Nastavenie ekvitermiky TC Daikin Altherma LT IUFSC 6/8 kW / 400 V /9/ + TUV 260 L

Profilova fotka
Zdravím Vás, neviete mi pomôcť pri nastavení ekvitermickej krivky . Teplotný spád domu mám 38/33. Momentálne mám nastavenú krivku ( 36/29 pri teplotách -20/+10 ) Mám problém s nedokúrením dvoch kúpelní. Nedokážem ich vykúriť na viac ako 21,7 stupňa a to musí ísť podlahovka strašne dlho. Mám dva rozdelovače . Jeden je pre dennú časť a druhý pre nočnu. Stoho druhého mám nastavené tie kúpelne . Jedna má hada 44m (nastavené na 1,2l) a druhá má hada 72m (nastavená na 1,9l viacej to nedá) Do zmiešavača mi tečie voda od 28-33 stupňou. A do podlahy tak cca o 1 stupeň menej. Potrebujem hlavne vysvetlť ten spád a ekvitermiku. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@michal_ganz zalezi ake mas tepelne straty... Ale ak ti to pomoze mam nastavene 33/27 pri -10/11 Tym ze mam zonovu regulaciu tak prietok podla potreby aktualne je ventil na 10% a prietok 2l ale tvoj sa mi zda maly asi by som priskrtil vsetko ostatne a kupelne dal na max... Ake trubky mas na pripojenie rozdelovaca?
Odpovedať
Profilova fotka
@sappa Stratu domu mi vypočítali myslím na 9KW. Prívodná trubky je- Meď rura Ø28 tvrdá 1“ a výstupná do podlahy je Uponor comfort pipe plus rúrka 16/2. Ked to nastavím na MAX pre kúpelne nebude sa mi vracať veľmo teppa vody na spiatočku? Nebude mi cykloval tepelko ? Pri pomalšom prietoku som niekde čítal že odovzdá viacej tepla do podlahy. A ty máš aký vypočítaný teploty spád ?
Odpovedať
Profilova fotka
@michal_ganz ak das kupelne na max tak ano bude sa vracat teplejsia ale aj teplejsia pride do kupelne lebo kym sa tam pri pomalom prietoku dostane tak vychladne po ceste... A teplejsia sa o vela nevrati lebo v rozdelovaci sa zmiesa zo studenou s ostatnych okruhov kde sa bude zase vracat studensia lebo pojdu pomalsie. Kludne to mozes skusit pridavat postupne napriklad 0,2 litra kazde 2-3 dni a uvidis
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?