Kondenz z vetracej rury vo wc v mraze steka stenami

Dnes ked su vonku mrazy -10 som si vsimol ze mam mokre spary pod trubkou na vetranie wc (100mm), pozrel som dalsie casti trubky a tam z nej z vonkajsej strany steka voda - pricom vnutri kondenz nie je a je to aj dobre vyspadovane von... trubka ma dlzku cca 80cm
Odpovedať
Profilova fotka
Zaizolovat aby sa rura neohrievala alebo osadit klapku aby sa neochladzovala
Odpovedať
@wolodymyr hej presne nad tym som uvazoval. Ci to dat do nejakej kurenarskej izolacie a hlinikovu foliu na to...alebo do polystyrenov... klapky mate ake overene? nieco na styl silikonovej membrany alebo plastove klapky?
Odpovedať
Profilova fotka
@radoslavc ja mam ventilator so zaluziou zvonku mriezku so sietkou a nekondenzuje ale.je pravda ze v spajzi kuri iba chladnicka
Odpovedať
@wolodymyr tiez to mam tak a kondenzuje..
Odpovedať
Profilova fotka
@radoslavc to by muselo byt extra tesne, aby rura vnutri nevychladla pod rosny bod. Izolacia ma zmysel, len ak bude parotesna. Ale to je pomerne draha zalezitost a nevyriesi problem v stene.
Odpovedať
@radoslavc toto je celkom tesna spatna klapa, ale mozes pohladat ci nenajdes lepsiu. Mala by mat tesnenie. http://www.elektrodesign.sk/web/sk/pr... Su aj aktivne klapky, len tie treba napojit na ventilator aby sa klapa otvaralo len ked ventilator bezi Skus najprv tu klapku, ci nepomoze. Potom izolacia, ale to bude tak na hrane aby tam nerastli dubaky... Skoda, ze výrobcovia pocitaju len s vnutornym kondenzom...
Odpovedať
@zita19 no len tato je s magnetom a je to urcene do kovovych potrubii..
Odpovedať
@radoslavc vsak pisem, dohladaj si lepsiu, toto mi prve googel vyhodil, dala som len pre predstavu. Su s tesnenim aj pre plastove potrubia aj pre husie krky. Dolezite je to tesnenie.
Odpovedať
@zita19 hej vdaka uz som nasiel nejake. Kde je vhodne ich dat? niekde na vystup? neprimrzne potom ta membrana k telu a nedojde k otvoreniu?
Odpovedať
@radoslavc co najdalej k exterieru, kludne aj tesne pred mur. My mame taku s tesnenim na digestorovom vystupe (sice obdlznikova, ale v principe to iste) a nam este nikdy neprimrzla. Ak mas este gravitacnu zaluziu, to by mohlo fungovat bez problemov
Odpovedať
@zita19 hej mam tu gravitacnu zaluziu
Odpovedať
Ja som riešil takto
Odpovedať
Článok sa načítava...
@robo_h keby som vedel ze sa to da pekne cez tie stvorcove resp. obdlznikove rury riesit:)
Odpovedať
Na to tie rury su ;-) samozrejme len na normalne vetranie :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?