Skúsenosti s rekuperáciou Vent Axia Sentinel Kinetic B

Zobraz úvodný príspevok
Má niekto z Vás reálne skúsenosti s rekuperáciou? Ďakujem za postrehy a názory?
Odpovedať
1
2
@peterdubina Tak potom ovládaš len zapnutie a vypnutie napájania jednotky Sentinel. Lebo pokiaľ moje znalosti a skúsenosti s touto jednotkou siahajú, tak vysoký ťah sa dá zapínať buď cez : - ovládací panel, - prostredníctvom čidla vlhkosti - alebo externého impulzu cez konektor LS alebo prepojením kontaktov SW zbernice v jednotke. Čím konkrétne ovládaš ten vysoký odťah?
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 LS konektor som napojil na wifi zásuvku, a áno, dalšiu wifi zásuvku mám aj na on/off jednotky
Odpovedať
@peterdubina Už tomu rozumiem.
Odpovedať
@peterdubina JA to vypínam pomocou diaľkového ovládača, ktorý pri jednotke (ktorá je na povale) vypne jeho napájanie zo siete.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 tak to máš podobne :) akurát s appkou a wifi to môžeš ovládať odkialkolvek, jediná výhoda..
Odpovedať
Zdravim Poradi mi niekto ako `aktivujem` Summer Bypass na Sentinel Kinetic B respektive ako zistim teplotu vzduchu ktory je odvadzany z domu a teplotu vzduchu ktory je privadzany do domu? Ak stlacim tlacidlo `Boost` a `Sipku hore` na par minut naskoci mi diagnostika a chcel by som vediet ze: `Diagnostika 02` - je teplota vzduchu vnutri? `Diagnostika 03` - je teplota nasavaneho vzduchu zvonku? Cize aby som zapol bypass tak potrebujem nastavit teplotu vnutri domu na povedzme 16 stupnov to si nastavim v hlavnom menu ako `Pokojova teplota` - menej ako 16 stupnov ma nepusti. Potom sa ma pyta na nastavenie vonkajsej tepltoy `Outdoor temp` - to tu mam aku nastavit ale zas taku aby sa mi ak nahodou ak bude velmi chladna noc nekondenzovali rozvody vzduchu cize by ste odporucali nastavit povedzme nie nizsiu ako 11 stupnov? Ako zistim ze jednotka fakt ide summer bypass naskoci nejaka ikonka na monitore? No a ak tomu spravne chapem nakolko som nastavil izbovu teplotu na 16 stupnov tak ak vonku bude teplota vzduchu nizsia ako teplota vzduchu ktory je v dome tak tym ze mam nastavenu pozadovanu teplotu na 16 stupnov sa mi automaticky zapne summer bypass? A este posledna otazka - predajca mi tvrdil ze rekuperacia by mala v zime fungovat az do minus 10 stupnov ak ide na nizky vykon ale mne vzdy podotykam vzdy ak vonku klesne teplota v zime pod -3 stupne napise na jednotke `ROOM TOO COLD` hoci RJ je umiestnena v kupelni kde je podlahove kurenie nastavene na celu zimu 21 stupnov. Takze to co je za blbost ze `Room too cold`, nemalo by byt nahodou napisane outside too cold ??? Vdaka za pomoc
Odpovedať
Poradi niekto ci to mam dobre nastavene ohladom Summer bypassu a taktiez aj vam pise v zime `Room too cold` a jednotka nerekuperuje v zime ked teplota klesne pod -3 `C ??
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Ahojte,prosím o radu- po inštalácii jednotky (čiže zavesenie na stenu,napojenie na odvod konsenzu a zapojenie odtahovych a prívodných potrubi) a jej spustení beží asi 2-3 minuty a potom vypise Fault Code 08 čo je podľa návodu porucha čidla T1 (přívodního vzduchu)- neviete čo môže byt vo veci? Jednotku som nejako nezastavoval,je vo vykurovanej miestnosti,teplota vonku okolo 5 stupňov. Ďakujem
Odpovedať
podla mna to bude porucha cidla privodneho vzduchu (sarcasm off) to ti musi fakt jeb.t ked ti jednotka napise co jej je, ale ty sa musis spytat ci niekto nevie co jej je... aby som nebol celkom offtopic tak ti poradim - najdi to cidlo a skontroluj ho. ak nevies kde je, volaj realizacnu firmu (ale stavim sa, ze je na trubke privodu vzduchu :-D )
Odpovedať
@marekjahoda ty musíš mat veľmi smutný život že sa chodíš odbavovať na iných na fórum o domoch a stavaní 😄 keby si nebol dement možno by si pochopil,že sa pýtam čo mohlo chybu spôsobiť a ako to odstrániť, nie to o aku chybu ide.
Odpovedať
Zdravím. Mám doma nainstalovanou rekuperací sentinel kinetic. Teraz v zimnom období riesim odmrazovanie výmenika. V nastaveniach rekuperací mám bod odmrazovanie výmenika. Su tam dvě volitelné moznosti: 1,odmrazovanie protiprudom. 2, odmrazovanie Predohrev. A nic viac. Podla návodu by tam málo být odmrazovanie protiprudom a odmrazovanie bypassom. Preco tam já mám tu možnost odmrazovanie Predohrevom? Neviem o tom že by mal Sentinel kinetic B Predohrev v jednotke. Mám Teraz navolenu tu možnost 2. Vonku je - 4 stupne. Vzduch cez přívod má +18C. Vnutorny teplota 20-21 stupnov. Odber prudu bol cca 160mA Teraz poskočil na 470mA. Má stym niekto skusenosti informace. Dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@aghrobert zdravim, aku značku máte?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Nakreslil by niekto to zapojenie wifi zásuvky? Lebo ja sa to pokúšam zapojiť a nefunguje mi to.. vďaka
Odpovedať
@chrobak7 výrobcovia RK nedávajú na zariadenia vypínač zámerne. Naozaj by sa nemala vypínať. Pri vypnutí v lete síce nehrozí kondenz, ale zle zas hrozí, že v prípade tlakových rozdielov spôsobených vetrom a prievanom sa otočí prúdenie vzduchu do protismeru a všetok bordel z filtrov ti fúkne do rozvodov a interiéru. (Ten bordel je nachytaný logicky na filtroch vždy z jednej strany, a síce zo strany prúdenia vzduchu.) Ani to podľa mňa nemá žiaden význam vypínať. Mne to napr. žerie 13w, to je 0,3 kWh denne, za štyri letné mesiace povedzme do 40 kWh, no koľko to môže byť - 6 EUR ročne úspora? Za tých 6 EUR sa mi ani v lete dom neprehrieva, lebo v noci mi to hádže by-pass na ochladenie. Navyše, nemusím striehnuť, či sa dnes a koľko ráz vetralo, pretože aj v lete môžu byť rôzne vplyvy, kedy sa človek rozhodne nevetrať (hluk od suseda, horúčava, alebo naopak prievan, ako vonku fúka...). Samozrejme, že aj my máme v lete často otvorené, ale iba vtedy, ak je vhodná teplota, a nie je vonku hluk, ale s tou RK máme istotu, že vyvetrané máme stále. Nehovoriac o tom, že keď sme z domu preč, tak prídeme do vyvetraného, žiadne smrady z nábytku a pod, a nemusíme nechávať okná na výklopku.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?