Poradte kurenie do Bungalovu (120m2)

Zobraz úvodný príspevok
Ahoj chcem vas poprosit o radu ake kurenie si vybrat do Bungalovu s cca 120m2. Nechceme krb a plyn tam nieje. Povodne som chcel pec na peletky lebo som si myslel ze stoji tak 1/3 z toho co tepelne cerpadlo ale ked som sa bavil asi s dvoma roznymi ludmi co okolo toho robia tak mi povedali ze nieje az taky velky rozdiel v konecnej cene. Dakujem za rady ;) a teda rozumnejsie je vraj tep. cerpadlo.
Odpovedať
1
2
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@veduci57 ytong lambda + 375 ma R 4.2 norma pozaduje R 4.54, riesime to preto lebo kurenie s tym suvisi, ine ti doporucime ked budes mat R 5 ine ked budes ma R 10. 450ka ma R 5.06 a stoji 54€/m2. 300ka + 15cm GEPS ma R 2.97+4.83=7.8 a stoji aj s robotou cca to iste, ale ma o 55 percent lepsie vlastnosti. Rozhodnutie je len na tebe samozrejme.
Odpovedať
Profilova fotka
@sprav_dobry_skutok nech sa jedna o akykolvek dobry skutok, myslis, ze po trapnom zamoreni fora niekto prispeje ?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@veduci57 tazko radit typ kurenia ked neuvadzas tepelnu stratu domu, alebo aspon podorys a zlozenie konstrukcii.
Odpovedať
@sprav_dobry_skutok kedy je lepsie zatlacit ludom na city ak nie na Vianoce...presne kvoli takym ako Ty sa nna charitu neprispieva...a to vacsinou prispejem "poulicnym zberacom"... aj ked je otazne kolko penazi sa dostaneme k tym ku ktorym by sa mali...
Odpovedať
Dakujem za rady, myslim si ze asi to ostava len na tom TC. Kamos to ma a nevie si vynachvalit. Co sa tyka muriva som rozhodnuty pre 450 bez zateplenia, ked budeme byvat uvidime ako to naozaj bude, vypocty na papiery a realita byvaju castokrat uplne rozdielne. Prajem prijemne prezitie vianocnych sviatkov. a dakujem za prispevky
Odpovedať
@veduci57 stavebniny zasa pekne zarobia, z tej 450tky by sa dali dva domy postavit ale postavi sa jeden...
Odpovedať
@veduci57 aj bývať budeš len do 2018? :-) Môj známy má 20 ročný kotol, kúri drevom a tiež si to nevie vynachváliť. Na to by som nevsádzal.
Odpovedať
Prosim uzamknut temu, bola ukoncena !
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?