Rozvody teplého vzduchu

30. aug 201920

Ahojte. Potreboval by som poradiť. Chceme robiť rozvody teplého vzduchu od krbu na našej novostavbe. Lenže máme väzníkový krov a budeme mať fúkanú celulóznu ale drevovláknitú izoláciu o výške 40cm. Pod väzníkom budeme mať 10 cm minerálnu vlnu a potom sadrokartón. S tohoto my vychádza, že sa mi rozvody teplého vzduchu nezmestia do izolácie ale budem ju musieť dať nad ňu a tak ma napadá vyrobiť z osb dosiek nejaký tunel do ktorého možno dám nejakú protipožiarnu vložku a obložím izolovanú rúru ešte izoláciou. Sám neviem ako to mám urobiť. Viete mi dať nejaký tipy ako ste to vyriešili vy? Prípadne nejaké fotky. Ďakujem

 • Krb mal ohrievat podlahove kurenie cez akumulacnu nadrz a nie "rozhanat" teply vzduch po izbach. Naviac, krb v modernej (rozumej v potrebe tepla pod 30kWh/m2) nema uz co robit = vyhodene peniaze.

 • @michal_41  dnes do novostavby ked už krb , tak len pre relax alebo max ako záložný zdroj ak sú časté výpadky elektriny, takže ten najmenší výkon ako sa vôbec vyrába, ináč sa tam upáliš za živa, na takmer nulový dom ktorý musí byť od budúceho roku ide max 1-2 kW denne , a to dá i mini krb minimálne 4 kW z 1 kg dreva , pri účinnosti 75% máš i tak 3kW

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  EQUINOX, s.r.o.
  Banská Bystrica
  Sme obchodno-montážna spoločnosť pôsobiaca plošne v rámci celej Slovenskej Republiky, ktorá Vám ponúka komplexné služby v oblasti tepelných čerpadiel.
  Voda- Plyn- Kúrenie- Centrálne vysavanie- Rekuperácia
  Navrhujeme a montujeme úsporné kúrenie šité na mieru stavby. Komplexné a individuálne riešenia v oblasti voda, plyn, kúrenie.
  Články od našich partnerov
  Podľa čoho si vybrať schody na povalu?
  Ultratenká izolácia Kingspan – Najúčinnejšia tepelná ochrana
  Spoznajte účinné riešenia pre teplo a teplú vodu
  Archív článkov od partnerov