termostaty pre vodovodné podlahové kúrenie

11. máj 201760

Dobrý deň,
chcem Vás poprosiť o skúsenosti a názor pre výber izbových termostatov pre vodovodné podlahové kúrenie. máme predprípravu v každej miestnosti na namontovanie termostatov pre reguláciu teploty, môžem si vybrať akýkoľvek digitálny termostat alebo mám obmedzený výber? Manuálne sa mi nepáčia a chcela by som to zladiť aj so zasuvkami a vypínačmi v miestnosti. Je to možné? viete mi prosím poradiť. ďakujem

 • @aninap  da sa to vyriesit napriklad tak, ze si k vami vybranym vypinacom date zaslepku, do ktorej vyrezete presny otvor a upevnite termostat.

  Ja som takto riesil DO na ovladanie zaluzii, origo vypinac somfy som rozobral a umiestnil do zaslepky, kde bol presny otvor vyrezany vodnym lucom.

 • @aninap  Máš rôzne termostaty. Od manuálnych, cez digitálne jednoduché až po digitálne programovateľné. Niektoré sa dajú zapojiť aj do centrálnej riadiacej jednotky. Záleží od teba, do akej miery chceš termostatmi regulovať kúrenie.

  Či nájdeš dizajnovo podobný vypínačom? Možno áno, možno nie. Niektorí výrobcovia majú v rovnakom dizajne aj termostaty, ale tie sú zvyčajne dosť drahé. Napr. ja mám vypínače ABB Tango a termostat k nim stojí 56 EUR. JA som našiel na eBayi v podobnom dizajne za 16 EUR - pozri obr. - prvý je termostat ABB, posledný je ten z Číny.

  Pokiaľ tým termostatom budeš ovládať iba ventil kúrenia (konkrétnej vetvy), tak na ti postačí takmer akýkoľvek termostat.

 • Sponzor fóra
 • @aninap  hľadaj aby termostat mal PID reguláciu teploty a hlavne aby nebol utopený v krabičke kde nemôže poriadne snímať teplotu okolia.

 • @aninap  pochybujem, že zo bude fungovať, dom je malá plocha a objem na reguláciu viacerými termostatmi. Niečo sa dá uregulovať na rozdelovači ale nie skokovo

 • Ďakujem za vaše rady a skúsenosti. Pomohli mi.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Slovenský výrobca fotovoltaických systémov na výrobu tepla a chladu.
  Nové energetické systémy pre nulové domy.
  Montáž alternatívnych vykurovacích systémov, poradenstvo, projekt v 3D grafike, klasické, ale aj najnovšie technológie. Kachliari vyučení v odbore!
  Zaoberáme sa oblasťou riadeného vetrania s rekuperáciou energie. Poskytujeme komplexné služby a odborné poradenstvo od návrhu až po montáž.
  Články od našich partnerov
  Podľa čoho si vybrať schody na povalu?
  Ultratenká izolácia Kingspan – Najúčinnejšia tepelná ochrana
  Spoznajte účinné riešenia pre teplo a teplú vodu
  Archív článkov od partnerov