Termostat na TČ

Ahojte Potreboval by som poradiť. Bývame v novostavbe RD, kde máme TČ Sinclair. Odporúčanie bolo nastaviť si ekvitermiku, čo som aj spravil a relatívne OK to nastavil. Problém je však v tom, že vonkajšia jednotka TČ (kde je teplotný senzor) je na západnej strane a popoludní na senzor praží slnko, čo logicky znamená že TČ nepracuje. Rozmýšľal som teda mať izbovým termostatom. No tie, ktoré ponúka Sinclair sú iba na kábel, čo je nevkusné. Preto som rozmýšľal, či neexistuje third-party termostat, ktorý funguje s TČ rôznych značiek, ideálne taký, ktorý by som vedel prenášať po dome. Máte niekto nejaké skúsenosti?
Odpovedať
Ja mám na daikin odnímatelný termostat na kábel. Bud je na vnútornej jednotke alebo si ho dám na kábel niekde do miesntosti. A viem si voliť možnosti či jeto ako izbový priestorový termostat, alebo len ako ovládač (ktorý môže byť aj na jednotke) a viem si zvoliť externý termostat. V režime externého termostatu očakáva jednotka na vstupných kontaktoch signál na zapnutie kúrenia od externé termostatu. Čiže potrebujem napr akýkolvek bezdrôtový termostat, ktorý má príjmaciu jednotku pri jednotke TČ a káblom je tá príjmacia jednotka pripojená na vstupné svorky TČ.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od domino021:

Ahojte Potreboval by som poradiť. Bývame v novo…
@domino021 dokonca viete spraviť Smart ovládanie kúrenia kedy teplotu nastavíte z mobilu a v každej izbe môžete mať jeden teplomer... Teraz to porovnávam v zime som mal zapnutú zonovku a sem tam zakurilo a udržalo požadovanú teplotu. Teraz som zonovku zrušil a dom sa prekuruje a kompresor má oveľa viac odbehanych hodín... Takže komfort aj úspora :) a samozrejme sa to dá rozšíriť na hocičo v dome či už svetlo alebo žalúzie alebo aj iné technológie.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od domino021:

Ahojte Potreboval by som poradiť. Bývame v novo…
@domino021 Dobry den, ja mam na tie ucely tento: EMOS P5623 Pekny den
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jdemovic:

@domino021 Dobry den, ja mam na tie ucely tento: …
@jdemovic Čiže je technicky jedno aký termostat k akej značke TČ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od domino021:

@jdemovic Čiže je technicky jedno aký termostat k…
@domino021 treba si preveriť možnosť pripojenia externého termostatu. Ak sa dá tak by to malo byť jedno.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kajo873:

@domino021 treba si preveriť možnosť pripojenia e…
@kajo873 Zo schémy mi vychádza, že pripojenie termostatu je do toho červeného headera CN8
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od jdemovic:

@domino021 Dobry den, ja mam na tie ucely tento: …
@jdemovic No co som studoval niekedy, tak boli beznapatove (len uzavreli okruh) a napatove (dodali napatie na svorkach - 24V a 220V co zopinaju). Treba si pozret, co TC podporuje a podla toho. Ja som mal na Inventor co je prezlecena midea a sinclair podporu tusim vsetkych typov v scheme zapojenia. J
Odpovedať
Profilova fotka
@domino021 prva vec, vyries ekvitermicke cidlo jeho prekladkou tak, aby bol kde ma byt, na severnej alebo inak slnkom neovplyvnenej stene. Ak nastavis ekvitermiku spravne, netreba ani vnutorny termostat. Tieto cinske on/off regulacie radsej ani nekomentujem, davaju si ich ludia co netusia, ze izbovy termostat by mal mat minimalne funkciu "settemperature" a nie on/off riadenie. Ale samozrejme, kupia bazmek z ciny za 50euro a potom je SCOP TC 2. Vo financnej ciastke kazdu sezonu prerobia 100-300euro, ako keby kurili fabrickym alebo ekvitermickym regulatorom. Dalsia otazka, na kieho anjela potrebujes wifi termostat, potrebujes s nim kazdy den pochodovat niekde inde? Osadim fabricky ekvitermik na miesto kde patri, nastavim posun ekv.krivky a viac sa nestaram....A nemenim kazde 3 mesiace baterky...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od mgx:

@domino021 prva vec, vyries ekvitermicke cidlo je…
@mgx ahoj. Ja to mam tak, ze on/off emos termostat mam vnutri a takisto aj ekvitermiku nastavenu na teplotu do podlahovky. Dodavany kablovy termostat mal rozptil teploty +- 2 stupne. Co mi nevyhovovalo. Pekny vecer
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?