Menu Forum

Má tu niekto skúsenostne s kotlom Vitodens 200-W od VIESSMANN v kombinácií s podlahovým kúrením?

Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
quakdafak
Registroval sa 26. júna 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 154 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
quakdafak
 @stokibb tlmena alias utlmova ? ja len ci tomu dobre rozumiem, lebo som strateny tlmena / skutocna emoticon este ma uved do obrazu pls. co je 3/3 3/0 2/2 .... ? Este sa chcem spytat mal si tu ekvitermu pustenu aj bez utlmoveho rezimu ?
7. dec o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
stokibb
Registroval sa 17. septembra 2017 na modrastrecha.sk. Pridal 92 príspevkov. Okres Banská Bystrica.
fotoportrét
fotoportrét
stokibb
Registroval sa 17. septembra 2017 na modrastrecha.sk. Pridal 92 príspevkov. Okres Banská Bystrica.
 no emoticon
nie útlmový režim (ak sa bavíme o napríklad nočný režime) nepoužívam:

v servisnom nastavení môjho kotla mi v diagnostike ukazuje 2 teploty:
1) tlmená teplota
2) skutočná vonkajšia teplota.

tlmená teplota tá sa akoby priemerovala za určitý čas, podľa konštanty ktorú si vieš v servisných nastaveniach meniť. Ja to mám na 21,3 hodiny čo je nastavenie od výroby. Táto konštanta by mala reflektovať stratu domu (čim lepšie zateplené tým vyššia konštanta a tým pádom dlhší úsek za ktorý sa daná tlmená teplota prepočitáva priemeruje)
Príklad: tlmená teplota je zpriemerovaná za povedzme deň ukazuje 3C a vonkajšia skutočná teplota ti ukazuje teplotu v danom okamžiku. čo bola včera tiež 3C. Dnes sa to do rána zmenilo na 3C/0C a od vtedy kotol ide stále. Momentálne je to 2C/2C. Pričom prvú uvádzam tlmenú teplotu a druhú skutočnú vonkajšiu teplotu.
Čiže regulácia vyhodnocuje nielen na základe skutočnej (aktuálnej teploty v danom momente) ale prihliada aj na tú tlmenú a nejako to prepočitáva a na základe nastavenej krivky potom vypľuje kotol požadovanú teplotu vody. V tejto chvíli je to 31C.
Dúfam, že som to napísal zrozumiteľne emoticon
7. dec o 14:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
quakdafak
fotoportrét
fotoportrét
quakdafak
 @stokibb jop uz chapem emoticon takze to prakticky nie je cisto cista ekvitermika ale je z casovym posunom vies skusit ci to ide aj bez toho casoveho posunu a tudiz aby sa riadil cisto aktualnou vonkajsou telotou a krivkou ? Za pokus das len trochy plynu emoticon a uvidis co to spravi ci to bude casto spinat alebo ako to pojde...

Inac celkom nechapem tomu casovemu posunu alias tepelnej strate, doteraz som bol v tom, ze ta krivka odzrkadluje tepelnu stratu domu
7. dec o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
stokibb
fotoportrét
fotoportrét
stokibb
 @quakdafak
myslím, že sa to vypnúť úplne nedá len sa dá dať konštanta minimum každých 10 minút a maximum neviem dáke cca 2 dni asi.
tiež neviem presne čo to má robiť, len predpokladám ako si napísal, časový posun aby prudko nemenil kotol teplotu. napríklad ako dnes cez deň boli 3C a teraz je už -1C tak asi aby prudko neskočil s poťažodovanou teplotou vody povedzme z 31 na 33 tak je tam tá konštanta ktorá berie do úvahy že dom ma niečo naakumulované len tak hneď sa neochladí, ale platí to ja spätne keď je tlmená teplota -3 a cez deň sa oteplí tak skrátka aby hneď neznížil teplotu vykurovacej vody.
Aspoň myslím, že by to tak nejako malo byť, určite sa na to spýtam toho technika. Ale idem pozrieť či sa to nedá vypnúť úplne.
7. dec o 16:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
stokibb
fotoportrét
fotoportrét
stokibb
 tak vypnut sa to neda.
za posledne 2 dni sa kotol vypol 2 krat. super az do dnesneho dna kedy od 11 do 17 hodiny sa vypol 9 krat a pokracuje v cyklovani a zohrievani vody na teplotu mimo krivky a pozadovanej vody kotlom.
vonkajsie teploty porovnatelne s predchadzajucimi dnami dokonca vcera bolo aj teplejsie ako dnes a nerobilo to. neviem som zvedavy na toho technika s viessmannu ci nieco najde ked to napoji a stiahne si udaje.
9. dec o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gkrivanek (32 r.)
1
Registroval sa 28. júla 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 1911 príspevkov. Má 4 priateľov. Okres Nové Zámky.
  • Staviam dom
    Vlkanovo, okres Komárno
fotoportrét
fotoportrét
gkrivanek (32 r.)
1
Registroval sa 28. júla 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 1910 príspevkov. Má 4 priateľov. Okres Nové Zámky.
  • Staviam dom
    Vlkanovo, okres Komárno
 @stokibb dajte potom diagnozu som zvedavy.
10. dec o 12:50  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sashabb
Registrovala sa 18. decembra 2009 na modrastrecha.sk. Pridala 5 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
sashabb
 Dobry den, Tiez mame Vitodes 200 od Viessmann a vyskytol sa problem, že ukazuje vonkajšiu teplotu -60° a potom samozrejme kuri strasne silno, ze sa na podlahe neda ani noha udzrat. Neviete kde by mohol byt problem? Odišlo to vonkajšie čidlo? Ďakujem
10. dec o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gkrivanek (32 r.)
1
Registroval sa 28. júla 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 1911 príspevkov. Má 4 priateľov. Okres Nové Zámky.
  • Staviam dom
    Vlkanovo, okres Komárno
fotoportrét
fotoportrét
gkrivanek (32 r.)
1
Registroval sa 28. júla 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 1910 príspevkov. Má 4 priateľov. Okres Nové Zámky.
  • Staviam dom
    Vlkanovo, okres Komárno
 @sashabb ano odislo vonkajsie cidlo.
10. dec o 15:26  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sashabb
fotoportrét
fotoportrét
sashabb
 @gkrivanek ďakujem, tak skusime vymeniť
10. dec o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
stokibb
fotoportrét
fotoportrét
stokibb
 @gkrivanek
jasne dam vediet co povie. snad sa bude vediet vyjadrit preco sa tak kotol sprava. uz nech je to cokolvek len nech sa pohnem dalej. predpokladam ze jed je priamo s viessmannu tak bude mat aj vybavenie a software.
aj dnes tlmena -1C skutocna tiez -1 stupen a uz sa asi vypol 15krat za dnesny den. teda spodnym vykonom to nebude. inokedy pri takych teplotach ide plynuli cely den.neviem ako ste to mysleli s tou spiatockou co ste pred casom pisali viem to ja nejako ovplyvnit? mam 2 dlhe okruhy a tam mam prietok 2l/ min a inde okolo 1l/ min v chodbe este o trosku menej. moze aj toto sposobovat? ked vyhana takto teplotu na 39C tak to znamena ze sa rychlo podlaha ochladzuje a snazi sa to dohriat? alebo naopak ze sa prehrieva nedokaze odovzdat dostatocne rychlo teplo a potom sa zacykli?
10. dec o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gkrivanek (32 r.)
1
  • Staviam dom
    Vlkanovo, okres Komárno
fotoportrét
fotoportrét
gkrivanek (32 r.)
1
  • Staviam dom
    Vlkanovo, okres Komárno
 @stokibb podla mna to druhe a vyskusal by som otvorit vsetky prietoky naplno ked sa takto kotol sprava a sledovat
10. dec o 19:21  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
stokibb
fotoportrét
fotoportrét
stokibb
 @gkrivanek
ako za pokus nic nedam, len ak to bude v tom ako viem vyregulovat jednotlive vetvy aby som niekde neprekurovak a inde zase nedokuroval. lebo ak to pootvaram na plno vsade budem mat tak prietok okolo 1.3 max 1.5l/min.
pre niektore izby vela pre ine zas malo
10. dec o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gkrivanek (32 r.)
1
  • Staviam dom
    Vlkanovo, okres Komárno
fotoportrét
fotoportrét
gkrivanek (32 r.)
1
  • Staviam dom
    Vlkanovo, okres Komárno
 @stokibb zonovou regulaciou.
Tieto 200vky montujem no nikde som tieto priznaky nespozoroval
10. dec o 19:43  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
stokibb
fotoportrét
fotoportrét
stokibb
 @gkrivanek
tak zonovku mam spravenu len ju nepouzivam. v rozvadzaci su termo hlavice ktore uzatvoria jednotlive vetvy ale na kotol nie su prepojene teda kotol nevypnu.
vyskusat mozem len tam je obava toho ze priestor tak rychlo nevychladne a podlaha bude chrychlo na tomto mi vyhovuje to ze kotol ide stale a podlaha je prijemna pocas celeho dna.
10. dec o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to

Reklama