Regulátor CS-431N

Dobrý večer,poprosím si Vaše rady....pred 2 dňami mi bol namontovaný servopohon k 4 cestnému ventilu Ivar Actators 10 a k tomu podriadený regulátor cs-431N,potrebujem ho rozumne nastaviť :-).máme dvojpodlažný dom,veľa vody v obehu,kotol Automat 25kw,vyhrievanie radiatorrmi,izbový termostat Aktuálne nastavenie regulatora - teplota spiatočky 45 stup,zabudovaný ventil,čerpadlo ventilu-vždy zapnuté,jednotkový zdvih -5%,čas otvorenia -2 min.20s,prestávka merania 1 min.,ventil UK,rozdiel izb.teploty é,1 stup.,zníženie teploty +izb.termostat - 20 stupnov,funkcia ventilu po vyhriati izby-zatvárenie ventilu,proporč.koeficient - 5,teplotu zapínania čerpadiel mám na 50...zadaná teplota kotla 65,zatváranie pod teplotným prahom mám vypnuté,izb.regulátor-čerpadlo mám vypnuté. Toto nastavenie sa mi moc nepáči..ked kotol dostane povel že má začať kurit,tak na kotli je napr.teplota 63...hned zapina cerpadlo,samozrejme ochladlo veľke množstvo vody v obehu,tak kurenie prebieha asi tak,že 5 minut je prevadzka a potom 3 minúty ochrana spiatocky,teplota ventilu je tak 31 stupnov,a takto to kúri asi 2 hodiny,kým vyhreje dom o 0,2 stupna...čidlo počasia nemám,po vyhriati je teplota spiatocky aj 61 stupnov,kotol 68 stupnov a teplota ventila 33 stupnov ...chcela by som sa teda spýtať na nastavenie napr:teplota ventilu 60 stupnov,,jednotkovy zdvih 10%, v izb.regulatore možnost - zníženie teploty + izb.termostat napr.15 stupnov..nie zatváranie ventila. Za rady vopred dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
dal vy som teplotu spiatočky min. 60°C, výstup 75-85 a potom riešiť ostatné. Ale je to asi málo údajov, štvorcestný ventil má vlastný vnútorný okruh
Odpovedať
@jan45 teplotu spiatocky teda na 55℃,ventil-teplota napr.85℃....nastavila som. zníženie teploty+ izb.termostat-koľko tam mám dať teplotu???
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejj termostat na teplotu ako potrebujete pre pohodlie
Odpovedať
@jan45 nemyslím na termostate v izbe :)....pri funkcii zníženie teploty+izb.termostat sa má zadat teplota o ktorú klesne zadana teplota ventilu...a v čase vykurenia kotol udržiava túto teplotu ventilu-samozrejme dovtedy kym kotol nevyhasne
Odpovedať
@andrejjaa ja mam znizenie -10C. Ale teplotu vody urcuje ekvitermika. Mam to odladene tak aby sa v dome neprekurovalo ale aby pri znizeny o -10C nebolo chladno rano ked cez noc mam termostat na 20C. Na 20C ale nepoklesne do rana nikdy. Rano je 21C. Ci boli mrazy alebo nie.
Odpovedať
@serzo33 len ja ekvitermiku nemam :(
Odpovedať
-10C my nastavil servisak. Nastavil mi zakladnu krivku s tym ze si ju musim odsledovat a doladit.
Odpovedať
@serzo33 ja to chapem,ale vy teda máte cidlo vonk.teploty,a to ja nemám
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejjaa nepoznám tento kotol ani ovládanie, popísal som len základné zásady, ktoré musí systém rešpektovať. Kotol má servis, servisman by Vám mal zásady ovládania vysvetliť.ale priznám sa, že z návodu som to nepochopil. Osobne pokladám tieto systémy za umelo prekomplikované, príslušenstvo kotla (ladomat, dochladzovacia smyčka,štvorcestný ventil,za ním anuloid) sú drahšie ako kotol, pri systémoch do 10kW by som to zakázal.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?