Termostat Honeywell CM707 vs. PT52 na vitodens 111

Dobrý deň, poprosil by som o radu názor. Mám nový kotol vitodens 111. Keď si pripojím PT52+ vonkajšie čidlo prinesie mi to nejakú úsporu? 2 ,3,4 5%? Máte niekto konkrétne výsledky a skúsenosti? Chcel by som tam dať len Honeywell CM 707. Je lacný a ľahko sa zapája. OTÁZKA: Mám podlahovku, čo je veľmi nepružné kúrenie. Ak nastavím na Honeywell CM707 hodnotu napr. 23 stupňov, tak po dosiahnutí 23 stup. mi termostat kotol vypne, alebo už pred dosiahnutím 23 stup. mi termostat len zníži výkon kotla a kotol pracuje ďalej bez prestávky? Teda aby kotol necykloval. PT52 mi to tak urobí? Dík.
Odpovedať
@maxop tu cm 707 tam nedavajte. Jednoznacne pt 52 ku. Tam je mozne nastavit takmer vsetko. Od casoveho ohrevu TUV po hystdriu zapinania kurenia atd. Pt 52 je najlepsia pre vitodens 100. 111 ku. A vonkajsie cidlo dajte jedine tak vyuzijete funkcie toho termostatu naplno.
Odpovedať
Profilova fotka
urcite electrobock PT52. CM707 je 15 rocny produkt
Odpovedať
OK. PT52-ka je cenovo dostupná už od 56€, čo ozaj je len pár eúr naviac oproti CM707. Vonkajšie čidlo môže byť aj toto:https://www.rychla-dodavka.sk/cidlo-teplotni-venkovni/ Alebo? Díky moc.
Odpovedať
@maxop vonkajsie cidlo od viessmanu
Odpovedať
Mám vitodens 111, typ B1LD, kamarát google ale takéto čidlo neponúka. Kde sa toto čidlo dá kúpiť? Prečo čidlo na Protherm stojí cca 15€ a na vitodens , že okolo 100€? Značka, alebo neskutočná kvalita? A čo Elektro bock PT52 využívať bez čidla? Tiež sa zapája do X21 ? Díky.
Odpovedať
@maxop ano taktiez sa zapaja na x 21 A nastavis ho bez ekvitermiky. Na pt cku obmedzis maximalnu teplotu pri podlahovke na 35C a pri radiatoroch na 58C a hotovo. Ano cidlo pre viessmann stoji mnohonasobne viac pre tuto 100 vku 80Eur. Bohuzial je to tak.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?