Splyňovací kotol a akumulačná nádrž

Dobrý deň, chcel by som sa poradiť ohľadom kúpy splyňovacieho kotla a akumulacnej nadrze. V prvom rade sme v pivnici obmedzený priestorom, kde vyska je max 2000 mm, manipulačná asi 1900, uvadzam kvoli akumulacke. Chceli by sme attack dpx 25 profi s aku kde mozeme ist max do nejakej 800, ale kvoli priestoru by bola vhodnejsia 500l, oplati sa to v takom pripade? Nechceme tuv z aku, iba cistu aku. Kvoli rozmerom som pozeral aj na attack dpx 15 profi, ale neviem ci to bude stacit. Dom mame na radiatoroch, tehlovy CD, 40priemer muru, nezatepleny, priblizne 150m2. Aku kombinaciu zo spomínaných by ste doporucili do tohto domu. Ak by to bolo dpx 25 + 800l, alebo dpx15 + 500l, aky bol v tom rozdiel, myslim v konfornosti uzivania, nakladanie dreva, výdrž vody v aku a podobne.dakujem za odpoveď
Odpovedať
Mame vigas 18,a teraz sme dokupili akummulacku 300l,tiez je tam nasypnik na 10vriec peliet co vydrzalo 10dni,povecsine kotol v utlme,aj pri dreve,potom sa to okolo 9hod rano prehodilo na peletky,muz vecer zakuril drevom. Sama som zvedava ako nam ta akumulacka znizi spotrebu.
Odpovedať
Ja len, ci je Vam zname, ze kolko energie sa ulozi v tej akumulacke a vzhladom na tepelne straty toho domu, ci to ma vobec vyznam riesit tak malu AN.
Odpovedať
@emilia25 Prečo by Vám akumulačka (mimochodom 300L je naozaj málo) mala znížiť spotrebu?
Odpovedať
@shakull https://m.tzb-info.cz/tabulky-a-vypoc... Tu sa dá ľahko spočítať, koľko energie viete za akých podmienok do vody uložiť.
Odpovedať
AN je asi skor nutnostou, ale pokial viem, tak sa pocita asi 100l/1kW vykonu kotla. Nutnostou je preto, ze kotly maju svoj rezim spalovania, aby nenastavala situacia, ze vykon kotla je vyssi nez je moznost odovzdat cez vyhrevne telesa, no a napokon preto, ze z tej vyhriatej AN sa da este nejaky cas dokurovat. Pri peletkovych kotloch je situacia troska ina, kedze horak dokaze regulovat vykon v sirsom spektre a aj s nizsim minimalnym vykonom. Ale take veci by mali byt vecou projektu realizacnej firmy, kde maju byt zohladnene ako minimale poziadavky od vyrobcu kotla, vykurovacej sustavy a tiez poziadavky domacnosti.
Odpovedať
@shakull máme Attack DP 25 profi v pivnici s nízkym stropom, takže išli dve 800l AKU. na začiatku jesene a koncom jari sa nahrieva len jedna nádrž. keď je väčšia zima pripojí sa aj druhá. kúrime každý druhý deň, t.j. v pondelok doobedu sa nakúri, potom sa kúri až v stredu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?