Kúrenie v jednopodlaznom dome, 60m2, pivnica, povala

Idem prerabat dom s plochou priblizne 60m2. Ma rozmery okolo 5m sirka, 11m dlzka. Pod nim je pivnica 4x5m. Povala bude neobyvana a len ako skladisko. Mozno sa este pristavi do dlzky jedna izba max. 5x5m. Pivnica ma pravdepodobne este hlinenu podlahu - teda nie je izolovana ani betonovana (co nebude problem dorobit ak bude treba). V obci nie je plyn a elektrikou sa pravdepodobne kurit neoplati. Ide o prerabku 50 rocneho domu, zatepli sa na byvanie na par rokov (neskor by sa povedzme prenajimal). Cim odporucate vykurovat dom? V dome budeme byvat 2 dospeli a jedno dieta.
Odpovedať
Takze znamy mi poradil tento kotol: http://kotly.heureka.sk/ferroli-sfl-p... vsetko automaticky, naklada raz za tyzden....4hodiny staci na vykurenie 2 podlazneho domu....samo si zakuri, redukuje vsetko...je mozne tam zmenou nasady kurit aj drevom (50cm), uhlim.... Dalsi znamy mi odporucil tepelne cerpadlo vzduch/voda 9KW.... Tu by som usetril ze by som nemusel robit komin, pivnica by sa usetrila na ine - nebola by kotolnou. V lete udajne by ohrialo vodu zo vzduchu /kedze udajne solarne kolektory sa na ohrev vody tak neoplatia a toto je lepsie riesenie/, je tu dotacia 1500e co si o tom myslite?
Odpovedať
a kúrenie bude podlahové ci radiátori ?
Odpovedať
@marekinst no pri tepelnom jedine podlahove...a to bude plne stacit na taky maly domcek. Zateplene to bude asi 20tkou polystyrenom...
Odpovedať
@radoslavc uff ...myslite ze nestaci uplne nieco jednoduche? ak nie potom je najidealnesie sa presvedcit u nejakeho suseda. =-)
Odpovedať
@rikaskcz nerozumiem, co jednoduche myslite?
Odpovedať
@radoslavc potrebujete vykurit 60 m2..... kotol? cerpadlo? kolektory?.... moj nazor je ze nie len na 60 m2 staci kvalitna peletova interierova pec a na vodu bojler za 300€....samozrejme ze pridu otazky ...jedna pec??? ale ja tvrdim treba ist k susedovi co takto kuri....napiste mi odkial ste a rad Vam dohodnem navstevu u nejakeho nasho zakaznika....
Odpovedať
@rikaskcz asi ste prehliadli tu druhu moju reakciu, ze sa rozhodujem medzi tym kotlom na pelety Ferroli a tepelnym cerpadlom......tak poprosim reagovat k teme. Dakujem.
Odpovedať
@radoslavc kotol na pelety a interierova pec na pelety ...aky je v tom rozdiel???? pri 60 m2 ;-) no nechcem tu na MS predat len poradit..... ale ako myslite....ja poradim vy rozhodujete ;-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?