Kotol Viessmann 111W chladne voda

Zdravím, mám taký problem, mame doma dažďovú sprchu Grohe, pri sprchovaní sa postupne začne ochladzovať voda. Inde to kotol stíha lebo sa tam nestihne minút cely zásobník ale v tejto dažďovej sprche kotol nestíha vôbec dohrievat vodu. Meral som to laserovým teplomerom a fotku pridám. Myslite že je to normálne alebo je chyba? Bol tu pán robiť revíziu a povedal že kotol je v poriadku…
Odpovedať
Profilova fotka
@spikerhc Aky prietok vody ma dažďová sprcha Grohe ?
Odpovedať
@yuri66 27l/min čiže zásobník je prázdny za dve minuty. Ale čakal som že bude prietokovo stíhať dohrievat vodu. Môj starý kotol Protherm Panter v byte stíhal prietokovo všetko
Odpovedať
@spikerhc mam ten istý kotol a sprchu mam tuto: https://www.hansa.com/sk/produkty/pro... vodu mam nastavenú na 45 stupňov a keď sa minie voda v zásobníku v pohode stíha ohrievať (ani nejde na max výkon, ale len na 3 plamienky)
Odpovedať
Profilova fotka
@spikerhc na ohriatie vody z 12 st.C na 37st.C a prietoku 27l/min je potrebny výkon 50kW, takze ubrat prietok sprchou https://vytapeni.tzb-info.cz/tabulky-...
Odpovedať
@koloman55 no pri nej je prietok 15l/min a nie 27l/min ako u našej. @yuri66 rozmýšľam či nedať obmedzovač prietoku na tu tézovitým sprchu a tým pasom by to malo byt lepšie.
Odpovedať
@spikerhc pocuj, pozeras dobre ten prietok? Kukam to na nete a jedine co som nasiel je ze 27l/min je max prietok z podomietkoveho telesa.... Tie dazdove hlavice grohe maju okolo 10l...ja mam tiez 30x30cm hansgrohe a ta ma iba 9,5l/min... Hod link na tu tvoju
Odpovedať
@cukrik25 no pozerám
Odpovedať
@cukrik25 tie co majú 10l to sú asi tie eco lebo ja mam hansagrohe tiež a tam mám 18l/min
Odpovedať
@jumt ano mas pravdu ja mam eco...ale vody je z toho az az...cize nebadam nejaky diskomfort
Odpovedať
@spikerhc ano 15l/min pri 3 baroch a tolko mam aj nastavene na regulatore, ty maš potom aký tlak vody?
Odpovedať
@koloman55 no to netuším. Ale povedzme že toľko. Tak či tak by to bolo 27l/min nemám nanometre na vodovode
Odpovedať
@spikerhc este raz 27l mas prietok na podomietkovej baterii...to je udaj co zvladne max bateria, hlavica nema s tym nic spolocne
Odpovedať
Článok sa načítava...
@spikerhc akú teplotu vody máš nastavenú? Dal by som ju na vyššiu, aj 80°C a v sprche sa zmieša, takže dlhšie to vydrží. Mám GROHE podobnú ako ty, bojler 65l a vody až až. Vodu mám nastavenú na 45°C
Odpovedať
@insed voda je na 60 stupňov, je tam ochrana proti obareniu 🤷🏻‍♂️ Čiže moc toho nedomiešam
Odpovedať
@insed a hľadal som ako prepnúť kotol z toho podradného ECO módu na Comfort ale nejde to cez Kodovanie prepnúť. Asi je to už nejaká EU verzia blokovaná alebo čo
Odpovedať
@spikerhc daj foto kotla
Odpovedať
@robo28w
Odpovedať
@spikerhc Eco mode ako aj comfort má len prietokový ohrev teplej vody.Ty by si mal vedieť nastaviť teplotu.Prietok nemusí byť chyba kotla,ale aj v dimenzovaní rúrok teplej vody,alebo ich upchatí,tlakom atd
Odpovedať
Profilova fotka
@spikerhc Zober velky kybel, podrz pod hlavicou a pusti sprchu na jednu minutu, hned budeme vediet aky mas prietok
Odpovedať
@robo28w ale ja neviem ten ECO mód vypnúť to by malo rýchlejšie ohrievať tým pádom. Ale nedá sa.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?