Podlahove kurenie-svojpomocne

Profilova fotka
najde sa tu niekto, kto si robil podlahovku sam? od nakupu materialu az po kladenie?
Odpovedať
Ja som si to robil sam (okrem hlavnych rozvodov), ale ci to bude kurit uvidim az tuto zimu.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som robil. No mal som riadny projekt.
Odpovedať
Ja som si podlahovku naprojektoval, kupil material a urobil. Nic tazke to nebolo ale bez detailnehoprojektu by som si na to nebol trufol.
Odpovedať
Profilova fotka
Robil som tiež sám, projekt som nemal žiaden. Základ je snažiť sa dodržať približne rovnako dlhé okruhy, aby nebol problém s vyregulovaním. Pripojenie na kotol a rozvádzač mi robil už kúrenár meďou. Mám ťahaný plastohliník, rozteč 15cm.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte...k tomu kureniu...to je nas najvacsi´problem...ideme stavat poschodovy a nechceli by sme plyn...ako sa v takomto pripade mame riadit? ako si vybrat to spravne kurenie a vsetko okolo toho s tym spojene? vdaka za kazdu dobru radu...pekny den
Odpovedať
podlahovka a TC
Odpovedať
Profilova fotka
@saska124 Vy nechcete radiť, len potvrdiť svoj názor. Ak je tam plyn, každá iná rada je ekonomicky neodôvodnená.
Odpovedať
Profilova fotka
@saska124 peletovy kotol
Odpovedať
Manzel chcel robit tiez sam, ale ked si dal vymerat anhydrid a povedali mu, ako mame nerovnomernu podlahu a treba na vyrovnanie urcity laser, aby to islo lahsie a este vediet polozit ten polystyren, aby bolo rovnomerne, tak sme si to nechali urobit odbornikom 112m2 nas vysiel 2897,76 eur (tych doporucujem, ceska firma) + pokladka podlahovky, rozvadzadac a kotol-zapojenie 4821 eur (tych nedoporucujem)....podlahovku sme nakoniec sami tiez nekladli, lebo nas tlacil cas na dokoncenie domu
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 Vdaka za odpoved...nemame na kurenie svoj nazor,ak by sme mali nedame si radit druhymi ...plyn mame v dosahu ale nechceme ho.
Odpovedať
Profilova fotka
@katka8855 Ahoj Katka,vdaka za radu...pozrieme aj tuto moznost,,,este raz vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
@marikap18 moj manzel je stavbar, takze co sa tyka vyrovnania podlahy, urcite to zvladne, akurat podlahovku este nerobil, ale nezda sa nam to tazke, trosku sme uz o tom studovali a pytame sa znamich, na co dat pozor.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@saska124 potom platí to, čo radí katka8855, ale potrebuje miesto na skladovanie , ak je možnosť tak silo.
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 to s tym plynom uvidime asi uz tuto zimu, ci je alternativa neodvovodnena :D
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj hovorím o ekonomickom výpočte, nie politickom. To už bude nie problém jednotlivca, ale celej spoločnosti. Aj preto sa divím, že ľudia stavajú domy, ktoré v budúcnosti nebudú vedieť využiť a budú nepredajné.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
tiez som si robil sam, prvykrat. Daval som 16mm, treba davat pozor 100m balenie je priblizne na doraz na beznu izbu - 16m2. Zapichoval som to do eps takymi asi 4-5cm plastovymi uchytmi. Viedol som vstup s medzerami priblizne 30cm..a spatne som siel pomedzi to...nic zlozite...jedna izba vo dvojici trva druhykrat do pol hodiny...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Ahoj vsetkym. Mam urobene podlahove v pristavbe. Su tam 2 okruhy a rozdelovac. Pri kotli je cerpadlova zostava pre podlahove. Planujem si svojpomocne rozsirit podlahove do dalsej izby. Kedze nie je mozne napojenie do existujuceho rozdelovaca, musim namontovat druhy. Moja otazka znie, ci je mozne za existujucu cerpadlovu zostavu pripojit T-kus a rozdelit privod vykurovacej vody do noveho rozdelovaca. Prikladam obrazok aktualneho stavu a prerusovanou ciarou je znazornene, ako si to predstavujem pripojit. Otazka znie, ci je to takto vporiadku. Dakujem za rady.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobry den prajem, idem si sam polozit trubky na podlahove kurenie v malej kupelni, ktorej rozmery su 1,3x4,5m. V celom dome su radiatory, toto bude jedina miestnost kde bude podlahovka. Mam predstavu, ze by som trubky polozit tak ako je na nacrte, myslite, ze je to OK? PS: nacrt je cisto ilustracny, na realizacii si dam viac zalezat. PS2: vacsina kurenarov mi to odmietla spravit pretoze je to iba jedna miestnost, malo m2 a podla ich vyjadreni sa im to neoplati ked uz maju ine, vacsie zakazky
Odpovedať
@aughostino ti je blbost, budes tam mat strasne vela studenych miest. Ja som daval do kupelky spiralu s 5-10cm roztecou. Alebo ked chces silou mocou meander, tak co najhustejsi.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?