Musím mať rekuperáciu?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, staviame dom a chcela by som sa spýtať či musíme mať v dome rekuperáciu ak je spomínaná aj v projekte. Vedel by mi niekto poradiť? Dom mame na A1 a projekt je z 20.1.2020
Odpovedať
1
2
@jan_hlavicka lebo je to rokmi neoverená novinka a neviete, čo za ňu pýtať
Odpovedať
Profilova fotka
@palo18 ak hovorite ze 90% konkurencie ma entalpicky vymennik bez predohrevu, zonove vetranie, pripojenie chladiaceho a vykurovacieho modulu do 1hod. montaze, spotrebu v automatickom mode cca 50W a 5 rocnu zaruku poprosim Vas napisat mi znacku nech sa mi rozsiria vedomosti. A prave za toto si spolocnost, ktora robi kvalitny vyvoj svojich technologii (vyrabaju el.kotle, plynove kotle, bojlery na ohrev vody, kvalitne alarmy...) moze pytat viac oproti tym, ktori su na trhu dlhsie a nikam sa nepohli. Ale ak ma clovek, ktory preda svoj 3-izbak a ma na ucte zostavajucich 30.000 a chce ist silou mocou stavat tak potom nech si ide hladat nizkonakladove riesenie v ukrajinskych rekuperackach....vela stastia
Odpovedať
@jan_hlavicka Skús pozrieť ATRIA
Odpovedať
@jan_hlavicka ako obchoďák ste momentálne zlyhali na plnej čiare... urazili ste všetky ostatné konkurujúce značky.
Odpovedať
@mimms suhlasim, ze vsetko ma svoje aj pre aj proti, treba si pozriet porovnat znacky, pozriet kto ti co vie za aku sumu poskytnut, ale mne napriklad velmi pri tychto veciach zalezi na servise, na komunikacii a celkovo na takychto praktickych veciach, lebo od toho zavisi ako to cele bude prebiehat
Odpovedať
@milan_toman Mne robila firma rekuperuj.sk. Bungalov 150 m2 jednotka flexit nordic s4. cena s montazou 4800. Bola s nimi vyborna spolupraca
Odpovedať
Kazdemu zrejme vyhovuje nieco ine, my sme davali aktivnu rekuperaciu od Nilanu, aby sme vyuzili aj lacny ohrev vody a robila nam to firm Reheat. Aj ju doviezli, namontovali, porobili vsetko co bolo treba a zabezpecuju aj servis, takze nam toto sedelo.
Odpovedať
Profilova fotka
@deciont to je normalna vec, ze kazdemu nieco ine vyhovuje, napriklad mam znamych, co si dali pasivnu rekuperaciu a im to sedi, takze to je fakt, ze kazdy clovek sa na to pozera z ineho uhla pohladu, tiez sme si to preberali z kazdej strany, ale ked nam takto jednotku doviezli, tak uz som si vydychol, ze zase nas to pri dome posunulo o kus dalej 😄 dozaista nie je na skodu mat takto vetranie poriesene, usetri to aj nejake tie peniaze, ale hlavne ten pocit 😉
Odpovedať
@ado88 Aj ja som najskôr myslel, že pasívna bude aj u nás cesta, že veď mi ide primárne len o to vetranie, ale potom to úplne inak vypálilo. A chladenie aspoň tých pár stupňov rekuperáciou ma pri takýchto teplách veru poteší 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@majkisper a nie je potrebna ani klima, aspon u nas zatial nie, co teda ocenujem, ale co sa tyka chladenia, tak tam ide aj o kombinaciu tienenia, to tiez z istej miery dost urobi.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?