade, že by si mal na pána Stana konkrétne otázky ohľadom témy, ktorej sa venuje, pokojne sa pýtaj. Určite ti rád odpovie :) Ak ohľadom diskutovanej témy nemáš žiadne otázky, prosím neodkláňaj diskusiu iným smerom. Ďakujem za pochopenie.
Profilova fotka
@jozefcina Zdravým Vás. Je skutočnosťou, že naši klienti majú výrazne nízke náklady na vykurovanie oproti klasickej výstavbe (35-55€ v závislosti od veľkosti domu) čo im z dlhodobého hľadiska šetrí nemalé finančné prostriedky. Dokonca sa tešia že ich elektrické vykurovanie u nás je z pohľadu investície o najmenej 3000 až 6000€ lacnejšie ako keby chceli či museli riešiť vykurovanie plynom, nehovoriac o úspore priestoru nakoľko nieje potrebná technická miestnosť, prípadne ju viete využiť efektívnejšie. Zo zálohových platieb elektrárňam naši klienti tak majú pri ročnom zúčtovaní nemalé preplatky čo možno nazvať aj ako "Darček odo-mňa pre mňa " :-) Tí, ktorý sa rozhodli investovať do komfortného podlahového vykurovania okrem väčšieho pohodia si užívajú náklady ešte nižšie pomocou programovateľných termostatov v každej izbe. Bližšie informácie k domom aj k nákladom na prevádzku vám rád poskytnem aj osobne vo vzorovom dome v Nitre pred OC MAX ;-)
Profilova fotka
@janamartish Ďakujem za vysvetlenie, ale to malo byť niekde zverejnené. Aspoň ja som sa o tom, nikde nedočítal. :-)
Profilova fotka
Ja doteraz nechápem prečo na úradoch robia toľké prieky stým aby si každý na SVOJOM pozemku postavil taký dom aký chce. Tie nezmyselné 7m odstupy od susedného pozemku. Kedykoľvek sa idem prejsť do novo zastavanej časti mesta nikde to nie je dodržané. Nehovorím aby si človek postavil 3 poschodovú vilu ale ak ide o jednoduchý bungalov. Z toho plynie moja obava aby nám povolili postaviť to čo chceme my (škoda však, že na základe kompromisu)
Profilova fotka
@mikulas_stano Dakujem za odpoved. My máme domcek od Vas a byva sa super!!☺Prideme sa urcite pozriet na vystavbu.
Dobrý deň @marichuy, Stavebný zákon na Slovensku presne vymedzuje odstupové vzdialenosti. Ak sa na tieto vzdialenosti neodvoláva inak územný plán konkrétnej obce, tak sa musia odstupy dodržať. Niekedy však existuje možnosť ako tieto odstupy vyriešiť inak, najmä keď sa jedná o menší či užší pozemok. Výnimka sa môže udeliť napríklad súhlasom majiteľa susednej parcely, alebo zmeny okna z obytnej miestnosti na svetlík. Vzdialenosť medzi dvomi RD s obytnými oknami musí byť 7m (napr. 3,5m jeden RD od hranice pozemku a 3,5m druhý RD od hranice). Ak nie sú smerom k susedovej parcele orientované obytné okná, tak je vzdialenosť od hranice pozemku 2m. A súhlasom majiteľa susednej parcely, to môže byť aj 1m od hranice pozemku. @marichuy
Profilova fotka
@svetlanik Váš domček v albume pôsobí skutočne príjemne a útulne. Tešíme sa Vašej pochvale a vedomiu, že sa našim klientom skvele býva. Práve vtedy cítime zmysel v našom poslaní - Plniť sny o lepšom bývaní :-) . Síce sme Vám dodali domček, Vy ste však z neho vytvorili Váš DOMOV! ;-)
Profilova fotka
@halodamichal Dakujem.🏠
@marichuy Tie odstupy maju velky zmysel. Neviem ako by sa ti pacilo keby si 1m vedla tvojho prizemneho domu niekto postavil dalsi dom. Kludne aj prizemny. To by si si mohla automaticky skrtnut zo svojho zoznamu priame slnecne svetlo az do konca zivota. Nikto ti nebrani postavit si dom aky chces, len si ku nemu musis zaobstarat aj adekvatny pozemok.
Profilova fotka
@marichuy mas to trochu popletene 7m, je medzi domami, medzi domom a hranicou platia 2m. Preto sa ti zda, ze sa to nedodrzuje.
@minimaxo Vysvetlenie k navýšeniu ceny stavby: V prípade, že máme s klientom dohodnutú cenu, táto je pevná a je zmluvne garantovaná po dobu 24 mesiacov, takže z našej strany nemôžeme cenu navýšiť (dokonca ani v prípade, že nám dodávateľ zvýši cenu materiálu). Cena sa môže zmeniť iba v prípade, že sa stavebník rozhodne počas prípravy, alebo výstavby doplniť výbavu domu, alebo má záujem o nejaké služby navyše. Toto navýšenie je iba so súhlasom klienta. V prípade ďalších otázok Vám rada poskytnem odpovede v našom vzorovom dome Stilo v Nitre pri OC MAX.
1
2

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?