Vybudovat alebo nie plynovu pripojku

Zobraz úvodný príspevok
napisal som ziadost na SPP a poslali mi data ze bude treba vybudovat 60m potrubia z polyetilenu. moja otazka znie dati si to vybudovat alebo dat kurenie napr peletovy kotol?
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@matorado pri rodinnych domoch sa chladenie v EC neriesi.
Odpovedať
@majkoj Hm.. Bol som uvedeny do omylu.. Samozrejme, nic to nemeni na tom, ze klima na kurenie nic moc a ako hlavne kurenie nezmysel. Uplynuly januar to celkom jasne dokazal.
Odpovedať
@matorado nerozumiem skepse. Klima v dome nikdy nie je hlavne kurenie. Problem s namrzanim maju aj TC s vonkajsou vrtulou. Takze to uvediem na pravu mieru: Klima v zime je financiami vynuteny kompromis v pohodli vykurovania. Cas, kedy vykuruje priamo zavisi od nalady uzivatela, pricom plati, ze cim dlhsie kuri, tym nizsi bude ucet za elektrinu. Tym, ze je v dome, nas nenuti ju zapinat, ked nechceme, alebo ju naopak nechat zapnutu, ked sme mimo domu. Vo vacsine pripadov je potrebna kvoli chladeniu v lete, inym slovom - ako kurenie v zime je uplne zdarma. Neda sa prirovnat k podlahovke, ale my predsa skoro vsetci mame podlahovku, kde si zakurime podla potreby a chuti. Rozdiel je na ukazovateli elektromera, ale pohodlie podlahovky si mozeme uzivat kedy chceme.
Odpovedať
Profilova fotka
@peto99 ČO :-. Teraz neviem či nechápem alebo si napísal blbosť nerozumiem tejto vete.. "Cas, kedy vykuruje priamo zavisi od nalady uzivatela, pricom plati, ze cim dlhsie kuri, tym nizsi bude ucet za elektrinu" Ako užívateľ ovplivňuje kedy klíma vykuruje ? Nemajú ľudia väčšinou nastavenú jednu teplotu doma aj celú zimu ako často ty meníš teplotu na termostate alebo nemáš termostat a klímu púšťaš ručne podľa potreby ? :-S A ako môže väčšia spotreba mať za následok nižší účet za elektrinu dokonca má byť podľa teba kúrenie klímou úplne zdarma, to je ako možné. Konečne tu bol jeden človek čo ho nebolo treba odhovárať od čisto elektrického kúrenia a vy mu pcháte do hlavy bludy ako to že kúrenie klímou je úplne zadarmo.
Odpovedať
@martosko vtedy kuri, ked ju zapnem, a prestane, ked ju vypnem. Termostat samozrejme mam. Nekuri uplne zadarmo, ale investicia do kurenia je nulova, lebo je vacsinou potrebna v lete
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?