Spekance z peliet A1

Profilova fotka
Idem si k vám po radu, ako obmedziť tvorbu spekancou z peliet. Používam A1 kvalitu a každý deň musím vyhadzovat z horáka spekance. Dar si nechám poradiť. Dakujem
Odpovedať
@lubobalascak nedavkuje viac ako stiha dostatocne spalit? Kupujete len z tvrdeho dreva?
Odpovedať
Profilova fotka
@profistavbari Pelety mam z mäkkého dreva a podávanie peetiek mam na 5sekund a prestávku mam na 14 sekúnd. Mam kotol Atmos D26P
Odpovedať
Skuste z tvrdeho dreva alebo aspon miesaneho. Toto je mozne ked sa pouzije drevo ktore obsahuje vela zivice...(smrek,borovica...) Vyrobca casto udava A1 a predava viac kory ako dreva.
Odpovedať
Profilova fotka
@profistavbari je to pravda ze neviem koľko zivice tam je. Ale potom, nemali by to predávať ako A1. Teraz to už asi nezmením lebo mam ich doma 6ton.
Odpovedať
Však ale na skúšku môžeš kúpiť iné, aby si vedel, či bude v tomto problém alebo máš hľadať niekde inde.
Odpovedať
Profilova fotka
@silvia_peterr Vyskúšal som aj inú značku peliet A1 a výsledok je stále rovnaky
Odpovedať
My mame kazdych 7 sekund 1 peletku,to je v utlme.mozno naozaj staci takto to pomenit. Inac neskutocne isli aj peletky hore,ako dnes mi sanka padla,ze 300eur za paletu.Este ze nam to dlho vydzri.
Odpovedať
Profilova fotka
@emilia25 7 sekúnd 1 peletu? Co mate za kotol? Aky dom vytapate? Koľko m2?
Odpovedať
@lubobalascak to je v utlme som mala dvere otvorene a kukala sa kolko tam ide,vysla len 1 a ratala sekundy.Ale mala by som sa kuknut aj na normalnom rezime tam tie sekundy su menej. Dom je kocka 9 na 9m taknejak.Kotol je VIGAS,je to aj na drevo,ked drevo skonci zapnu sa peletky.Do zasobnika sa nam zmestia 10vriec a pri kureni cisto peletami vydrzia tak 12 dni.My mame povecsine kotol v utlme,dom si celkom pekne drzi teplotu svoju.Je zatepleny aj strecha aj stropy.Unik minimalny
Odpovedať
@lubobalascak a od septembra co ho mame a ako sme zacali kurit este mame v zasobniku na par dni pelety,z 1 palety a vcera sme objednali 2hu paletu.
Odpovedať
@emilia25 paleta je 70 vriec...aký horák má ten Vigas? rotačný?
Odpovedať
@daralbajda rotacny nema.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@emilia25 dobry je ten kotol?ako sa cisti horak?ako casto?kurili ste aj drevom?ako to funguje?
Odpovedať
Muz to bude asi dnes cistit,ale dlho uz necistill.Ano aj drevom,velke mega kusy tam dava vecer okolo 6 a rano okolo 8 sa to prepne na peletky.Na termostate mame 24 den a 22 noc nastavene.Uz sme aj tlak poriesili,kurenar nam znizil tlak v expanzke.
Odpovedať
@daralbajda mas odpoved,len som ta neoznacila.
Odpovedať
@daralbajda toto je zase nadoba na drevo.Este tam dohorieva,ale peletky uz bezia v utlme.
Odpovedať
Termostat mame na chodbicke,je to taka najchladnejsia miestnost,a to uz som mala nastavene aj 26den a 24 noc,ale to uz bolo mega teplo.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja vytapam na 23 cez deň a noc 21. Spotreba peliet na týždeň 10 vriec a to mi príde hrozne veľa.. Dom mame poschodovy, zatepleny, kombinácia podlahovka na prízemí, radiátor na poschodí, vytapam cez akumulacnu nadrž. Kotol atmos d25p cuto na pelety. Mozte mi poradiť ako znížiť spotrebu?
Odpovedať
Profilova fotka
@lubobalascak mozem vediet ake mate kachle?
Odpovedať
Profilova fotka
su to spekance? ako sa cisti horak,nevyklapa sa? Mne to pride akoz toho lebo spekance vyzeraju inak
Odpovedať
@lubobalascak zial toto je chyba kaliskovych horakov,tomu sa asi nevyhnes....mal si si kupit alebo rotacny horak , aleno horak s vyhrabom.robi to aj vtedy ked su pelety stare a trochu chytene vlhkom..no a atmos s kaliskovym horakom je kapitola sama o sebe neviem ja miniem 14 vriec za 10 dni a pride mi to normalne.
Odpovedať
Profilova fotka
Každý deň musím čistiť horak. Po každom horeni tam ostáva spekance o hrúbke cca 1 cm a pri novom štarte sa pelety pri podavani do šálky odrážaju a vypadávajú. Ako sa mam teho zbaviť?
Odpovedať
Profilova fotka
@radoslav78 prečo si myslíš ze to niesu spekance, ako potom vyzerajú?
Odpovedať
Profilova fotka
@lubobalascak mne to pride ako mne ked sa otoci rost ,automaticky, pred zakurenim, taka masa,
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?