Najlepšia rekuperácia

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, chcel by som sa spýtať akú rekuperáciu by ste mi odporucili. Nemám problem si priplatit za kvalitu, ale vôbec sa v nich nevyznám. Staviame bungalov a v projekte rekuperaciu nemame. V dome bude aj inteligentna elektroinstalacia s jednotkou od jablotronu.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@rokan akurat malo kto je ochotny priplatiť a zdvojit kde treba aj 90 tkove hadice. proste rychlost prudenia treba drzat pod 2ms-1 po celej dlzke vetvy, nerobit ostre zahyby a podobne blbiny. Na vetvy rozdelit nohavicami nie debilnymi rozdelovacimi boxami ktore musel navrhovat asi mimoriadne nenadany student aerodynamiky...Potom v potrubi neni tak turbulentne prudenie a pocut uz len samotnu masinu. A tu zalezi aka je ticha resp ci si zase dakto priplati za tlmice a vytvori dalsiu tlakovilu stratu. Takze asi tak ... 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@abobo Hadice D90 málokedy zdvojujeme a používam klasické rozdeľovacie boxy. Tlaková strata mi vychádza 100 - 130 Pa na celom systéme. Nie výpočtom, ale meraním.Ani 2m/s nieje vždy pravidlom...ale to je skôr teoretická hodnota ako praktická. A nikdy sa nestalo, že by boli rozvody hlučné do 80-85% výkonu napočítanej jednotky, nad 85% počuť iba jemné šušťanie. Používam ale kvalitné tlmiče hluku a rozdeľovacie boxy, ktoré sú z vnútra izolované antibakteriálnou izoláciou - žiadne homemade. Tým ale určite nezatracujem systém, ktorý som videl u Vás v galériách. Je to naozaj pekná robota a veľmi prepracované, ale aj veľmi pracné na návrh a zrealizovanie. A nie všade je toľko priestoru a možnosti, že sa to dá takto pekne umiestniť. A máte pravdu aerodynamika tých boxov nieje 100% tná, ale na druhú stranu pre výrobné náklady a cenu zhotovenia je najideálnejšia. Najhlučnejšia je s pravidla práve jednotka v mieste uloženia a zvuk ktorý šíri ventilátor do potrubia. Ale nieje naozaj potrebné kupovať neviem akú super značkovú mašinu za 3000€. ale kúpiť zlatú strednú triedu - to je najlepší pomer kvalita/ cena a mierne ju na dom naddimenzovať. Obmedziť výkon jednotky do 80% výkonu, ktorý ale výpočtovo postačuje a máte nehlučnú jednotku z vysokou účinnosťou za rozumnú cenu.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?