Kotol Buderus Logamax Plus 072 GB 24 - čo je zle?

Profilova fotka
Prosím veľmi pekne o radu.... Mame cca mesiac kotol Buderus Logamax plus 072, 24, Nevieme prečo nam vyhrieva vodu na 92 stupnov, ked je nastavena do radiatorov 55st, a tepla voda na 50 st. A pri tom ohreve na 92 sa vypína s hukotom lietadla. Vie mi niekto poradiť čo treba v tomto prípade robiť? Predsa nie je možné, aby kotol takto hučal niekoľko krát za deň. Je v niečom chyba, čo môže byť zle ????
Odpovedať
Na 92 chodi ked ohrieva vodu do zasobnika teplej vody? Je normalne, ze kotol pri ohreve zasobnika nepouziva vodu s teplotou 50° ale vodu z ovela vyssou teplotou, inak by zasobnik nabijal velmi dlho. Ak ho mate len mesiac, technik, ktory vam ho montoval by to mal mat este v zivej pamati a mal by sa nato prist pozriet, hlavne nato pristavanie lietadla, ak tu cakate nejake rady, bolo by velmi prospesne video
Odpovedať
@elisss54 mas pozricako mas nasteveny ohrev tuv, aka je pozadobana teplota a teplota kedy sa ma opat zavat ohrievat. Jednoducho to mozes zmenit rym tlacidlom na kotly snkohutikom stlacas kym nesvieti eco
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell čo je tuv? Ano skusim to s tým tlačitkom ak budem doma.Ďakujem @dzamino , ano volam technika, zatial som sa nedovolala...
Odpovedať
@elisss54 Inak nechápem, prečo si zadala otázku do 3 tém??!!!! Takto sa vedie diskusia na ten istý problém v 3 líniách! Nabudúce zadávaj otázku iba 1x. Skúsim navrhnúť adminovi, aby to zlúčiť, ak to pôjde. http://www.modrastrecha.sk/forum/kure... http://www.modrastrecha.sk/forum/kure...
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 , pretože som chcela čo najviac názorov a najrýchlejšiu odpoved...Prečo ťa to trápi? :-)
Odpovedať
@elisss54 Pretože je to v rozpore s pravidlami fóra .. 8-( Všeobecné pravidlá fóra, bod č. 7: "Nevytváraj rovnaký príspevok, alebo tému viac krát." Nie si tu nová, mala by si to vedieť. :-S
Odpovedať
@elisss54 TUV je Tepla Uzitkova Voda, to je ta co ti tecie z "teplych" rúrok do baterii
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 ,Ďakujem pekne
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell , ako píšem vyššie úžitkovu vodu mame nastavenu na 50 st. Neviem prečo kuri na 92 st....To eco by malo ako vyhrievať?
Odpovedať
@elisss54 sak aby ju ohrialo rychejsie nie.. co ju ma ohrievat 50°limitne nekonecne dlhoi? Ohrievas vodu v hrnci aby vrela akym plamenom? 100 stupnovum.. to je ot iste Eco funguje ze ak klesne teplota v bojleri (neviem ci o 10 alebo 5°) ze zacne ohrievat. Standardne ak je povedze TUV nastavena na 50 tak ked klesne na 55 zapne kotol a eco spravi to ze to zapne az ked klesne viac. nepamatam si tie cisla. Kazdopadne ak neplytvas vodou nemalo by TUV zohrievat viac ako 1-2x za den, teda neviem aky velky mas bojler..
Odpovedať
@elisss54 daj to aj do rovnakej temy po 3x, to musi zvysit pocet nazorov priam az exponencialne.
Odpovedať
Profilova fotka
@elisss54 poprosím, aby svoj dotaz riešila len v rámci jednej témy, najlepšia bude táto diskusia. Nie je naozaj potrebné prispievať s rovnakou otázkou do viacerých tém, lebo je v tom potom chaos a do istej miery aj odvádzaš pozornosť od toho, čo sa tam pôvodne riešilo :) Ak sa ešte niekto vyjadrí v tých zvyšných dvoch diskusiách k tvojej otázke, prosím, odkáž ich sem. Vďaka.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@gashtaan si rob srandu..., topiaci sa aj slamky chytá.... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@dzamino , ďakujem, len som celkom nepochopila video čoho?
Odpovedať
@elisss54 len tak mimo. Uz si citala navod? Aleboa ten pride na rad az ked zlahju vsetky pokusy a zmiatne ta aj výsledok vsetkych diskusii k teme... Ja by som riesila to lietadlo, nie ci nahreje cely zasobnik na 92 a potom zapne az ked zas voda v zasobniku vychladne (mimochodom, takto funguje 90% vsetkych zasobnikov) a hucanie vyriesi technik, ked pride. Toho zhanaj, sama aj tak nic nevyriesis.
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 , veľmi nečítala.... a pravdu povediac ani sa mi veľmi nechce..., kotol je nastavený technikom, takže do toho nechcem zasahovať. Nie som odborník.... Technik je chorý, takže dovtedy sa kotol môže aj aj rozsypať... ano ja práve riešim to lietadlo, len som popisovala, kedy sa lietadlo prejavuje, preto tie teploty...., myslela som, že to s tým nejako súvisí. A tiež som myslela, že niekto z praxe vie čo to môže robiť, ale ako som dnes zistila, nevedia to ani technici s ktorými som zatial len volala.....Takže parada,.....nový kotol a hned problémy.... Hlavne že starý fungoval 35 rokov bez akýchkoľvek problémov....
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Zdravím, nevie niekto poradiť mám kotol buderus logamax plus GB 112. Pri ohrievaní TUV na kotli kolíšu otáčky hore dole. Ráno keď sa prepne z nočného do denného režimu hneď začne ohrievať vodu na vysokých otáčkach čo je ok, no keď začne ohrievať poobede tak pri tom ohreve kolíšu otáčky. Na displeji nehlási žiadnu chybu. Na jeseň bola urobená servisná prehliadka z vyčistením kotla. Nevie niekto čím by to mohlo byť? Vďaka
Odpovedať
Nieje systém zavzdusneny. Skus by som to
Odpovedať
@fugas20 ako sa to dá ovzdušniť? Či len servisný technik to urobí?
Odpovedať
@yakuza no tak treba hľadať na kotly odvzdusnovak je niekde na vrchu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
Ahojte,máme Buderus uba 4000,začalo tam svietiť číslo 4,mali sme pred tým odstavený jeden ventyli na ohrev bojlera ventil sme už otvorili a po otvorený začala svietiť 4ka,čo to môže byť?vopred ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Kontrola průtoku topné vody skrze kotel (čerpadlo, filtr, kabeláž) Kontrola bezpečnostního senzoru Volejte servisního technika Buderus
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?