Rekuperacia - EHR 280 H Akor - hlučnost

Profilova fotka
Planujem kupit tuto rekuperaciu, zaujima ma aka je v reale hlučnosť tejto rekuperacie ale nie priamo pri jednotke, ale v izbach cez potrubie. Prosim o reakcie hlavne majitelov...
Odpovedať
Mam tuto rekuperaciu už viac ako 5 rokov .Hlučnosť v izbách zaleží predovšetkým na rozvodoch ,ich type a priemere a rýchlosti vzduchu . Ja mam izolovane Spiro potrubie o priemeroch 120 a 150 mm. Posledné 2-3 metre som použil pred výustkami do izieb SONO-flex...hadicu .Funguje ideálne ako tlmič hluku . Rýchlosť prúdenia vzduchu sa dá nastavovať v troch stupňoch na diaľkovom a na jednotke ešte doladiť min -max . A teraz z praxe : Na prvý a druhý stupeň nepočujem absolútne nič ,,,,ak chcem zistiť či vôbec funguje musím sa postaviť pod vyustku , žiadne syčanie ,pískanie absolútne ticho . Na tretí stupeň je to už hlučnejšie ,ale nič strašné sa nekoná ,,,skôr počujem odsávací anemostat,,,ako prívody do izieb . Treba si uvedomiť že tretí stupeň sa používa iba minimálne a iba v prípade keď chcem rýchlo vyvetrať .Na tento stupeň mi vyvetrá komplet dom za 6 minut ) a to je už radný fičák ...hlavne vonku výstupné potrubie z domu hučí aj do tretích susedov . Ešte poznámka : Najúžasnejšie je na tom ,spotreba celej jednotky . Mam tam napichnutý merač spotreby ,ktorý meria el.príkon do jednotky s ventilátormi Momentálne : 1.stupeň ......9W 2.stupeň.......41W 3.stupeň ......147W Ešte poznámka : Je treba myslieť aj na odvod alebo nejaký zber kondenzátu z jednotky ,,,v zime z toho dosť leje . Urobil som si aj el,pred-ohrev na prívodnom potrubí ale ešte som ho nezapol ....nech sa darí
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Ahojte, vedel by niekto pridat popis k obrazku? co znamenaju jednotlive znacky atd. Potenciometer (funkcia, vyznam) nad dvoma pre nastavenie intenzity prveho a tretieho stupna odsavania VKK --> AWW on/off --> COM (RJ45 konektor) vdaka vopred
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?