Navrh kurenia novostavba bungalov 120m2

Zdravim chcel by som si nechat poradit ohladom kurenia v dome. Kurenie ma pozostavat zo splynovacieho kotla,akumulacnej nadrze,6ks radiatorov Jeden rebrovy do kupelne.rozvody medou.dalej chcem dat na strechu solar.panely Na ohrev uzitkovej vody. Tymto sa chcem opytat na nazor co a ako by bolo najpesie Za kazdu dobru radu vam budem vdacny.
Odpovedať
Plyn možný nie je...?
Odpovedať
@dedo758 nie plyn nieje cize oripada do uvahy len kotol na pevne palivo.
Odpovedať
@terazkyy Na tak malú plochu zložité riešenie. Ja mám bungalov úžitková plocha 110m2 a moje náklady na bývanie vrátane vody sú cca. 95€ mesačne. Všetko máme na elektriku. Najväčšia položka bude ohrev vody. Skús porozmýšľať nad TC a nemusíš riešiť solár a splynovaci kotol.
Odpovedať
A tepelné čerpadlo? Aká je potreba energie na vykurovanie? Lebo v dnešnej dobe ešte montovať do “čistých” domov montovať “špinavé” zdroje energie...
Odpovedať
@blackomt ja viem ze je to zlozite no mam pristup k palivovemu drevu preto len tato varianta...
Odpovedať
Ak mas pristup k lacnemu drevu, nemas co riesit. Nechapem, v com chces poradit. Solar je dobry doplnok k splynovacke, len to chce spravnu akumulacku a mas vystarane.
Odpovedať
Presne o to ide aku akumulacku objemovo treba a ci sa da napojit solar priamo do akumulacky alebo je lepsie dat tam odelene druhu nadrz na solar?
Odpovedať
@terazkyy skús tak ako ja, tiež mám lacné drevo, možno niekedy dám aj solár, všetko mám naň pripravené len zapojiť na výmenník v AN, lenže teraz nabijem AN a dvaja ľudia čerpáme TUV z 1000l nádrže skoro týždeň. Do AN daj výmenník aj na solár, a po čase uvidíš či sa ti oplatí špekulovať so slnkom. Na 120m by som dal jednu 1500l aku. nádrž.
Odpovedať
@gf565 super nieco take som chcel pocut presne o to mi ide.vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
Ak sa nemýlim tak sa rátalo 55L na 1kW. Tak podľa toho si môžeš určiť koľko by mala mať AN
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?