Plynový kotol ATAG A244EC - skúsenosti?

Zobraz úvodný príspevok
Pozdravujem. Práve sme pri dome a riešení ÚK vo fáze výberu kondenzačného kotla. Veľmi ma zaujal kotol ATAG A244EC. V predajni mi ho majiteľ veľmi chválil. Na webe som o ňom našiel až 1 recenziu. Preto by ma zaujímalo, čo z celého pokecu okolo kotla je marketing a čo sú reálne skúsenosti s touto značkou. Nakoľko nieje na trhu až tak etablovaná ako iné zahraničné značky kondenz. techniky. Cena vzhľadom k deklarovaným parametrom je tiež celkom priaznivá dákych 1680 bez DPH. Poprípade hodnotenie aj iného tipu kotla od ATAG-u. Ďakujem Vám.
Odpovedať
1
2
@daralbajda ... servis (aj plynových kotlov) robím len posledných 34 rokov. Protherm som nikdy nerobil, avšak poznám ich veľmi dobre, pretože pre mnohých servisákov opravujem elektroniky.
Odpovedať
@technik_za a naletel si novej značke......
Odpovedať
... skor by som to videl tak, že ty si zaťažený nejakou značkou a nevieš si urobiť objektívne porovnanie technických riešení viacerých výrobcov. Len tak mimochodom, atag nie je nejaká nová značka, pretože je to jeden z prvých výrobcov kondenzačných kotlov na svete a nerobí nič iné len kondenzačné kotly. To že pre mnohých je neznáma značka je len preto, že neinvestuje ani cent do reklamy. Kto sa však trochu vyzná, reklamu nepotrebuje...
Odpovedať
@technik_za vedel by si poradit aku akvitermicku krivku nastavit na EC244. Povodne som mal 7, teraz som dal 5. Zatial mam kotol 5 mesiacov a snazim sa trafit krivku v nizkoenergetickom dome.
Odpovedať
@technik_za zaujimalo by ma ci nastavit eko mod alebo komfort (P684) resp. V com je rozdiel pri realnej prevadzke
Odpovedať
@mdz - nastavenie P684 komfort znamená, že doskový výmenník na ohrev TV sa predohrieva aj keď nie je odber TV. V tomto režime dosiahneme to, že teplá voda vyteká z kotla od 1. momentu odberu TV. V režime EKO funguje ako všetky ostatné prietokáče, t.j. začne ohrievať vodu až keď kotol zaznamená min. odber TV. V prípade že zapojíme do rozvodu TV aj cirkulačnú sľučku, pre správnu funkciu musí byť zapnutý komf. režim a prietok cirkul. sľučkou musí byť menší ako 1,5 l/min.
Odpovedať
@mdz - nastavenie ekvitermickej krivky vychádza z teplotechnických parametrov budovy ale tiež parametrov vykurovacieho systému. U nových domov by to malo byť uvedené v tech. správe projektu UK. Nebýva to však vyjadrené priamo číslom ekv.krivky, ale požadovanou teplotou vody UK min. v troch teplotných bodoch. pr. "-10°C, 0°C, 10°C". Podľa týchto hodnôt sa potom vyberie č. krivky, ktorá daným teplotám zodpovedá. Druhá možnosť je postupne dolaďovať, hlavne však v období, keď vonkajšia teplota klesá aspoň pod -5°C. (Ak je krivka nízka - nedokuruje, ak vysoká pri nízkych teplotách prekuruje...)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@technik_za - dobry den, chcel by som sa prosim spytat ci robite aj instalacie kotlov v Bratislave resp. ci viete niekoho poradit kto ma skusenosti s kotlami zn. ATAG v BA. Mam v byte(standard 3 izb cca 85m2) kotol VIESSMANN VITOPEND so zasobnikom vody, odvod do komina, vykurovanie a ohrev a hladam nejaku alternativu(nebol velmi vydareny..) T.z. bud ina znacka so zasobnikom resp myslite si, ze by ATAG A244EC mohol splnat poziadavky prosim? dakujem velmi pekne vopred za pripadnu odpoved pekny den Pedro_ba
Odpovedať
... ja nerobím inštalácie kotlov, doporučujem kontaktovať dovozcu kotlov www.certima.sk Tam Vám určite dajú kontakty na montážnikov aj servisákov z Vášho okolia. Do bežných bytov s jednou kúpelňou sa podľa mňa hodí kotol s prietokovým ohrevom A203C (alebo aj A244EC) A203 má zabudovanú 8L expanzku, výkon TUV je 9 litrov / min. A244 nemá zabudovanú expanzku, výkon TUV je však 14,3L / min. (počítané pri teplote TÚV 45°C). Mám referencie z 48 ks kotlov ktoré som spúšťal do prevádzky v dvoch nových bytovkách v r. 2014 a cca na 20tich som robil prvýkrát servis tento rok. Menil som len tesnenia na výmenníku, podľa odporúčania výrobcu. Ostatné pravdepodobne ešte neboli nikým servisované. Všetky tieto kotly boli v rovnakej kondícii (účinnosť, spaliny...) ako keď som ich spúšťal.
Odpovedať
@technik_za Mňa zaujíma čo ma servisný technik urobiť na prvej servisnej kontrole?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Zdravím, kúpil som byt a je v ňom kotol P20cr ktorý je ešte v záruke. Lenže pri predaji nám majitelia vraveli ze občas nechce zapáliť a treba stlačiť reset a všetko je ok. Chybove hlášky ale vyhadzuje aj 15-20 krát za deň. Sp1 sp3 sp5. Občas zahuci akoby vybroval a ne zohrieva. Hučí to dosť. Aj dieťa o dve miestnosti ďalej to zobudí. Neviete čo by to mohlo byt? Volal som technika ktorý to inštaloval, vyčistil odtok z kotla a vravel ze by to malo ísť. Nechcem platiť ďalšie návštevy a skúšať ci sa problém správy alebo nie keď je ešte kotol aj v záruke. @technik_za
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Profilova fotka
mam atag a244ec a je to kotol ktory sa neda s nicim co sa na slovensku predava porovnat a to som mal geminox protherm vailant a junkers vsetky vyzeraju na jedno kopyto poskladane z toho co je na trhu a obalene do pekneho obalu ziadna vlastna pridana hodnota tam nieje a bohuzial ani kvalita. mam ho uz skoro 5 rokov a ano ziaden servis som nerobil 🙂. a ak budem niekde potrebovat kotol tak urcite atag. poznamka: ked som menil stary kotol za novy tak mi moj servisny technik volal asi kazdu hodinu ci si to nerozmyslim a nedam radsej vailant ze mi da 50% zlavu 🙂 co sa mu ani nedivym lebo rocny servis stoji cca 120-150€ o ktore prisiel a za 5 rokov je to 600€-900€ co je hodne. ak ma niekto este pochybnosti treba ist do empirie na vajnorskej a tam ich maju vystavene a nechajte si ho otvorit a potom si pozrite aj inu znacku a hned budete mat jasno 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?