Priečky a podlahové kúrenie

Zdravím, mám v dome teplovodné podlahové kúrenie a chcem búrať nejaké priečky. Chcem vedieť nejaké prípadné rady, či sa to pri búraní nemôže poškodiť keď budú na podlahu padať kusy tehál. Je tam položená ešte plávajúca podlaha, tak som rozmýšľal, že by som ju vytrhal až po búraní ak by to niečo pomohlo. Vďaka za vaše názory ...
Odpovedať
Nič sa jej nestane. Pokojne búraj.
Odpovedať
Profilova fotka
@mayky33 v pohode buraj
Odpovedať
Profilova fotka
Môžeš pokojne búrať, nič by sa nemalo stať
Odpovedať
@mayky33 s tou plavackou je to dobry napad. Kazdopadne, ako vsetko, treba robit s rozumom. Ked padne 1-2 tehly pohoda, no nemal by spadnut pol steny... Staci sedliacky rozum - co sa stane s betonom ked na to spadne nieco tazke (v podstate nic ak to nie je privela)
Odpovedať
@mayky33 Ked tu priecku zburas, chces stavat novu priecku na potere v ktorom su zaliate trubky podlahoveho kurenia? Alebo mas vymyslenu nejaku sadrokartonovu lahsiu alternativu? Dik
Odpovedať
@robo91 presne nad týmto rozmýšľam. Najradšej by som chcel murované nové priečky (ytong,porfix) lebo ja niesom moc zástancom sádrokartónových priečok...tak poraď ak máš skúsenosti
Odpovedať
@mayky33 ja len dam skusenost so sadrokartonovymi stenami - su podla mna lepsie co sa tyka zvukovej izolacie ako murovane. Co sa tyka nosnosti, zalezi co tam chces, bud si najdes kde mas profil a tam to unesie asi vsetko, alebo das fermacell alebo ak vies co kde pojde das pod to dosku. Nevyhybal by som sa tomu len z principu.
Odpovedať
@mayky33 @igor256 skusenost s prerabkou nemam, ale tiez okolo toho zistujem lebo by som rad jednu priecku zmenil. V mojom pripade by slo o zamurovanie priechodu sirokeho 120cm. Izolaciu mam EPS200 ktory by mal uniest nejake 3 tony na meter stvorcovy, ale riskovat to nechcem. Suhlasim s tym co pisal Igor. U mna v baraku tie tehlove prieckovky za nic nestoja a to su este o kus lepsie ako Ytongove. Vsetko je cez to pocut. Tiez by som skusil sadrokarton, do toho ked napchas 10cm vaty tak to ma lepsie akusticke vlastnosti.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?