Odporučte TČ

Profilova fotka
Zdravím strecháči, prosím vás, videla som tu príspevky ohľadom TČ, ale niektoré sú ozaj dosť staré. Viete mi poradiť TČ vzduch - voda, ktorého vonkajšia jednotka má nízku hlučnosť, je spoľahlivé, výkonné, za dobrý peniaz? Uvažujeme o tepelnom čerpadle Panasonic AQUAREA 9kW. Máte s ním niekto reálne skúsenosti? Nie je poruchové? Píšu o ňom ako o novej generácii...vopred ďakujem.
Odpovedať
Mitsubishi
Odpovedať
@zlaticko333 v rodine mame skusenost len s TC Viessman...osobne som ho pocula len vtedy ked som isla okolo neho na 50 cm...a bol to len sum
Odpovedať
@zlaticko333 máme Panasonic Aquarea 9 kW. Sme s ním spokojní, ale ak je prioritou hlučnosť, tak Daikin je tichší. Minimálne obehové čerpadlo je tichšie. Ak by som sa rozhodoval, tak do výberu by som okrem týchto 2 pridal aj Mitsubishi.
Odpovedať
@zlaticko333 Dajte si urobiť viacej ponúk a porovnajte parametre napr. podla tohto návodu: https://www.abeceda-cerpadel.cz/cz/je...
Odpovedať
Vaillant je tiez tichy
Odpovedať
Ja idem do prothermu
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem vam velmi pekne za kazdu jednu odpoved.
Odpovedať
IVT airX, Nibe F2120, Viesmann vitocal 200s, Acond Pro N Výborne mašiny, oveľa tichšie ako všetky vyššie menované ba jedny z najtichšších, účinnejšie ale aj drahšie. Moja volba by bola na IVT
Odpovedať
Najtichšie píšu že sú Hoval a Ochsner. Ale keď si človek dá do tabuľky tak pri tých väčších výrobcoch je malý rozdiel v hlučnosti aj účinnosti. Jeden udáva hluk pri 6m druhý pri 10m a pri rôznych výkonoch. Panasonic je fajn ale Mitsubishi mi prišlo tichšie ale otázne je keď idem okolo aký majú aktuálny výkon.
Odpovedať
@zlaticko333 kazdý si chváli svoje. v jednoduchosti: tabuľkové udaje uvádzané su len nejaké čísla z laboratória, ktoré sa navzájom dajú len veľmi ťažko porovnať, Výsledná reálna hlučnosť zavisí aj od polohy k okolitým objektom. Trocha optimizmu : asi všetky dobré značky sú v súčasnosti prijateľne tiché. Overené: za dobrými oknami ho dnu nebudete počuť. Hlučnosť von vás nebude zaujímať, keď budete sediet pred telkou v teple. rozhodoval by som sa nie podľa tichosti, ale podľa spoľahlivosti, výkonu a samozrejme ceny. Veľkú váhu má aj dostupnost servisu, Každé dobré TČ ide v lete na nižší výkon a tým aj tichšie a v zime, keď všetci majú zatvorené okná idú na vyšší výkon a tým sú aj v zime hlučnejšie,
Odpovedať
Profilova fotka
To, že prejdeš cez deň okolo vonkajšej jednotky a zdá sa ti byť tichá je aký výstup ? Čerpadlo pracuje v rôznych výkonnostných medziach ktoré sa prejavujú rôznou hlučnosťou. Keď bude vonku -15°C - a kúrenie pôjde na plné pecky, vtedy sa treba ísť pozrieť von a započúvať sa. Samozrejme normálne značky, Panasonic, IVT, Daikin, Viessman a mnohé iné nebudú mať problém s hlučnosťou. Väčšinou sa zvýšená hlučnosť vonkajších jednotiek prejaví po pár rokoch používania, nie ihneď. Až vtedy človek zistí aký kvalitný výrobný proces a kontroling vykonávali pri výrobe samotného čerpadla a jeho komponentov. Nové TČ bude tiché. Bol som u zákazníka a vonku bolo celkom fajn (jeseň), sedeli sme na terase na slniečku, sused mal hneď za jeho plotom cca 1m vzdialené TČ ktoré nebolo ale že vôbec tiché, bolo to nepríjemné - kontinuálny nepríjemný zvuk + pískanie ložiska. Fakt super. Bola to mne neznáma značka (klamal by som), malo už 10 rokov. Aj toto mohlo byť na začiatku tiché. A možno je pre majiteľa tiché doposial - lebo ho nemá pod nosom 😉
Odpovedať
@dominik_galaba 10 rokov , myslím že technológie pokročili , samozrejme , ložiská sa opotrebuju, ale hvižďanie vzduchu na vrtululi muselo byť počuť od začiatku, min rok som vymieňal dve TČ - staré za nové , a nebolo to kvôli hlučnosti aj keď mašiny boli ozah hlučnejšie než tie čo montujeme teraz, jednoducho čo postačovalo pred deiatimi rokmi, už nepostačuej dnes. Osobná skusenosť s hlučnosťou mám v prípade istej nemenovanej čínskej masiny so švedskou reguláciou. a aj ked som to nemeral na decibeli, tak to bola doteraz najtichšia masina akú som doteraz inštaloval. Zase o spoľahlivosti možem dať dôkaz jedného zaplaveného TČ viď foto, po vyčistený sa všetko rozbehlo, len som musel vymeniť motory na vrtuliach, bo ložiská neboli stavané na prácu vo vodnom prostredí
Odpovedať
Článok sa načítava...
Myslím, že dnes s tými tč nie je nejaký problém, čo sa hlučnosti týka a keď sa umiestni tak, že nebude poblíž okien napríklad spálne, detskej, tak to nebude vôbec žiadny problém. My sme dávali zn. Fenomis, pozeral som aj iné, je predsa len toho na trhu už dosť, ale mňa z veľkej miery oslovilo to, že je to slovenský výrobca a že zabezpečujú všetko, aj montáž, aj servis.
Odpovedať
Najmä si treba pozisťovať servis aby bol dostupný, že keby čosi sa stane, tak aby sa bolo na koho obrátiť. Lebo to je základ.
Odpovedať
@zdenoo1 tak to áno, lebo to nevieš či náhodou niečo sa nevyskytne časom. Aj tá komunikácia s človekom čo ti to montuje treba aby bola fajn, vieš aby nebol problém, keď budeš mať dáke otázky
Odpovedať
@zlaticko333 odporučím ti Mitsubishi PUHZ SW mam ho už 3 sezonu a max spokojnosť a vyhni sa takýmto podvodníkom https://www.ceskatelevize.cz/porady/1...
Odpovedať
tych moznosti mam uz viacej, rozne znacky su, treba si zistit servis ako sa riesi, tiez aj ci je nejako podmienena zaruka pravidelnym servisom, aka je hlucnost a teda dobre je aspon teda v nasom pripade to bola pomoc, ked ti vie firma pomoct aj s vybavenim dotacie, tiez som nad tym stravil dost casu kym sme sa rozhodli, ale uz je to v suchu, uz je dobre 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?