REKONSTRUKCIA KURENIA

Profilova fotka
zhanam info ohladne vyberu kondenzacneho kotla pre RD s cca 200m2 a 15 radiatormi. velmi dobre recenzie a odporucania dostavam na viessmann vitodens, akurat nikde neviem najst popis rozdielov medzi 100 a 200 radou. Okrem kotla sa chystam menit aj radiatory a dostal som ponuku na korad, termopan a viessmann...ceny podobne...ktore kupit?
Odpovedať
Radiátory Korad. A čo sa toho Viessmanna týka, tak 200-vkovú radu ber. V prechodnom období dokáže výkon modulovať pekne z minima, čo je cca 1,8 kW (pri 100-vkovej rade to je od cca 4,5 kW a kotol zbytočne cykluje) a aj ovládanie je komfortnejšie, či už Vitotronic na kotli, alebo Vitotrol na stene. A ak to má ohrievať aj teplú vodu, vieš si vybrať 222- W na stenu so 45 litrovým vyrovnávacím zásobníkom a prietokovým ohrevom, alebo stacionárny 222-F so 100-120 litrovým zásobníkom https://www.viessmann.sk/sk/obytne-bu... , s možnosťou farebného displeja či možnosťou diaľkového ovládania “cez internet”...
Odpovedať
@dedo758 @gabriel_tamas ja fakt nechaprm co Vas vedie kupovat tieto nemecko turecke kotly....fabrika v skalici za rohom,opravi kazdy ,suciadtky dostupne zaruka 3 roky +2 roky.....asi som antinemec..
Odpovedať
@daralbajda ktoru znacku myslis? cisto informativne sa pytam
Odpovedať
@miselito protherm, ja len protherm, už 20rokov robím s nimi a minimum problémov, za to s viessmanom dosť často...
Odpovedať
@miselito Protherm 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda a viete mi odporucit konkretny protherm?
Odpovedať
@gabriel_tamas to je na dlhsie,viac faktorov to ovplyvnuje.a radiatory tiez len korad,aj tak vsetci beru plechy z VSZ Kosice
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda v predajni odporuaju termopan. A kotol mi vychadza na tigra, len 18kw bude zrejme malo, takze asi Tiger Condens 30/35 KKZ42
Odpovedať
@gabriel_tamas kľudne by som šiel do 18kw, tepelné straty máš koľko vypočítané? Však hádam máš projekt, ale 35kw je na riadnu budovu 200x35x2,5=17,5kw...
Odpovedať
@daralbajda dakujem ti za info...cca o 5 rokov ma to caka tak dobre vediet
Odpovedať
@gabriel_tamas kasli na viesmann. Ja mam vitodens 200ku so 120kovy zasobnikom. Kurenari predrazeni a hlavne sa im musis doprosovat aby prisli. Nahradny diel ti na slovensku nikto nepreda... No seriem na nich, diely objednavam z CZ/DE akurat sa mi kotol posral vymenil som zapalovaciu elektrodu a este musim vymenit ionizacnu. /nedetekuje plamen a uz je dost zjedena/ Ked sa totalne poserie idem do takej znacky, kde budu mat diely na kazdom rohu a hned
Odpovedať
@rapidek tak, a Viessmann núkajú preto, lebo okrem slušnej marže majú ďalšie benefity..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@rapidek toto vase forum som si len prehliadal, ale niektore vase prispevky su naozaj smiesne, ND pre kotle vie..., neni problem kupit, akurat su nie pre bezneho uzivatela, ale pre serisneho technika, ktorý sa uvedenemu problemu vie povenovat a detekovat dani problrm
Odpovedať
@onkov len aby nebol taký servisak ako náš ešte v rodicovskom dome, zobral prachy za vyjazd a ako sa zavreli dvere za nim kotol zase vypadol. (nebol to wiessmann) nakoniec sme si sami objednali riadiacu jednotku vymenili a odvtedy fachci kotol jedna basen. 3-4 roky pred vymenou nebol rok bez poruchy.
Odpovedať
@sousedekovci89 som rad, ze sa veci rozumies, nien je nic lepsie ako niekoho zotriet
Odpovedať
@rapidek Diely na kazdom rohu a hned mas aj pri vies,,,, ale nie su urcene pre teba, ale pre servisneho technika, ktory moze bit samozrejme kazdy iny, podstatne je servisoval niekdo uvedene zariadenie, alebo az ked sa to pokazilo bol problem, Elektroda sama o sebe neodide.
Odpovedať
@onkov mas problem s porozumenim prispevku? nech si ten diel slovaci nechaju pre technikov. zaujimave ze v nemecku alebo v cechach ho viem zohnat. Elektroda je zjedena = bol na nej signifikantny ubytok materialu. Som rad ze vies k mojmu urobit zaver od klavesnice a nie ako tvoji hlupi kolegova, ktori to musia vidiet a maju cas za 3 mesiace a ty klient zmrzni vv zime 8-)
Odpovedať
@rapidek prepac, zrejme som ta urazil, ale taky specialny vyraz pre chybu "signifikantny" nepoznam ani ja, moc ma hneva ze mas s tymto druhom zariadenia take zle skusenosti, naozaj ma to mrzi a az by som mohol nejako pomoct, rad to urobím
Odpovedať
@onkov áno viem, sú muži, čo ešte aj s výmenou gumičiek na stieračoch idú do servisu s autom. Ja ten typ nie som, výmenu jedného plošáku a zapojenie pár konektorov (ak dokonca nebol tuším iba jeden) hravo zvládam. Inak na to, že to je slovenská značka kotla, som vedel ten plošák iba objednať, z ČR som to zohnal skladom a za lacnejšie aj po započítaní dopravy.
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda Na tigra pise 29,3kw vykurovaci vykon. Nemam ziaden projekt, chcem iba menit kotol v dome z roku 90, bez zateplenia. suteren, prizemie a podkrovie, dom 12x9m
Odpovedať
@gabriel_tamas do žiadneho domu ak to nie je trojposchodova kocka som za 20rokov nedával silnejší kotol ako 24kw.zimy sú slabšie,....
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?