Ako sa staráte o bezpečnosť vašej rodiny a domácnosti?

Profilova fotka
Už asi dva razy sa mi stalo, že si priateľka cestou do práce nebola istá, či je vypnutá kulma a zatvorené okno v spálni a pre istotu sme sa vrátili domov. Teraz to viem všetko skontrolovať na diaľku priamo v mobile. Teraz pri MS v hokeji sme mali návštevu, priateľka predtým dala do trúby piecť dve pizze a úplne na ne pri hokeji zabudla. Dymový senzor nás našťastie upozornil na dymiacu pohromu. Až donedávna, keď sme išli na lyžovačku, dovolenku, tak o monitorovanie bezpečnosti sa starala naša susedka, veľmi zvedavá staršia pani, ktorá ma vždy všetko pod kontrolou :) Ako sa vy staráte o bezpečie vašej rodiny a domácnosti?
@ivan_zeon Počul som príhodu o jednej rodinke, ktorá keď išli na dovolenku, tak pred odchodom hlava rodiny vždy skontrolovala celý byt. Prešiel všetky izby, skontroloval, či sú zatvorené okná, zhasnuté svetlá. Zatvoril prívody plynu a vody a po zamknutí dverí pre istotu ešte vypol hlavný istič bytu. Po návrate z dovolenky ich čakal v bytu príšerný smrad. Asi uhádnete, odkiaľ ten smrad pochádzal. Neviem, či to bolo pravdivé alebo nie, ale stojí to za zamyslenie, do akej miery sú potrebné niektoré opatrenia.
Profilova fotka
@chrobak7 Dobrý deň, ďakujeme za Váš príspevok :) Možno by sa táto situácia nestala, keby mali riešenie inteligentnej domácnosti. Tam by si vedeli presne nastaviť, čo vypnúť a čo nie.
Profilova fotka
Mam psa a brokovnicu :-) netreba im nastavenia ani zalozny zdroj bo pes kuše :-)
Profilova fotka
@wolodymyr Zdravím, ďakujeme pekne za Váš príspevok. :)
@chrobak7 ja som mal tiez polievat kamaratovi kvety pocas dovolenky. Tiez vypol hlavny istic. A ten smrad z mrazaku neprajem nikomu :). A z vlatnych skusenosti - aj prazdna vypnuta chladnicka po tyzdny vyzerala ako prales :).
Kedze je system prevadzkovany na cloude v ZSE, ako je domacnost zabezpecena pred vypadkom spojenia na internet?
Mam pocit, ze ma zena podvadza, mate aj na to senzor? potrebujem dokaz nevery
Profilova fotka
@tomino_hc Dobrý deň, chystáme aj kamery ;-)
Profilova fotka
@joxe Dobrý deň, aby bol systém funkčný, vyžaduje si fungujúce pripojenie na internet v domácnosti.
@ivan_zeon Chystáte aj prevodník na meranie spotreby? Elektromery na to majú impulzný výstup nachystaný...
Profilova fotka
@catscan Dobrý deň, impulzné meradlá na meranie spotreby elektriny zatiaľ nepripravujeme.
Profilova fotka
Na dnešný deň sa s vami lúčim a teším sa na pokračovanie v diskusii zajtra.
Článok sa načítava...
@ivan_zeon teda staci, aby utocnik odstavil pripojenie k internetu a senzory su de facto nefunkcne. Pride aspon sprava, ze sa senzory nehlasia?
Popremyslam mozno nad niecim takymto, kedze este len ideme stavat dom tak by sa to aj dalo poriesit. Ale je to dost draha zalezitost, ci sa mylim? Kolko taketo nieco stoji?
Profilova fotka
@stefan_d Dobrý deň, základný balík ZEON Smart Domov sa skladá z riadiacej jednotky a doplnkových zariadení, ako sú dverový senzor, dymový a pohybový senzor, smart tlačidlo/zvonček a smart zásuvka. Cena základného balíka je 19,90 € (jednorazový úvodný poplatok) + 9,90 € mesačne - na 24 mesiacov. Po uplynutí tohto obdobia už nič neplatíte a všetky zariadenia a senzory vám ostávajú vrátane aplikácie. Prípadne je možné zakúpiť si základný balík aj jednorazovo za 257,40 €.
Profilova fotka
@joxe Dobrý deň, systém vás v prípade nefunkčnosti internetu neupozorní správou, ale v aplikácii sa zobrazia jednotlivé zariadenia a senzory ako neaktívne. Treba si uvedomiť, že naše riešenie je v prvom rade určené na zvýšenie pohodlia a nemalo by primárne nahrádzať zabezpečovací systém.
všetko po kábli, na klasiku, žiadne smartfóny a aplikácie na rádoby bezpečnosť. :-D A rodina je v bezpečí. 8-)
Profilova fotka
@jabadaba Vďaka za názor :)
Takze je to cele primarne urcene na nic. Zabezpecime vam bezpecnost, no na zabezpecenie bezpecnosti to nesluzi. Pomozeme vam uzetrit, ale na usetreneie energie to nesluzi. Uprimne vam poviem, ze len oblbujete ludi aby si kupili nieco, co im nic nezarucuje. Ako sa moze niekto spolahnut na dymovy senzor, ak v pripade poziaru (napr. ak zacne horiet zehlicka) elektricky istic vypne? Na co to teda je? Tvrdite, ze to je smart, ale system nedokaze identifikovat ani to, ze je bez napajania, alebo ze niekto prerusil sietove spojenie...
@ivan_zeon asi mimo temy, ale ako sa dostane dym k dymovemu senzoru z rury, kde sa pecu dve pizze?
Profilova fotka
@joxe Dobrý deň, nezodpovedáme za internetové pripojenie, ktoré má zákazník u seba doma. Riešenia, ktoré fungujú „offline“ sú oveľa drahšie a zodpovedajú zabezpečovaciemu systému, ktorý je primárne na to určený, ak vypadne internetové pripojenie alebo elektrická sieť, vedia poslať informáciu na mobilný telefón. Čo sa týka dymového senzora v našom riešení, ten funguje autonómne, čiže ak vypadne internetové pripojenie, dymový senzor v prípade požiaru hlási akustickou signalizáciou prítomnosť dymu. Zatiaľ sa v našom systéme nedá nastaviť vypnutie ističa pri určenej akcii senzora, ale je možné vypnúť smart zásuvku alebo predlžovačku.
Profilova fotka
@spiderhst Dobrý deň, dymoý senzor by mal byť primárne umiestnený na stred stropu, tak aby nič nebránilo prúdeniu vzduchu. Ak sa niečo pripáli v trúbe musí byť dym v dostatočnej hustote, aby senzor opticky detekoval zmenu lomu svetla. Vtedy hlási poplach akustickou signalizáciou vrátane zaslania notifikačnej správy na mobilný telefón.
Profilova fotka
Dobrý deň, dnes sa s vami lúčim. Na všetky otázky, ktoré pribudnú cez víkend odpoviem v pondelok. Prajem pohodový víkend :)
@ivan_zeon na aku... mi bude zvukovo hlasit hlasic dymu, ked nie som doma? Zacne horiet router, nikto doma, net nejde a bude mi pipat autonomny hlasic dymu na strope... Fakt premyslene... Co je tazke integrovat do systemu gsm modul? Cina ich ponuka za 20€... Ponukate nieco, co nieje dotiahnute dokonca a este za to chcete mesacne prachy, ako nejaky operator... Zbytocne vyhodene peniaze investora...
ale no tak, kulma ma automaticke vypinanie.. (tiez si priatelka nebola ista, ved co, nech to zhori, hodim sa do bankrotu, byt poisteny nemam, aspon zhoria retardi susedia) truba ma funkciu pipania - staci to len nastavit (tiez zabudam obcas, napr na indukcii, taky je zivot, potom drhnem) a otazne je - co je lepsie? aby mi prvy den dovolenky mobil poslal SMS, ze mi vykradli dom, alebo aby som to zistil az po dovolenke v nevedomosti ?
Profilova fotka
@megdesign Dobrý deň, ďakujeme pekne za názor, ale pravdepodobnosť, že práve router bude zdrojom požiaru je veľmi malá.
Profilova fotka
@dusantt Ďakujeme pekne za príspevok, keď už teda hovoríme o rúrach, zapípanie v prípade, že som napríklad na záhrade nemusí byť dostatočné. Mnohí ľudia taktiež nepoužívajú alebo nemajú k dispozícii časovač. Čo sa týka notifikácie o neželanej návšteve , drvivá väčšina z nás má predsa niekoho, komu môže z dovolenky zavolať a požiadať ho, aby skontroloval byt/dom, prípadne kontaktoval políciu. Prípadne, ak nie som na druhom konci sveta, tak viem sám urýchliť návrat z dovolenky a riešiť situáciu.
Profilova fotka
Dobrý deň, dni so značkou ZEON sa nám dnešným dňom končia. Rád by som sa všetkým touto cestou poďakoval za vaše príspevky a názory. Ak by ste mali k téme inteligentnej domácnosti ešte nejaké otázky, napíšte nám, prosím, na kontakt@zeon.sk. S pozdravom, Ivan
1

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?