Teplota vody na vstupe do plynového kotla

Dobrý. Chcel by som sa popýtať, aká je maximálna teplota vody na prívod do prietokoveho plynového kotla. V skratke: rád by som využil starý elektrický bojler na ohrev/predohrev vody pomocou fotovoltaickych panelov a tu teplú vodu púšťal cez plynový prietokovy kotol (ak by voda nebola dosť tepla nap v zime a ráno). Dakujem za rady.
Odpovedať
Profilova fotka
@michalha1 teplota vstupu pre prietokový ohrev je nepodstatná, ak chceš aby sa nezopínal, mala by byť vyššia alebo rovnaká ako je teplota pri ktorej sa spína prietokový plynový ohrev.
Odpovedať
Ďakujem za odpoveď. Pri elektrickom chápem že je to jedno, len som sa bál aby plynový nehádzal chybu alebo mu inak nevadilo že má na privode teplú vodu kôli regulácii výkonu.
Odpovedať
Profilova fotka
@michalha1 neviem aký máš kotol,ale tie čo montujem ja majú vstup pre snímač teploty zo solárneho zásobníka a pokiaľ je v ňom dostatočná teplota tak kotol nezopne ohrev teplej vody...ak ten snímač nebudeš mať,tak hrozí,že kotol zopne hneď ako nastane prietok a až keď zistí teplotu sa vypne. Budú tam zbytočné štarty kotla.
Odpovedať
@poliacik321 pise o prietokovom kotli ,ten nema snimac teploty , signalizuje len prietok a vystupnu teplotu vody , ten prefohrev by mal fungovat...len ekonomicky to je hlupost..
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda veď áno..len napr. dá sa do kotla priviesť snímač teploty zo soláru,kotol bude mať info,že je v soláry dostatočná teplá voda a keď pustí vodu tak kotol ostane stáť..ten snímač je vec nadradenej regulácie. ide o to aby kotol nezopol. lebo v jeho prípade bude určite potrubie medzi výstupom z boilera a vstupom do kotla studené..kým tam príde teplá voda zo soláru tak kotol zopne,potom zistí teplotu a vypne..to budú straty
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda ide o to aby mal kotol info o teplote v boilery a vedel to vyhodnotiť (nie každá zn.kotla to vie)
Odpovedať
@poliacik321 prietokovy kotol nezaujíma teplota vstupnej vody ,on má prietok a delta t ,ten snímač je taká vrtulka ,ktorá zopne horák keď pustis batériu .a potom ohreje vodu o delta t. Viem že v zime mi ľudia hundru ,lebo prichádza zimná voda a potom slabo tečie ,lebo nestíha ohriať.urcite ten vstup teplej vody pomôže.
Odpovedať
Tak keď to dobre chápem tak pri sprchovaní a umývaní riadu mi to pomôže, ale kotol na chvíľku zopne a vypne, pri umývaní rúk a častom zapínanie na krátko sa bude iba zbytočne štartovať čo mu škodí. Bol to taký nápad ako využiť staršie panely ktoré mám k dispozícii a el.bojler není dráha záležitosť. Ďakujem za rady. Už viem že ak to chcem sprevádzkovať dá sa to ,ale bude treba oblbnut kotol aby zbytočne nezapínal ak je v zásobníku teplá voda.
Odpovedať
Profilova fotka
@michalha1 nemusí to tak byť, my máme doma Immergas kotol a ohrievať vodu začne až keď klesne výstupná teplota vody, tj nespustí sa ihneď ... až keď voda dosiahne nejakú určitú teplotu - v tomto prípade napríklad zo 70°C na 50°C (zopne). Vrtulkový ohrev je tuším len na elektrických prietokových ohrievačoch. Veď otestuj si to sám, pusti teplú vodu a sleduj či ti bude zohrievať ihneď alebo bude čakať na pokles teploty. Ak bude čakať, zapoj elektrický predohrev a máš vystarané.
Odpovedať
@dominik_galaba veď sa jedná o kotol s prietokom ohrevom ,a ten sa spúšťa ak zasignalizuje prietok(odber) vody. A tú vodu ohreje o delta t ,čiže ak je studená voda na vstupe tak ju ohreje alebo slabo ,alebo má malý prietok....
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?