Skrutky v izolacnych doskach krbu??

Zdravim, chcem sa opyatat ci po tech. stranke je bezproblemov mozne pouzit "samorezky" do tych sivych izolacnych disiek ktore sa pouzivaju na izolaciu pri stavbe krbov a pod. (makka, prasna, siva - neviem ich presny nazov). Ide mi o to ze potrebujem prelozit v istom mieste este jednu vrstvu 40mm a chcem ju pre istotu priskrutkovat aby neodpadla - ak by za nou/pod nou zlihalo casom lepidlo (nebude mat oporu z bokov ani nijako previazana). Skrutka bude koncit v rovnakej izolacnej doske pod nou (nie v stene). Dakujem
Odpovedať
Ano: https://www.stavba-krbu-svojpomocne.s...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

Ano: https://www.stavba-krbu-svojpomocne.sk/a/nav…
@minoo ale tam je sitiacia ze skrutka ide cez izolaciu do stenu a na to dalsia izlolacia ktora ju prekryje.. ja mam opacny pripad na izolaciu vo vnutry obstavby potrebujem prilozit este jeden panel a ten chcem pre istotu poistit skrutkov (skrutka bude ako keby vnutry k vlozke)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jolaus100:

@minoo ale tam je sitiacia ze skrutka ide cez izo…
@jolaus100 scrolluj dalej, normalne sa chyta panel o panel a mne v tom dobre fungovali dlhe sadrokartonarske vruty do dreva - maju taku fajn hlavu co dobre zajde do materialu...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

@jolaus100 scrolluj dalej, normalne sa chyta pane…
@minoo ahaaa 🤦‍♂️😅 no jasne vzdal som to rychlo, takze je to potom OK - super diky !!
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jolaus100:

@minoo ahaaa 🤦‍♂️😅 no jasne vzdal som to rychlo, …
@jolaus100 taketo vruty: https://eshop.vkpsteel.com/drvt-ft/57...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jolaus100:

Zdravim, chcem sa opyatat ci po tech. stranke je …
@jolaus100 izolačné dosky sa používajú na obostavbu vložky pre teplovzdušný systém, sú samonosné, stačí i 5 cm, uložia sa na rímsu ktorá sa dá nad vložku, spájajú sa lepidlom a sieťkou a na to omietka,nemusíš pridávať daľšiu, stena sa izoluje minerálnou izoláciou s foliou ,je podstatne lacnejšia a na daný účel vyhovuje, dá sa na lepidlo, prekryť sieťkou v lepidle, čiže nie je samonosná a používa sa preto aby teplo neunikalo do steny, tam sú podstatné presné otvory na nasávanie podľa výkonu vložky a tak isto výstupné otvory hore, môžu byť regulované mriežkou v každej miestnosti, rozvod bez vent do 5 m vodorovne, väčšie vzdialenosti s ventil
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jolaus100:

Zdravim, chcem sa opyatat ci po tech. stranke je …
@jolaus100 Píšete o doskách superizol. Skrutkovanie je bežné. Dobré lepidlo na tieto dosku je napr. SILCADUR. Ak je to možné odporúčam vnútro obostavby natrieť vodným sklom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od profistavbari:

@jolaus100 Píšete o doskách superizol. Skrutkovan…
@profistavbari prach sa dostane i na to,pripáli sa a je ho cítiť, takže skôr stále udržiavať priestor pod nasávaním úplne čistý a sem tam to povysávať, vyfúkať
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@profistavbari prach sa dostane i na to,pripáli s…
@duzu Samozrejme že sa tam prach dostane ale tu ide o stabilizáciu dosky, aby som prach a vlákna uvoľňovali priamo z nej
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?