Vedel by mi niekto poradit ohladne vykurovania NED 130m2 typ resp. kombinacia?

Zistujem predbezne info o vykurovani. Klasika plyn, podlahovka, elektrika, solar, tepelne cerpadlo ... alebo kombinacia cocho s cim? :( Jedine co by sme chceli je urcite krb s vlozkou so sekundarnym spalovanim, ale dalej sa nevieme dohodnut. Zacinam byt zufala, vsetko ma pre aj proti, poradte prosim niekto...
Odpovedať
Profilova fotka
Ťažko povedať. Nízkoenergetické domy majú ročnú spotrebu tepla od 15 do 50 kw/m2. A nejde tu iba o vykurovanie, s vykurovaním vždy musí súvisieť aj ohrev TUV a potreba výmenu vzduchu. Ako prvú vec potrebujete tepelnno-technický posudok a potom sa môžete pohnúť ďalej podľa toho aká veľká je tepelná strata..
Odpovedať
Vzdy bude mat vsetko pre a proti, idealne riesenie neexistuje. NED je dost siroky pojem, mozno nakoniec zistis, ze elektrika je pre teba draha na kurenie a hned budes mat o jeden problem menej :-D
Odpovedať
Nenapisala si dokopy nic, ale cakas zazraky na pockanie.. Co si myslis, ze ti niekto zo vstupneho udaju 130 m2 NED+krb napise okamzite idealny sposob kurenia? Tak ja to skusim :-D Ak sa vam ten NED ozaj podari (!!!) a budete ozaj v krbe kurit (nie 2x rocne, ale denno denne!), tak vam stacia aj elektricke radiatory za 500€ do celeho domu, ako mam ja.. Idealne riesenie #2 - daj si krb, plynovu kotol a podlahovku, jak vsetci ostatni :-D A nespekuluj.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
krb, alebo krbove kachle ako planujem ja tiez su aj so sekundarnym spalovanim napr. jotul f3cb ja chcem jotul f3td, a k tomu kondenzacny plynovy kotol a radiatory, alebo podlahovku, asi najidealnejsie riesenie aj najlacnejsie
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?