Peletové kúrenie krbom - skúsenosti

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Mate niekto skusenosti s peletovym vykurovanim krbom a rozvodmi z neho po dome? Ci uz do radiatorov alebo prieduchmi? Zvazujeme takuto moznost..
Odpovedať
1
2
@doors454 Mam pred sebou papiere od tychto edikaminiek a maju 91% ucinnost , 1,5kW co pisu ze je odovzdavane plastom je blbost , ide tam podstatne viac podla mna tak 4 az 6kW ked kurim peletami s obsahom kory , ked baumaxackymi bielymi tak menej , vodu zohrieva 500L objem cca 10 stupnov za hodinu kurenia tak si vie clove vypocitat z toho akym vykonom kuri do vody .
Odpovedať
@katka8855 Dodavatelov ? Vsetko Bazos , ale nove veci normalne od dodavatelov ako ATTAK zasobnik , rozdelovac a rurky od nejakeho pana z polska a tak , usetrit sa da vela a robotu som si robil vsetku sam , nieje to fakt ziadna veda ako ma tu poniektori strasili ,vsetko funguje presne tak ako som cakal.
Odpovedať
Profilova fotka
@1palo1 BRUNNER už peletový modul nedodáva...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@kollega ja mam tiež takéto dačo ale poslednej dobe ho musím často čistiť lebo je plný peliet ktoré nie sú ani chytené od ohňa a nerobilo nám to môže to byť tým že sú nekvalitné pelety? Zmenili sme dodávateľa a od vtedy mame takéto problémy...... Ale neviem prečo mám taký pocit že mu to davkuje viac ako by malo a to ich máme čerstvo kúpené prosím o radu...
Odpovedať
@ketinecka to akože naozaj? to sú akože 2 tony? My sme 2 tony minuli za viac ako mesiac. Aký máte dom? Koľko vriec miniete za deň? Ďakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
@0kubo0 si si isty, ze rozpravame o tom istom? dve tony peliet za dva mesiace? to by si som musela vykurovat cely panelak mame montovany drevodom, plocha 100 metrov stvorcovych, za poslednu vykurovaciu sezonu 9/2016-5/2017 sme minuly 80 vriec po 15kg, cize 1200 kg
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@ketinecka dobrý deň a mate aj elektrokotol alebo len tie kachle na pelety?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@kollega Rád by som sa opýtal na hlučnosť peletových vodníkov. Tento údaj štandardne nie je výrobcom udávaný ale pri interierovom produkte podľa mňa potrebný.
Odpovedať
@kefkakefka je tu síce názov témy peletové kúrenie krbom, ja som taký ešte nevidel, neviem si ani predstaviť ako by to vo vložke horelo, tam sa dávajú lisované tehličky s pilín a nie peletky tie sú drobné a nemajú spaľovaciu komoru vo vložke,no videl som splynovací kotol na pelety , alebo i kombinovaný na drevo, môže sa umiestniť i napr. do kuchyne je pomerne tichý ostane tak viac tepla v obytných miestnostiach , ako ked je v kotolni, ked nie si doma kúria peletky automaticky a ked si doma lacnejšie drevom, treba i AN , v lete sa ohrieva voda v bojleri
Odpovedať
@duzu Sú ich milióny. https://www.krby-tuma.sk/pece-na-pele...
Odpovedať
@kefkakefka ale ani jeden krb
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?